مشاوره ساخت ویلا – ویلاسازی شخصی

ساخت ویلا یا ویلاسازی به فرایند ساخت و ساز برای ایجاد ویلا و خانه‌‌های بزرگ با امکانات گفته می‌شود. ویلاها معمولاً به عنوان خانه‌‌های تعطیلاتی یا خانه‌‌های ثانویه برای افراد در محیط‌‌های خوش آب و هوا و یا ساحلی ساخته می‌شوند.

ویلاسازی ‌می‌تواند با استفاده از روش‌‌های ساختمانی مختلفی انجام شود، از جمله ساخت از طریق سیستم‌‌های ماشینی و پیش ساخته شده یا ساخت با استفاده از مصالح ساختمانی مانند بلوک‌‌های سیمانی و یا استفاده از سیستم‌‌های ساختمانی فولادی.

هدف از ویلاسازی، ایجاد فضاهایی است که بتواند از زندگی شهری پر هیاهو فرار کرده و از آرامش و آسایشی که فضای آرام تر و خوش آب و هواتری دارد، بهره برد. این فضاها برای استفاده به عنوان خانه تعطیلاتی، خانه دوم یا حتی محل زندگی دائمی ساخته ‌می‌شوند.

با توجه به نیازهای متنوع مشتریان، ویلاسازی ‌می‌تواند شخصی سازی شده و با استفاده از طراحی‌‌های مدرن و روز دنیا، برای ایجاد فضاهای زندگی کاملاً شخصی و منحصر به فرد، انجام شود. شرکت مهندسی آذرپاد تیسفون در این زمینه آماده همکاری برای ساخت ویلای شخصی شماست.

در هر منطقه با توجه به شرایط اقلیمی، نوع طراحی و نحوه اجرای آن برای ویلاسازی متفاوت ‌می‌باشد.

مشاوره ساخت ویلا - ویلاسازی شخصی

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

مراحل ساخت ویلا

صفر تا صد مراحل ساخت ویلا عبارتند از:

 • طراحی ویلا : برای طراحی اولیه ویلا با توجه به اقلیم منطقه با همکاری معماران با تجربه پلان ساختمان طراحی شده و پس از تایید پلان اولیه نقشه‌‌ها در اختیار مهندسین محاسب و تاسیسات قرارگرفته تا بخش بسیار مهم محاسبه اسکلت وسیستم تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی به طراحی افزوده گردد.
 • گود برداری : مکان اجرای پروژه در این مرحله توسط مهندسین نقشه بردار نقطه گذاری و به صورت دقیق مشخص و سپس گودبرداری‌‌های لازم با توجه به نظر مهندسین انجام ‌می‌شود.
 • پی ریزی و اسکلت : از مهمترین مراحل هر ساختمان پی ریزی و اسکلت سازی ساختمان ‌می‌باشد که باید کاملا دقیق اجرا گردد تا از هرگونه نشست‌‌های ثانویه و جلوگیری از نواقص آتی ساختمان جلوگیری گردد.
 • بتن ریزی: در مرحله بتن ریزی باید به مرغوبیت بتن و بعمل آوری بتن توجه کافی داشته باشید. زیرا استحکام و مقاومت ویلا ارتباط مستقیمی به نوع بتن آن دارد. این مرحله نیز باید با مشورت مهندسین کار آزموده انجام و نظارت شود.
 • تاسیسات: بعد از اتمام اسکلت مرحله اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان بوده که این مرحله نیز مانند مراحل دیگر بسیار حائز اهمیت ‌می‌باشد.
 • دیوار کشی: در مرحله دیوار کشی با ید به ورودی و خروجی و همچنین محل قرار گیری وسایلی همچون سیستم‌‌های تهویه و محل پنجره‌‌ها توجه کرد.
 • اجرای سقف: سقف ویلاها به دو صورت معمولی و یا شیروانی ‌می‌باشد که انتخاب هر کدام از آنها به شرایط اقلیمی آن منطقه بستگی دارد.
 • نمای ویلا: معمولا برای نما کاری ویلا از مصالحی همچون سنگ، آجر و چوب استفاده ‌می‌کنند. استفاده از سنگ برای نما کاری انتخاب مناسب تری ‌می‌باشد زیرا سنگ از طول عمر طولانی برخوردار است و همچنین دچار فرسایش نمی شود.
 • طراحی دکوراسیون داخلی ویلا: طراحی دکوراسیون داخلی ویلا توسط معماران و طراحان داخلی ماهر انجام ‌می‌شود. در دکوراسیون داخلی ویلا معمولا از انواع کفپوش، دیوار پوش و عناصر دکوراتیو استفاده ‌می‌کنند.
 • محوطه سازی ویلا: محوطه سازی ویلا به منظور جداسازی ویلا از زمین‌‌های مجاور و ایجاد فضای زیبا و کاربردی انجام ‌می‌گردد. محوطه سازی ویلا شامل مواردی همچون نصب آلاچیق، ساخت استخر، نصب باربیکیو،فضای سبزو گل کاری، نصب مجسمه و نورپردازی ‌می‌باشد.

