آبگرمکن های بدون مخزن: راهنمای خرید

آیا آبگرمکن بدون مخزن برای شما مناسب است؟

در این مقاله:

 • آبگرمکن بدون مخزن چیست
 • مزایای آبگرمکن بدون مخزن
 • معایب آبگرمکن بدون مخزن
 • آبگرمکن های برقی در مقابل گازی بدون مخزن
 • آبگرمکن های بدون مخزن گازی
 • سخن پایانی: قیمت گذاری و نصب

آبگرمکن های بدون مخزن: راهنمای خرید

آبگرمکن بدون مخزن چیست؟

آبگرمکن های بدون مخزن فضای بسیار کمتری را نسبت به آبگرمکن های ذخیره ای اشغال می کنند زیرا مستقیماً آب را گرم می کنند. هنگامی که آب گرم را باز می کنید، آب سرد از طریق یک لوله و به واحد آبگرمکن بدون مخزن جریان پیدا می کند و توسط یک مشعل گازی یا یک المنت الکتریکی گرم می شود. این به شما امکان می دهد تا یک منبع دائمی از آب گرم داشته باشید.

به طور متوسط، آبگرمکن های بدون مخزن می توانند 2 تا 5 گالن آب گرم در دقیقه تامین کنند. آبگرمکن ‌های بدون مخزن گازسوز، می ‌توانند نرخ جریان بالاتری نسبت به مدل ‌های الکتریکی تولید کنند.

برای کسانی که خانواده های پرجمعیت دارند و آب گرم زیادی مصرف می کنند، نصب بیش از یک آبگرمکن بدون مخزن معمول است. انجام این کار این اطمینان را حاصل می کند که همیشه آب گرم کافی برای دوش، لباسشویی و ماشین ظرفشویی وجود دارد.

آبگرمکن های بدون مخزن: راهنمای خرید

مزایای آبگرمکن بدون مخزن

آبگرمکن‌های بدون مخزن (همچنین به واحدهای «در صورت تقاضا» یا آبگرمکن فوری آب گرم نیز نامیده می ‌شوند) 30 تا 50 درصد انرژی کمتری نسبت به واحدهای دارای مخزن مصرف می ‌کنند که بسته به مصرف آب، در یک خانواده معمولی مبلغ بیشتری در سال صرفه‌ جویی می‌ کند.

 • این واحدها تنها زمانی آب را گرم می کنند که شما شیر آب را باز می کنید.
 • معمولاً با گاز طبیعی یا پروپان کار می کنند.
 • مزیت اصلی این است که هزینه اضافی نگهداری 40 تا 50 گالن آب در مخزن ذخیره را حذف می کنند، بنابراین انرژی کمتری به هدر می رود.
 • آنها همچنین یک منبع مداوم آب گرم ارائه می دهند که برای پر کردن یک جکوزی بزرگ یا یک وان ایده آل است.
 • فشرده تر از آبگرمکن های معمولی هستند و روی دیوار نصب می شوند.

آبگرمکن های بدون مخزن: راهنمای خرید

معایب آبگرمکن بدون مخزن

 • نقطه ضعف اصلی آبگرمکن های دیواری، هزینه اولیه است.
 • واحدهای کوچکتری که اغلب از آنها استفاده می شود، آب گرم کافی برای ارائه به اکثر خانوارها تولید نمی ‌کنند. آنها فقط یک شیر آب را در یک زمان سرو می کنند. مشکل زمانی پیش می آید که اگر بخواهید در حالی که ماشین ظرفشویی کار می کند دوش بگیرید. واحدهای بزرگتری وجود دارند که می توانند تقاضای کل خانواده را برآورده کنند، اما گران هستند.
 • از آنجایی که واحدهای بدون مخزن دارای مشعل های پرقدرت هستند، الزامات هواگیری خاصی نیز دارند (سیستم دریچه اختصاصی و سیل شده که نیاز به نصب حرفه ای دارد). مشعل های گاز طبیعی اغلب به لوله گاز با قطر بزرگتر نیاز دارند که به هزینه نصب اولیه می افزاید.

آبگرمکن برقی در مقابل گازی بدون مخزن

بزرگترین تفاوت آبگرمکن برقی بدون مخزن با آبگرمکن بدون مخزن گازی در راندمان آنهاست. آبگرمکن های برقی بدون مخزن معمولاً حدود 98 درصد یا بیشتر کارآمد هستند در حالی که آبگرمکن های بدون مخزن گازی حدود 80 تا 85 درصد کارایی دارند. یک آبگرمکن بدون مخزن گازی ممکن است ارزان‌ تر باشد و معمولاً عمر طولانی ‌تری دارد.

آبگرمکن های برقی بدون مخزن

آبگرمکن های بدون مخزن فضایی را که معمولاً یک آبگرمکن حجیم اشغال می کند آزاد می سازند. یک آبگرمکن برقی بدون مخزن کارآمدتر از آبگرمکن گازی بدون مخزن خواهد بود، اما بدانید که یک مدل برقی به برق زیادی نیاز دارد. یک آبگرمکن برقی بدون مخزن کل خانه می تواند بیش از 25000 وات برق، در مقایسه با 5000 وات برق با آبگرمکن معمولی مصرف کند.

آبگرمکن های بدون مخزن گازی

آبگرمکن های بدون مخزن گازی بیشتر از آبگرمکن های سنتی دوام می آورند و نسبت به آبگرمکن های معمولی ایمن تر هستند. یکی از معایب این است که در صورت تجمع رسوب، آبگرمکن بدون مخزن می تواند به طور خودکار خاموش شود.

سخن پایانی: قیمت گذاری و نصب

هنگامی که یک واحد را قیمت گذاری می کنید، حتماً یک تخمین یا پیشنهاد قطعی در مورد هزینه های نصب دریافت کنید. این پروژه ای نیست که خودتان آن را انجام دهید مگر اینکه مهارت های حرفه ای داشته باشید. می توانید بهترین آبگرمکن های بدون مخزن را در بسیاری از مراکز خانگی و فروشگاه های تخصصی لوله کشی پیدا کنید.

شکل 1: جزئیات آبگرمکن بدون مخزن

هنگامی که یک شیر آب گرم باز می شود، عناصر گرمایشی روشن می شوند. آب هنگام عبور از مبدل حرارتی گرم می شود.

آبگرمکن های بدون مخزن: راهنمای خرید

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی داخلی، ویلا سازی و شهرک سازی به وب سایت شرکت آذرپاد تیسفون مراجعه کنید.