راهنمای جامع مدل سازی مجدد یک حمام کوچک برای خانه یا ویلا

اغلب صاحبان خانه تصور می کنند که مدل سازی مجدد یک حمام کوچک (حدود 50 فوت مربع یا کمتر) بسیار سریع تر، آسان تر و کم هزینه تر از مدل سازی مجدد یک حمام بزرگ است. واقعیت این است که شما ممکن است بیشتر از آنچه انتظار داشتید زمان و پول از دست می دهید، زیرا یک حمام کوچک مستلزم نصب بسیاری از امکانات رفاهی و استخدام افراد حرفه ‌ای است.

این نکته را دریابید که صرفا در ساختن ویلا و خانه های مسکونی برای کار در فضای تنگتر باید چه بخش هایی از یک مدل سازی مجدد را به تنهایی انجام دهید و در کجا می توانید به طور بالقوه مقداری پول صرفه جویی کنید.

حمام های کوچکتر شما را به چالش می کشند تا با انجام کارهای بیشتر در فضای کمتر خلاقیت خود را به کار گیرید. به ترفندهای تجاری طراحی داخلی در این تجارت بپردازید و ببینید که چگونه انتخاب رنگ، نور و آینه ها می توانند فضای اتاق را بزرگتر کنند. به پروژه مدل سازی مجدد حمام خود به عنوان یک پازل چالش برانگیز نگاه کنید و از حل آن بدون از دست دادن پول لذت ببرید.

A comprehensive guide to remodeling a small bathroom

درباره اصطلاح حمام اصلی

بسیاری از انجمن های املاک و مستغلات، از جمله انجمن ملی سازندگان خانه، اصطلاح «مستر روم» (یا حمام اصلی) را به عنوان امری تبعیض آمیز طبقه بندی کرده اند. «اتاق خواب اصلی» نامی است که اکنون در میان جامعه املاک و مستغلات به طور گسترده استفاده می شود و داشتن اتاق بهتر را نشانه رفته است.

3 نوع حمام کوچک

حمام ها معمولا بر اساس عملکردشان، صرف نظر از اندازه، دسته بندی می شوند. این تعاریف بر اساس محل قرارگیری حمام در خانه، کاربران اصلی آن، و اینکه آیا شامل وان یا دوش می شوند، صورت می پذیرند. همه انواع حمام ها می توانند حمام هایی کوچک باشند: نیم حمام، حمام مهمان و حمام کامل.

نیم حمام

خانه های بزرگتر اغلب دارای یک نیم حمام هستند که شامل سینک و توالت است.

نیم حمام یک حمام اضافی مناسب برای خانه هایی با چندین طبقه یا خانواده های بزرگتر است. اندازه کوچک و تعداد محدود وسایل به این معنی است که شما می توانید یک نیم حمام را نسبتاً سریع و ارزان مدل سازی مجدد کنید.

از آنجایی که نیم حمام، حمامی با اولویت دوم یا سوم است، معمولاً نیازی به عجله در پروژه نیست. داشتن نیم حمام قصه را برای انجام کارهای خودتان عالی می کند.

A comprehensive guide to remodeling a small bathroom

حمام مهمان

حمام مهمان یک حمام کامل است که شامل توالت، سینک و دوش، وان یا هر دو است و بیشتر هنگام بازدید مهمانان یا برای کودکان استفاده می شود. از آنجایی که حمام های مهمان فقط گاه به گاه مورد استفاده قرار می گیرند،

بسیاری از صاحبان خانه ها استفاده از وسایل و مصالح اقتصادی را انتخاب می کنند که به طور قابل توجهی هزینه ها را کاهش می دهد.

همچون نیم حمام ها، چون حمام ‌های مهمان، حمام‌ های ثانویه هستند، جدول زمانی به اندازه یک حمام اصلی، فشرده نخواهد بود.

راه دیگری که می توانید در هزینه و زمان صرفه جویی کنید: معمولاً به فضای ذخیره سازی اضافی در این حمام نیاز ندارید. توجه داشته باشید، اگر اغلب از مهمانان یا خانواده ‌های مسن پذایرایی می کنید، ممکن است مایل باشید برخی از افزودنی ‌های ویژه مانند میله ‌های دستگیره، پیشخوان ‌های ارتفاع پایین، کف ‌پوش بدون لغزش یا وان حمام را اضافه کنید.

حمام کامل

حمام کامل به هر حمامی با طیف کاملی از امکانات رفاهی (توالت، روشویی، سینک و وان/دوش) گفته می شود.

