اهمیت رندرینگ خانه در ساخت و ساز

روکش فلزی یکی از لایه های ضروری خانه است زیرا عایق و محافظت در برابر عناصر مختلفی را ارائه می‌دهد. روکش را به عنوان پوست خانه خود در نظر بگیرید، لایه بیرونی محافظی که ظاهر خانه شما را محافظت کرده و بهبود می‌بخشد. روش های زیادی برای پوشش خانه شما وجود دارد، از جمله آجر، تخته آب و کاشی کاری عمودی، اما در میان آن ها محبوب ترین و رایج ترین آن ها درندر است.

چرا باید از رندرینگ در ساخت و ساز استفاده کنیم؟

رندر 101

طبق تعریف، رندر استفاده از سیمان برای دیوارهای آجری یا بتنی خارجی یا داخلی به منظور ایجاد نمای بیرونی نرم و عمدا بافت یافته است. این فرآیند گچ کاری جامد نیز نامیده می شود و معمولاً توسط صنعتگران واجد شرایط انجام می شود. قرن هاست که در اروپا استفاده می‌شود. رندرینگ برای انواع سبک های خانه واقعاً خوب عمل می‌کند، و مزایای زیادی از رندر کردن خانه، از پوشاندن عناصر غیر جذاب نما گرفته تا بازسازی نمای بیرونی به عنوان بخشی از بازسازی، وجود دارد.

کاربرد رندر

فرمول استاندارد رندر شامل استفاده از سیمان، شن و ماسه و آب، با افزودن کمی آهک در مخلوط است. آهک در اینجا به این دلیل است که خاصیت کشسانی بیشتری به رندر می دهد، که پس از خشک شدن، ماندگاری بیشتری پیدا می‌کند و تمایل کمتری به شکافتن دارد. پس از مخلوط شدن رندر، در لایه های نازک و صاف روی سطح اعمال می شود. بسته به بافت ترجیحی سطح، رندر را می توان با استفاده از ماله، برس، کیسه هسین یا اسفنج اعمال کرد. نسخه های مدرن رندر از مواد مدرن مختلف مانند محصولات اکریلیک، مواد معدنی، پلیمر و سیلیکون استفاده می‌کنند.

چرا باید از رندرینگ در ساخت و ساز استفاده کنیم؟

چرا رندر؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا رندر برای ملک شما مفید است، اما می توان آن را به دو مزیت اصلی خلاصه کرد. اولین جنبه محافظتی است، زیرا روکش از عنصر دیواری زیرین در برابر تأثیرات آب و هوایی و تهاجم آب باران محافظت می‌کند. مورد دوم از نظر زیبایی شناسی است، زیرا روکش فلزی ظاهر جذابی به خانه می دهد. حتی اگر در خانه ‌ای مدرن زندگی می‌‌کنید، باید رندر را در نظر بگیرید، زیرا این سرمایه‌ گذاری است که به‌ طور لحظه ‌ای جواب می‌دهد و برای چندین دهه ادامه خواهد داشت. با این حال، رندر فرآیند بسیار گرانی است، بنابراین توصیه می‌ شود در نظر بگیرید که آیا رندر واقعاً ضروری است یا خیر زیرا نه تنها به این دلیل که قرار دادن آن بسیار پرهزینه است، بلکه حذف یا جایگزینی آن نیز بسیار پرهزینه است. حتی اگر رندر را انتخاب کنید، باید از بین انواع مختلف رندر و همچنین گزینه های عایق یکی را انتخاب کنید.

چرا باید از رندرینگ در ساخت و ساز استفاده کنیم؟

زیبایی شناسی رندر

اگر دیوارهای بیرونی پوست خانه شما باشند، ممکن است لیفت صورت را در نظر بگیرید. تعجب آور خواهد بود که ببینیم ساختمان های دارای نمای بد چگونه می توانند پس از دادن پوسته صاف مجددا بدرخشند. حدود 50 سال پیش رندر مورد علاقه، سنگریزه بود، اما از دیدگاه امروزی، قدیمی به نظر می رسد و از نظر زیبایی شناختی چندان مناسب نیست، به ویژه با توجه به اینکه سنگریزه ها ریزش دارند، که نه تنها دیوارها را شبیه بیماری سرخک می‌کند، بلکه همچنین دیوارهای بیرونی را در برابر عناصر آسیب پذیر خواهد کرد. خوشبختانه، به لطف فناوری جدید، امکان انجام تعمیرات رندر سریع وجود دارد که به طور کامل لایه های قدیمی و فرسوده رندر را با لایه جدید حذف و جایگزین می‌کند. این یک راه خوب برای افزایش ارزش زیبایی شناختی و تجاری محل سکونت شما است.

رندر حفاظت

به جز ارزش های زیبایی شناختی، ویژگی اصلی رندر، ویژگی های محافظتی آن است.

دیوارهایی که منحصراً از آجر ساخته شده اند، تمایل به مرطوب شدن دارند، به خصوص اگر در یک بازه زمانی طولانی عاری از عناصر شوند. قرار دادن یک لایه بیرونی روی دیوارها از ورود آب جلوگیری می‌کند و از بروز این نوع آسیب جلوگیری می‌کند. این برای خانه ‌های قدیمی ‌تر و آجری ‌تر صدق می‌‌کند، مکان ‌های جدیدتر مشکلات نمناک را با دیوار حفره ‌ای حل می‌‌کنند. به جز محافظت در برابر رطوبت، رندر خانه مقداری عایق حرارتی را نیز فراهم می‌کند. مطالعات نشان داده است که یک خانه متوسط یک سوم گرمای خود را از طریق دیوارهای بدون عایق از دست می‌دهد. با این حال، برای تأثیر کامل، توصیه می‌شود عایق دیوار جامد خارجی را انجام دهید. رندر کمی گران ‌تر است، اما ممکن است کمک ‌های مالی مختلفی برای عایق ‌کاری خارجی وجود داشته باشد، بنابراین ممکن است پول کمتری را برای رندر کردن با عایق خرج کنید تا صرف اینکه فقط رندر کنید.

چرا باید از رندرینگ در ساخت و ساز استفاده کنیم؟

سخن پایانی

دلایل متعددی وجود دارد که چرا باید رندر محل سکونت خود را ارائه دهید که بارزترین آن ها بهبود نمای بیرونی خانه شما است. تفاوت فاحشی بین یک ساختمان رندر شده و بدون رندر وجود دارد و گزینه های متعددی از مواد، رنگ ها و سطح عایق وجود دارد که می‌توانید از بین آن ها انتخاب کنید. علاوه بر این، رندر محافظت بیشتری در برابر اتلاف گرما، نفوذ آب و سایر اثرات بیرونی ایجاد می‌کند. این فرآیند نیاز به سرمایه گذاری دارد، اما اثرات آن طولانی مدت است و به طور قابل توجهی برای اقامت شما مفید است.

https://ukconstructionblog.co.uk/2019/07/26/importance-of-house-rendering-in-construction/

از مطالب بالا می‌توان در شهرک سازی نیز استفاده کرد.