معرفی چهار نوع حمام – بررسی طراحی 4 نوع حمام

انواع حمام هنگام خرید، فروش، ساخت و یا بازسازی خانه مهم هستند. همه خانه ها دارای یک حمام کامل خواهند بود و بسیاری از خانه ها حمام دوم به صورت حمام کامل، حمام سه چهارم خواهند داشت.

تعداد و انواع حمام ها در یک خانه فاکتورهای حیاتی هستند زیرا می توانند به خریدار خانه اطلاع دهند که خانه به طور منطقی بتواند ساکنان آینده را در خود جای دهد. انواع حمام به فروشندگان منازل تطبیق دقیقی در مورد ارزش خانه می دهد. برای هر کسی که به فکر ساختن یا بازسازی و طراحی داخل حمام است، انواع حمام به شما کمک می کند تا تعیین کنید که پروژه چقدر هزینه در پی دارد.

هر جزء حمام به عنوان یک چهارم از چهار جزء در نظر گرفته می شود که یک کل را تشکیل می دهند. این اجزای حمام شامل توالت، سینک، دوش و وان حمام می شوند و چهار نوع اصلی حمام را ایجاد می کنند: حمام کامل، حمام سه چهارم، نیم حمام و یک چهارم حمام.

Four types of bathrooms

توالت سینک دوش وان حمام
حمام کامل بله بله بله (یا به صورت ترکیبی وان و دوش) بله (یا به صورت ترکیبی وان و دوش)
حمام سه چهارم بله بله بله به عنوان امری مستقل کمتر رایج است
نیم حمام بله بله خیر خیر
یک چهارم حمام معمولا بله گاهی اوقات گاهی اوقات گاهی اوقات

حمام کامل

حمام های کامل دارای توالت، سینک، دوش، و ترکیب وان/دوش یا وان و دوش جداگانه هستند.

اکثر خانه ها حداقل یک حمام کامل خواهند داشت. یک حمام کامل همه کاره و ارزشمند است و بسیاری از عملکردها را در یک فضای نسبتا کوچک جای می دهد. معمول است که خانه های دو خوابه با قیمت پایین تا متوسط یک حمام کامل داشته باشند.

وقتی خانه ای با چند اتاق خواب دارای یک حمام مشترک است، طراحی آن حمام به عنوان حمام جک و جیل باعث می شود حمام برای دو تا از آن اتاق خواب ها قابل دسترسی باشد. حمام جک و جیل دارای دو در است که به دو اتاق خواب وارد و خارج می شود.

Four types of bathrooms

ترکیب دوش / وان

دوش و وان می توانند مجزا باشند یا می توان آن ها را با هم ترکیب کرد. در صورت ترکیب، دوش / وان همچنان به عنوان دو جزء محاسبه می شود. برای واجد شرایط بودن به عنوان دوش/حمام، باید یک وان با شیر آب پایین تر و دوش با سر دوش بالاتر وجود داشته باشد. معمولاً وان حمام و دوش کنترل های یکسانی دارند.

حمام سه چهارم

سه چهارم حمام ها دارای توالت، سینک و دوش جداگانه یا وان جداگانه هستند.

همانطور که حمام های بیشتری بدون وان ساخته و بازسازی می شوند، این سه چهارم حمام تمایل به داشتن دوش دارد. از این نظر، سه چهارم حمام و حمام کامل شروع به ادغام یافتن با یکدیگر کرده اند.

نیم حمام

نیم حمام ها دارای توالت و سینک هستند. اتاق پودر یا حمام مهمان نامیده می شود. نیم حمام به صاحب خانه اجازه می دهد تا حریم خصوصی بیشتری داشته باشد، زیرا مهمانان می توانند بدون ورود به اتاق خواب از توالت استفاده کرده و شستشو کنند. همچنین، از آنجایی که حمام‌ های کامل بیشتر فضاهای شخصی با پوشاک و دارو هستند، بازدیدکنندگان هرگز نیازی به دیدن آن اقلام ندارند.

از آنجایی که این نوع حمام ها بیشتر برای استفاده مختصر و محدود توسط بازدیدکنندگان هستند، معمولاً فقط حداقل فضای ذخیره سازی دارند. یک کابینت روشویی حمام سرپوشیده معمولاً به اندازه کافی بزرگ است که بتواند تعداد کمی از وسایل نظافتی و دستمال توالت مورد نیاز را در خود جای دهد.

