نحوه انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه: 7 نکته مهم برای فروشندگان و صاحبان خانه

چالش برانگیزترین جنبه بازسازی آشپزخانه مسلماً انتخاب طرح های مناسب کابینت است. بسیار آسان می توان خود را بر سر یک دوراهی یافت.

زیرا همه تمایل داریم که کابینت هایی با طرح های پر زرق و برق و لاکچری را برای آشپزخانه های مدرن و ایده آل انتخاب کنیم (که در عرض چند سال از مد می افتند) یا به سراغ کابینت های سنتی متعدد برویم که ممکن است به زیبایی قبل ظاهر نشوند.

سبک ‌ها، طرح ‌ها و متریال ‌های متعدد کابینت موجود در بازار به کل این سردرگمی می ‌افزایند. اما در نهایت انتخاب کابینت مناسب فراتر از حس زیبایی شناسی است:

باید فضای ذخیره سازی را در نظر بگیرید! به هر حال، سازماندهی کلی، دسترسی و گردش کار آشپزخانه جدیدتان به انتخاب کابینت های آشپزخانه بستگی دارد. همانطور که گفته شد، هر اشتباهی که در مورد کابینت آشپزخانه مرتکب شوید بسیار گران خواهد بود.

برای اطمینان از انتخاب بهترین کابینت ممکن در یک آشپزخانه سازمان ‌یافته، نکات تخصصی را برای سهولت کار، چه از نظر فضای ذخیره‌ سازی، زیبایی ‌شناسی و چه کیفیت کلی به شما ارائه می ‌کنیم.

7 نکته مهم برای نحوه انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه

چگونه بهترین کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم

در یک بازار اشباع شده، انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه بدون کمک یک طراح آشپزخانه با تجربه می تواند دشوار باشد. با این وجود برای صرفه جویی در وقت و هزینه مشاوره، در زیر چند نکته تخصصی برای انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه آورده شده است.

  1. سبک، چیدمان و سازماندهی آشپزخانه خود را تصور کنید

اولین کاری که باید قبل از در نظر گرفتن بودجه یا ملاقات با یک طراح داخلی انجام دهید این است که تصور کنید سبک آشپزخانه دلخواهتان چیست. چیدمان و سازماندهی کابینت آشپزخانه خود را در فضای آشپزخانه چگونه می خواهید؟ می‌ خواهید قفسه ‌ها و کشوهایتان چگونه چیده شوند؟

برای مثال اگر قصد دارید تعداد زیادی بطری حاوی ادویه جات ذخیره کنید، داشتن یک قفسه در داخل کابینت یا کشو ایده بدی نخواهد بود.

از آنجایی که سبک درهای کابینت شما یکی از مشهودترین عناصر طراحی داخلی در آشپزخانه است، باید به آن توجه زیادی داشته باشید. هنگام تصمیم گیری در مورد سبک درب کابینت مورد علاقه خود، باید سبک آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.

برخی از سبک های درب برای آشپزخانه های سنتی و مدرن مناسب هستند، اما برخی از آنها به طور خاص برای آشپزخانه سنتی یا مدرن ساخته شده اند. بنابراین باید سبک درب را انتخاب کنید که برای طراحی آشپزخانه شما مناسبتر باشد.

در واقع طراحی و سبک آشپزخانه شما باید ویژگی های کلی کابینت های جدید شما را مشخص کند. این انتخاب شامل رنگ های کابینت شما نیز می شود زیرا رنگ کابینت رویایی برای شما باید همان رنگی باشد که با طرح رنگ آشپزخانه هماهنگ است.

7 نکته مهم برای نحوه انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه

  1. بودجه مد نظر را آماده کنید

ضمن در نظر گرفتن چیدمان، سبک و سازماندهی کابینت آشپزخانه، باید میزان بودجه را نیز در نظر داشته باشید. چه سبک ‌های مدرن را ترجیح دهید و چه سبک ‌های کابینت سنتی یا کابینت ‌های گوشه ‌ای را به منظور صرفه ‌جویی در فضای بیشتر در نظر بگیرید، یکی از راه ‌های تنظیم بودجه، انجام تحقیقات لازم برای تعیین هزینه است!

البته عوامل زیادی در این مرحله نقش دارند، اما اکثر طراحان حرفه ای آشپزخانه موافق هستند که کابینت آشپزخانه بیش از 50 درصد از کل بودجه آشپزخانه را می بلعد که در مقایسه با سایر هزینه ها درصد بالاتری است.

