ده نکته ای که هنگام خرید زمین برای خانه باید در نظر داشته باشید

انتخاب و خرید زمین ساخت و ساز مناسب می تواند دشوارتر از انتخاب و خرید آپارتمان باشد. پیش از امضای قرارداد فروش، توجه به چند نکته خالی از لطف نیست. با این کار مشکلاتی که ممکن است بعداً ظاهر شوند را حل کند. در اینجا لیستی از 10 موردی که هنگام انتخاب و خرید زمین برای خانه باید به آن ها توجه کنیم آورده شده است.

اندازه قطعه مناسب

هنگام خرید زمین برای ساخت خانه ، اول از همه به اندازه مناسب زمین توجه کنید. باید متناسب با خانه و باغ مورد نظر ما باشد. مساحت بهینه برای ساخت خانه یک خانواده حداقل 700 متر مربع است. قطعه ای که خیلی بزرگ باشد بسیار گران خواهد بود و ممکن است بخش بزرگی از آن توسعه نیافته باقی بماند.

شکل مناسب طرح

شکل طرح نیز یک جنبه مهم است. آنهایی که شکل نامنظم دارند، به عنوان مثال. مثلث ها، ذوزنقه ها، ممکن است مشکلاتی را در محل خانه طراحی شده ایجاد کنند. اگر زمین کمتر از 16 متر عرض داشته باشد، پیدا کردن یک پروژه مناسب دشوار است و آنچه باقی می ماند سفارش یک پروژه انفرادی و بسیار گران تر است.

چیدمان طرح در رابطه با جهت های جغرافیایی

همچنین باید به چیدمان قطعه نسبت به جهت های جغرافیایی و دسترسی به جاده توجه کرد. مهمترین مزیت جهت مناسب، ورودی قطعه از شمال و باغ از جنوب است. اگر قصد دارید از منابع انرژی تجدید پذیر در خانه خود استفاده کنید، این امر نیز مهم است، به عنوان مثال استفاده از پانل های فتوولتائیک.

ویژگی های شکل زمین

قبل از خرید یک قطعه، ارزش بررسی توپوگرافی را نیز دارد. شیب های متعدد زمین می تواند هنگام طراحی خانه مشکلاتی ایجاد کند. همچنین می توان هزینه های مربوط به تطبیق فناوری ساخت و ساز با شکل قطعه را ایجاد کرد. همچنین طراحی باغ در چنین زمینی دشوارتر است.

ده نکته ای که هنگام خرید زمین برای خانه باید بدانید

 

دسترسی به قطعه

این قطعه باید دارای جاده دسترسی با عرض مشخص شده توسط مقامات محلی باشد. اغلب، این یک جاده عمومی است. در صورت نیاز به دسترسی به سایر قطعاتی که مالک آن ها نیستیم، ایجاد سهولت دسترسی ضروری خواهد بود. دسترسی فیزیکی به طرح همیشه تضمین کننده دسترسی رسمی به آن نیست.

بررسی های خاک

ارزش تصمیم گیری برای انجام تحقیقات خاک را دارد. این به شما امکان می دهد ساختار فونداسیون را بهتر انتخاب کنید یا سطح آب زیرزمینی را بدانید. بررسی ‌های خاک همچنین اطلاعاتی را نشان می ‌دهد که ممکن است فروشنده بخواهد آن ‌ها را پنهان کند: ممکن است در گذشته یک محل دفن زباله وجود داشته باشد، ممکن است زمین آلوده باشد، ممکن است زمین‌ های مملو از ذغال سنگ نارس وجود داشته باشد.

دسترسی به امکانات

مبنای خرید یک قطعه ساختمانی دسترسی آن به برق است. این واقعیت که یک تیر برق در نزدیکی وجود دارد هنوز تضمین کافی برای در دسترس بودن برق نیست. در مورد گزینه های اتصال برق با تامین کننده انرژی خود مشورت کنید. همچنین بررسی اینکه آیا امکان اتصال قطعه به منبع آب وجود دارد یا خیر ارزش خود را دارد.

منطقه همسایه اطراف قطعه

قبل از خرید یک قطعه، باید منطقه همسایه را نیز بررسی کنید. بسیار مهم است که بدانید نزدیکترین مغازه کجاست، فاصله تا موسسات آموزشی و دسترسی به اتوبوس، مینی بوس یا ایستگاه قطار چقدر است. ارزشش را دارد که حداقل یکبار عصر به آنجا بروید تا بررسی کنید که بعد از تاریک شدن هوا چگونه به نظر می رسد و ایمن است یا خیر.

وضعیت حقوقی ملک

بررسی وضعیت حقوقی ملک قبل از خرید بسیار مهم است. در ثبت نام زمین و ساختمان، که در بخش زمین شناسی دفتر استاروست محلی موجود است، می توانید مدارکی از ثبت زمین و نقشه ای با جزئیات مساحت قطعه، طبقه زمین، اطلاعات مالک و شماره ثبت زمین و رهن دریافت کنید.

تعیین طرح

اتفاق می افتد که در پیشنهادات، قطعه به عنوان یک قطعه ساختمانی درج شده است، اما پس از تجزیه و تحلیل اسناد، معلوم می شود که زمین کشاورزی یا زمینی است که برای ساخت و ساز خدماتی یا صنعتی در نظر گرفته شده است. بنابراین، هدف قطعه باید همیشه در طرح های توسعه فضایی موجود در دفتر شهرداری بررسی شود.

اگر علاقه مند به خواندن مطالبی دربار ی ویلا سازی هستید از صفحه ویلا سازی ما دیدن فرمایید.