Four types of bathrooms

حمام یک چهارم

یک چهارم حمام یک اتاق کوچک است که شامل یک توالت یا یک دوش است. حمام های یک چهارم معمولاً توالت های کاربردی یا دوش های کاربردی نامیده می شوند.

حمام یک چهارم رایج نیست. آنها در زیرزمین ها یا سطوح پایین خانه های قدیمی یافت می شوند. این حمام‌ ها احتمالاً به‌ طور عطف به ماسبق توسط مالک خانه نصب شده ‌اند، نه سازنده اصلی. حمام‌ های یک ‌چهارم به صاحب خانه ‌ای که در بیرون کار می ‌کند یا یک فنی کار، دسترسی راحت به یک توالت یا دوش، بدون نیاز به قدم زدن در خانه، می ‌دهد.

نحوه محاسبه انواع حمام

بسیار شبیه تکه های پای است و وقتی چهار برش با هم ترکیب می شوند، پای کامل می شود. هنگامی که هر چهار جزء در یک حمام گنجانده شود، آن حمام یک حمام کامل در نظر گرفته می شود. سه جزء شامل یک حمام سه چهارم است. دو تا از این چهار جزء یک نیم حمام را می سازد.

در لیست املاک و مستغلات، نوع حمام اغلب به عنوان یک عدد اعشاری بیان می شود. بنابراین، به عنوان حمام 0.5 یا یک حمام سه چهارم ممکن است به عنوان حمام 0.75 ذکر شود.

در برخی موارد، این دو رقم با هم ترکیب می شوند. به عنوان مثال، یک حمام کامل و یک حمام سه چهارم با هم ترکیب شده و به عنوان 1.75 حمام فهرست شده است. در سایر فهرست ‌های املاک و مستغلات، ارقام حمام جمعی به منظور راحتی به نزدیکترین عدد کامل گرد می ‌شوند. بنابراین، مهم است که لیست املاک و مستغلات را با دقت بخوانید.

یک توالت تقریباً همیشه به عنوان یک جزء گنجانده شده است. بنابراین، یک پیکربندی رایج نیمه حمام، توالت و سینک است. اما به ندرت فقط سینک و دوش در یک نیم حمام و بدون توالت پیدا می ‌کنید.

حمام اصلی از کدام نوع حمام است؟

حمام اصلی حمامی است که به اتاق خواب اصلی یا بزرگترین اتاق خواب خانه متصل است. به حمام اصلی حمام اختصاصی یا حمام متصل نیز گفته می شود. به طور معمول، حمام اولیه یک حمام کامل یا یک حمام سه چهارم است.

یک در اجازه ورود به اتاق خواب اصلی را می دهد، سپس در دوم به حمام باز می شود. در چند مورد، درب دوم بسته می شود. اگر چنین باشد، توالت در فضای مخصوص به خود با دری برای حفظ حریم خصوصی محصور شده است.

تا زمانی که خانه دارای حمام دوم از نوع دیگری باشد، حمام اولیه ارزش زیادی به اکثر خانه ها می بخشد. به ندرت یک خانه، تنها یک حمام اصلی دارد، زیرا این امر باعث می ‌شود تا دسترسی به حمام برای کاربرانی که در اتاق خواب اصلی نمی ‌خوابند، در شب دشوار شود.

درباره این اصطلاح: اتاق خواب اصلی

بسیاری از انجمن های املاک و مستغلات، از جمله انجمن ملی سازندگان خانه، اصطلاح «مستر روم» را تبعیض آمیز تلقی کرده اند. «اتاق خواب اصلی» نامی است که اکنون در میان جامعه املاک و مستغلات به طور گسترده استفاده می شود و با هدف داشتن اتاق بهتر ارائه می شود.

Four types of bathrooms

حمام هالیوودی چیست؟

حمام هالیوودی نوعی حمام که سینک و آینه آن جدا از توالت، دوش و وان قرار گرفته باشد. سینک و آینه در اتاقی متفاوت از توالت و امکانات حمام قرار خواهند گرفت.

حمام جک و جیل چیست؟

حمام جک و جیل حمامی است که در آن یک حمام از دو اتاق خواب مختلف به طور متقابل قابل دسترسی است. هر دو درب می توانند توسط کاربر حمام غیر قابل دسترسی شوند تا از نفوذ ناخواسته جلوگیری شود.