این به این معنی است که اگر شما بین 25000 تا 30000 دلار برای بازسازی خانه و ویلا سازی خود در نظر گرفته باشید، کابینت های جدید شما چیزی بین 12000 تا 15000 دلار را به خود اختصاص می دهند. داشتن یک ایده روشن از آنچه که مایل به خرج کردن هستید به شما کمک می کند تا از بین طیف گسترده ای از انواع کابینت های موجود، انتخاب درستی داشته باشید.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد بودجه بندی این است که آیا شما به دنبال کابینت های سفارشی هستید، کابینت های نیمه سفارشی می خواهید یا کابینت های استوک. البته طرح‌ های کابینت سفارشی گرانتر هستند، اما طراحی، سبک و رنگ دقیقی را که به ‌طور خاص برای آشپزخانه ‌تان نیاز دارید، به شما ارائه می ‌دهند، زیرا به‌ صورت سفارشی ساخته شده‌ اند.

نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت فاکتور کشو در مقابل جعبه کابینت است.

به عنوان مثال، چند کشو و جعبه کابینت را می خواهید در کابینت بگنجانید؟ به عنوان یک فروشنده کابینت آشپزخانه، مشتریان شما دوست دارند برخی از مقرون به صرفه ترین و در عین حال فوق العاده ترین کابینت های آشپزخانه را پیدا کنند.

اکثر آشپزخانه های مدرن دارای کابینت هایی هستند که هم دارای کشو و هم جعبه کابینت هستند. کشوها معمولاً به شما کمک می کنند تا فضای آشپزخانه خود را برای سازماندهی بهتر به حداکثر برسانید.

اما از آنجایی که کابینت های کشویی گران تر هستند، هزینه ساخت کابینت آشپزخانه جدید شما بستگی به این دارد که از کشو یا جعبه کابینت بیشتری استفاده کنید.

7 نکته مهم برای نحوه انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه

  1. نمایه درب خود را انتخاب کنید

اکنون که ایده روشنی از اینکه می‌ خواهید کابینت ‌های آشپزخانه‌ تان چگونه و به چه شکل به نظر برسند و بودجه ‌ای را مشخص کرده ‌اید، قدم بعدی این است که نمایه درب خود را انتخاب کنید.

درب های کابینت در سبک ها، رنگ ها و چیدمان های مختلفی تولید می شوند. و همینطور سبک های کابینت که شامل کابینت های سنتی، کابینت های معاصر و سبک های کابینت مدرن است.

سبک کابینت و سبک کلی ساختمان باید مناسب ترین درب کابینت را تعیین کند. به یاد داشته باشید، همانطور که قبلاً گفتیم، درهای کابینت شما چشمگیرترین بخش کل کابینت هستند. به همین دلیل است که نباید در مورد آن اشتباه کنید.

یکی از راه های جلوگیری از هرگونه اشتباه احتمالی این است که انتخاب های خود را محدود کنید. و بهترین راه برای رسیدن به بهترین سبک ممکن درب کابینت، تصمیم گیری در مورد مشخصات درب است.

یکی از رایجترین سبک ‌های درب، شیکر است که هم برای آشپزخانه ‌های سنتی و هم برای آشپزخانه‌ های مدرن با توجه به طیف گسترده‌ ای از رنگ‌ ها و تزئینات، مناسب است.

برای داشتن ظاهری شیک و زیبا، می ‌توانید کابینت ‌های سفید شیکر را در نظر بگیرید، زیرا دارای انواع دسته‌ های کلاسیک و شیک هستند. درب های کابینت داخلی یکی دیگر از سبک های شگفت انگیز درب برای کابینت های معاصر، مدرن و گوشه ای است.

بهترین بخش سبک درب کابینت ورودی این است که به شما امکان می دهد لولاها را ببینید. کابینت های تخت نیز برای یک آشپزخانه مدرن عالی هستند. در حالی که کابینت های بدون لولا، طراحی شیک و مدرنی را به شما ارائه می دهند.

  1. نوع چوب را در نظر بگیرید

نوع چوب یکی دیگر از عوامل تعیین کننده خوب، بد و زشت بودن کابینت آشپزخانه است. پیمانکار شما می تواند پس از بررسی آشپزخانه و کل طراحی ساختمان، نوع چوب مناسب را برای کابینت شما پیشنهاد دهد.

بسته به بودجه و البته سلیقه شما، مواد عالی زیادی وجود دارد. این متریال ممکن است شامل فولاد ضد زنگ، فلز، ملامین و چوب باشد. از بین تمامی این مواد، پرکاربردترین آن چوب است. و قابل اطمینان ترین نوع چوب، چوب سخت (چوب جامد) است. چوب گیلاس، تخته سه لا، تخته فیبر با چگالی بالا و متوسط (MDF) نیز جایگزین های ممکن برای کابینت آشپزخانه هستند.

مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل شود که دانه چوب به اندازه کافی محکم است تا بتواند فشار روزمره را برای آشپزخانه ای کاربردی تر تحمل کند. اگرچه می توانید کابینت های سبک تری مانند MDF را به دلیل مزایای منحصر به فردشان انتخاب کنید.