ساخت ویلا مناسب تر است یا خرید ویلا؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که انتخاب هر کدام از این گزینه‌‌ها به شرایط مالی، ایده‌‌های طراحی ویلا، استفاده شخصی و یا سرمایه گذاری وابسته است. با توجه به این عوامل، در ادامه خرید و یا ساخت ویلا را از جنبه‌‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

 • اگر زمان برای شما مهم است، خرید ویلا انتخاب مناسب تری ‌می‌باشد.
 • اگر زمان اولویت انتخاب شما نباشد ، ساخت ویلا انتخاب بهتری است.
 • اگر تجربه و اطلاعات کافی در رابطه با امور ساخت و ساز را ندارید، مراجعه به شرکت‌‌های مهندسی معتبر و با تجربه انتخاب بهتری است.
 • اگر نقشه و یا ایده خاصی در نظر دارید، بهتر است با مراجعه به تیم مهندسی باتجربه سراغ ساخت ویلا بروید.

تا حالا در مورد ساخت ویلا فلت چیزی شنیده‌اید؟

ویلاسازی

ویلاسازی به سبک تلفیقی

در ویلاسازی به سبک تلفیقی از اجزا و عناصر مشخصی استفاده نمی شود و این سبک دارای تعریف مشخصی نیست. در ساخت این گونه از ویلاها معمولا از مبلمان و پرده‌‌هایی به سبک کلاسیک و کاغذ دیواری‌‌های مدرن استفاده ‌می‌شود.

ویلا سازی به سبک تلفیقی

ویلاسازی به سبک مدرن

در ساخت ویلاهای مدرن از آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی‌‌ها استفاده ‌می‌شود. معمولا در طراحی ویلاهای مدرن از شیوه مینیمالیستی استفاده ‌می‌کنند که این شیوه بسیار ساده، زیبا و در عین حال پر کاربرد ‌می‌باشد.

ویلا سازی به سبک مدرن

ویلاسازی کلاسیک

در ویلاسازی کلاسیک باید به این نکته توجه کنید که المان‌‌های سنتی مناسب ترین انتخاب برای شما ‌می‌باشند. در ویلاسازی به سبک کلاسیک، نمایی از بی نظمی نیست و همه قسمت‌‌ها به صورت کاملا منظم ساخته ‌می‌شوند.

ویلا سازی به سبک کلاسیک

هزینه ویلاسازی

هزینه‌‌های ویلاسازی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این قسمت به بررسی عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌‌های ویلاسازی ‌می‌پردازیم.

 • هزینه طراحی و معماری اولین هزینه ساخت هر ساختمان بوده که با توجه به درخواست مشتری و فضاهای مورد نیاز و تجربه مهندسین معمار متفاوت بوده.
 • هزینه اسکلت فلزی یا بتنی که در شرایط مختلف اقتصادی و اقلیم اجرای ساخت ‌می‌تواند متفاوت باشد.

علاوه بر موارد مطرح شده، عواملی همچون نوع مصالح و متریال مورد استفاده در ساخت ویلا و خصوصا نازک کاری و محوطه سازی نیز هزینه‌‌هایی را شامل ‌می‌گردد.

طراحی و ساخت ویلا می‌تواند برای یک فرد چالش‌برانگیز باشد. پیچیدگی‌های ساخت‌وساز قابل‌توجه در ویلاسازی وجود دارد. افرادی که در ویلاها زندگی می‌کنند عمدتاً آن‌ها را توسط معماران متخصص طراحی می‌کنند. این معماران بامهارت و تجربه خود نیازهای ویلا را برآورده می‌کنند.

تعریف ویلا

ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند. ویلا اغلب دارای پاسیو بیرونی و باغ یا تراس جلویی و استخر است.آنها ممکن است حداقل یک یا دو دیوار مشترک با ویلای همسایه داشته باشند یا جدا باشند.

ویلا خانه‌ای لوکس برای خانواده است. ویلاها خانه‌های بزرگی هستند که سبک زندگی مجلل با معماری مدرن را ارائه می‌دهند. ساختار اولیه یک ویلا گسترده، بزرگ و جادار است. ویلا شامل یک استخر شنا، اتاق‌خواب‌های متعدد، یک سالن بدنسازی خانگی، سالن غذاخوری، حمام و آشپزخانه است. همچنین برای بسیاری از وسایل نقلیه پارکینگ دارد. ویلاهای داخل محدوده یک باغ، زیبایی را افزایش می‌دهد که همه را به خود جذب می‌کند. داشتن یک ویلا یک رؤیا برای هر فردی است. این ویلاهای رؤیایی معمولاً دور از شهرها قرار دارند زیرا زمین‌های نسبتاً بزرگ‌تری را پوشش می‌دهند.