7 نکته مهم برای نحوه انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه

  1. سخت افزار خود را انتخاب کنید

نکته مهم دیگر سخت افزار کابینت شما است. در حقیقت، انتخاب های سخت افزاری یکی از مهمترین نقش ها در ایجاد یک آشپزخانه شیک است.

از آنجایی که سخت ‌افزار کابینت مانند دستگیره‌ های در کابینت، کشوها و دستگیره‌ ها بخش مهمی از فضای داخلی آشپزخانه هستند، تصمیم درست در مورد آنها بسیار مهم است! البته، سبک ‌ها، پوشش ‌ها و رنگ‌ های زیادی برای سخت‌ افزار شما وجود دارد.

  1. هم به زیبایی شناسی و هم به عملکرد توجه کنید

در حین بحث در مورد بودجه، طراحی، نمای درب و پیاده سازی آن، زیبایی و عملکرد کلی کابینت را فراموش نکنیم.

به عنوان مثال، برخی از صاحبان خانه ها ترجیح می دهند به جای قفسه، کشوهای بیشتری در زیر میزها داشته باشند، در حالی که برخی دیگر قفسه های کششی اضافه می کنند.

هنگامی که به سبک دلخواه خود رسیدید، می توانید با افزودن درهای شیشه ای بافت دار یا جلوه ای شیشه ای برای نمایش زیبایی ظروف، سبک را شخصی سازی کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که کابینت ها به اندازه کافی کاربردی هستند تا دسترسی را افزایش دهند و کارهای در آشپزخانه را ساده کنند.

به عنوان یک فروشنده کابینت، مهم است که به زیبایی و همچنین عملکرد کابینت آشپزخانه توجه داشته باشید تا فروش آن آسان تر شود. این موضوع اغلب به این دلیل است که بسیاری از صاحبان خانه ها ظاهر را به عملکرد ترجیح می دهند. شما باید هر دو را ارائه دهید.

نکته دیگری که در این مرحله باید به آن توجه کرد، نوع اقلامی است که در کابینت نگهداری می شود. به یاد داشته باشید، وظیفه اصلی یک کابینت، حفظ اقلام است نه فقط زیبایی!

بنابراین مطمئن شوید که کابینت های مورد نظر شما برای هر کالایی که قصد دارید در آنها ذخیره کنید، ایده آل هستند. و مهمتر از همه، شما همچنین باید مطمئن شوید که کابینت ها از نظر عملکردی برای سبک زندگی شما عالی هستند.

7 نکته مهم برای نحوه انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه

  1. گزینه های پایانی شما چیست؟

البته پیاده سازی کابینت آشپزخانه چیزهای زیادی در مورد ظاهر کلی بیان می کند. این ظاهر شامل رنگ دلخواه شما می شود که در تعیین زیبایی شناسی کابینت آشپزخانه نقش بسزایی دارد.

اگر ظاهر طبیعی برای شما مناسب است، چوب جامد بهترین انتخاب است. همیشه می توانید چوب جامد خود را رنگ آمیزی، لکه گیری یا تعویض کنید.

یکی دیگر از گزینه های پیاده سازی، استفاده از یک کار تزئینی مانند لعاب، تروق، یا پالیش است.

برخی از صاحبان خانه ترجیح می دهند کابینت هایی را انتخاب کنند که تمیز کردن و نگهداری آنها راحت تر باشد. کابینت های خاکستری روشن بهترین انتخاب هستند زیرا آلودگی ها را بهتر پنهان می کنند. این بر خلاف کابینت های سفید است که مستعد لکه اثر انگشت هستند و کابینت های تیره که مستعد لکه های گرد و غبار هستند.

مهمترین نکته این است که بدانید چه چیزی برای شما مفید است و دنبال آن بروید. بالاخره شما سرآشپز هستید و مالک آشپزخانه. این که آیا کابینت‌ های چوب بلوط را ترجیح می ‌دهید، شیکرهای سفید روشن، یا سبک ‌های در کابینت با رنگ سرمه ‌ای در نهایت این به شما بستگی دارد که بدانید چه رنگی را بهتر می ‌توانید مدیریت کنید.

سخن پایانی

مطمئناً انتخاب کابینت آشپزخانه شما شامل پیچیدگی های زیادی است! کل فرآیند ممکن است برای هر صاحب خانه بسیار طاقت فرسا باشد چرا که انتخاب به تنهایی کار سختی است.

امیدواریم نکاتی که در بالا مورد بحث قرار گرفت به عنوان یک راهنما به شما کمک کند تا به کابینت آشپزخانه ایده آل خود یا کابینتی که مخصوص شما (و خانواده شما) است برسید.