ویلاسازی و طراحی ویلا در صورت عدم برنامه‌ریزی و استخدام یک گروه متخصص در شروع ساخت، می‌تواند به یک کابوس تبدیل شود. بیایید به چندین دلیل که ویلاسازی را برای شما به یک کابوس تبدیل می‌کند نگاهی بیندازیم.

هزینه برای ساخت ویلا

بودجه در هنگام برنامه‌ریزی برای ساخت ویلا قابل‌توجه است. ویلا یک خانه بزرگ است که می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد. شما باید بودجه خود را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که بر روند ساخت‌وساز تأثیری نداشته باشد. افزایش هزینه باعث ایجاد مشکلات زیادی در ساخت ویلا می‌شود که تمامی الزامات را برآورده کند. بهترین روش انتخاب درست یک تیم خوب ساخت‌وساز ‌می‌باشد تا به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی ‌کند که متناسب با بودجه شما باشد.

مشاوره و ساخت ویلا مدرن

 

زیرساخت نامناسب

در هنگام طراحی ویلا، زیرساخت بخش مهمی از ساخت‌وساز در نظر گرفته می‌شود. زیرساخت به تأمین تمامی الزامات فرایند ساخت‌وساز و بهره برداری بستگی دارد. اگر یک تیم متخصص را استخدام نکنید، در نهایت زیرساخت نامناسبی خواهید داشت. همچنین در حین زندگی در ویلا می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری در آینده شود. دوام و پایداری یک ویلا نیز به زیرساخت آن بستگی دارد زیرا با فرایند ساخت‌وساز که شامل مصالح ساختمانی است، سروکار دارد. یک معمار زیرساخت‌های مناسبی را برای جلوگیری از چندین مشکل برنامه‌ریزی می‌کند.

تعیین فضاها

هر فردی آرزوی داشتن خانه‌ای به انتخاب خود را دارد. ویلا خانه‌ای مجلل است زیرا تمام نیازهای شما را برآورده می‌کند. هدف معمار این است که تمام خواسته‌های شما را در زمان مطلوب پوشش دهد.

اندازه‌گیری فضا های یک ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است. معماری کل ویلا چیدمان فضاها از قبیل اتاق‌‌ها ، سرویس‌‌ها ، نشیمن و، سالن و آشپزخانه بستگی دارد. یک معمار اندازه‌گیری اتاق‌ها و دیوارها را طراحی و برنامه‌ریزی می‌کند که ویلای شما را زیبا جلوه دهد و خواسته شما در خصوص فضای مورد نیاز هر کدام از قسمت‌‌های ویلا را تامین کند. او همچنین به شما کمک می‌کند تا در ویلای رؤیایی خود فضاهای راحت داشته باشید.

طراحی ناقص

زمانی که فردی بدون استفاده از یک تیم متخصص و با تجربه قصد ساخت ویلا را دارد، با ایرادات طراحی زیادی روبرو می‌شود که قبلاً هرگز به آن فکر نکرده بود. پس از کادربندی و ساخت، امکان دارد فرد احساس کند که نتایج با آنچه او انتظار داشت متفاوت است. تغییر در طرح می‌تواند هزینه بر یا غیر ممکن باشد و باعث ایجاد مشکلات مالی و اجرایی برای شما شود. برای جلوگیری از تغییرات مکرر، استخدام یک تیم متخصص کمک می‌کند تا یک طرح بی‌نقص را ایجاد کنید که زیبایی را با حداقل هزینه افزایش دهد.

مهارت‌های محدود

کار تیمی می‌تواند یک پروژه را فوق‌العاده موفق کند. مهندسان و معماران به‌عنوان یک تیم کار می‌کنند. سپس منجر به ارائه یک ویلای رؤیایی می‌شود. از سوی دیگر، زمانی که تصمیم به ویلاسازی می‌گیرید، به‌سختی خودتان کارگران و فروشنده‌های ماهر پیدا خواهید کرد. اگر افراد مناسب را در تیم خود نداشته باشید، در ساخت‌وساز با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

توصیه ما برای ویلاسازی

ویلا با طراحی عالی رؤیای همه است، اما اگر قصد ساختن آن را داشته باشید، باید نکات بالا را حتماً مدنظر داشته باشید. نباید بدون تجربه به فکر برنامه‌ریزی و طراحی ویلای خود باشید. معماران و مهندسان متخصصانی هستند که با استفاده از تخصص و تجربه خود ساختمان‌ها را طراحی می‌کنند و می‌سازند. دیدن یک تصویر زیبا از یک ویلای رؤیایی آسان است، اما انجام اهداف ساخت‌وساز به‌تنهایی دشوار خواهد بود و نتیجه نهایی برعکس خواهد بود.

شرکت ساخت ویلا

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت مشاوره طراحی و ساخت ویلا شخصی خود، حتما با کارشناسان آذرپاد تیسفون تماس بگیرید. صفر تا صد ساخت ویلای خود را به ما بسپارید.

 • تلفن: 02122948872
 • همراه: 09104140119

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

مشاوره نیاز دارید؟