این حمام می تواند حمام اصلی یا اختصاصی، حمام مهمان یا حمام کودکان باشد. چیزی که یک حمام کامل را از نیم حمام متمایز می کند این است که دارای وان یا دوش است. وسایل بادوام و کف و دیوارهای ضد آب ضروری هستند و صرفه جویی مناسب ضروری است.

اگر حمام کامل تنها حمام خانه است، باید در یک برنامه زمانی نسبتاً فشرده مدل سازی مجدد شود یا امکانات حمام جایگزین باید ترتیب داده شود.

هزینه مدل سازی مجدد یک حمام کوچک

هزینه های مدل سازی مجدد یک حمام کوچک، که معمولاً به معنای مدل سازی مجدد، دیوار خشک، کفپوش، روشنایی، روشویی و کاشی کاری است، به طور متوسط حدود 5000 تا 30000 دلار است. اکثر مدل سازی مجدد های حمام به طور متوسط حدود 10000 دلار هزینه بر می دارند. اگر قصد دارید وان، سینک، توالت، و وسایل گران ‌قیمت را در نظر بگیرید، به محدوده 30000 دلاری خواهید رسید.

با اضافه کردن متراژ مربع و قرار ملاقات های متعدد با نصابان حرفه ای، هزینه ها افزایش می یابد. اگر لوله های لوله کشی خانه یا سیستم برق نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد، هزینه ها می تواند سر به فلک بکشد.

حمام های کوچک به مواد کمتری نیاز دارند و بنابراین معمولاً مدل سازی مجدد آنها هزینه کمتری دارد. اما از آنجایی که آنها فضاهای کوچکتری دارند، احتمالاً مصالح ساختمانی با اندازه استاندارد خریداری می کنید و ضایعات مواد بریده زیادی را پشت سر می گذارید.

یک نیم حمام 3 فوتی در 5 فوتی حدود 1500 تا 2250 دلار هزینه دارد، در حالی که یک حمام بزرگ 9 فوت در 10 فوت می تواند تا 13500 دلار هزینه مدل سازی مجدد در بر داشته باشد.

شما می توانید کار یک پیمانکار عمومی را انجام دهید. مصاحبه، استخدام، نظارت و پرداخت حقوق به افراد حرفه ای برای انجام کارشان با شما خواهد بود. استخدام پیمانکاران فرعی می تواند تا حد زیادی در هزینه شما صرفه جویی کند، زیرا زمان و هزینه های اضافی پیمانکار عمومی را حذف می کنید. در زیر جدول هزینه های مدل سازی مجدد حمام آورده شده است:

 • محدوده هزینه متوسط برای شیرآلات و لوله کشی بین 250 تا 1450 دلار است.
 • وسایل از 200 تا 1800 دلار برای گزینه های تخصصی متغیر است.
 • پیشخوان حمام 200 تا 1000 دلار قیمت دارد.
 • کابینت بسته به اندازه فضا و سبک می تواند 250 تا 3000 دلار قیمت داشته باشد.
 • کفپوش حدود 10 تا 15 درصد بودجه یا 200 تا 1350 دلار است.
 • هزینه های نقاشی بسته به رنگ و اندازه اتاق بین 150 تا 550 دلار است.
 • وسایل روشنایی تعویضی بین 100 تا 400 دلار هزینه دارند.
 • فن های تهویه بین 50 تا 300 دلار قیمت دارند.

اگر شما خودتان مهارت های قبلی در زمینه ساخت و ساز دارید و کار را به شخصه انجام می دهید، می توانید با انجام برخی از این وظایف پول قابل توجهی پس انداز کنید.

نیروی کار برای مدل سازی مجدد حمام 40 تا 60 درصد است که معمولاً از 50 تا 75 دلار در ساعت کار می کند. پیمانکاران عمومی می توانند 300 تا 400 دلار در روز هزینه داشته باشند، و یک برقکار حدود 50 تا 100 دلار در ساعت هزینه خواهد داشت، در حالی که یک لوله کش می تواند روزانه 2000 دلار هزینه کند.

 

مدل سازی مجدد حمام کوچک توسط حرفه ای ها در مقابل استراتژی «انجام کار توسط خود»

صرفه جویی در هزینه پروژه مدل سازی مجدد حمام بستگی به این دارد که در صورت وجود چه کاری می خواهید به تنهایی انجام دهید. اکثر افرادی که این کار را انجام می دهند قادر خواهند بود با تخریب، رنگ آمیزی یا اتمام کار مقابله کنند و برخی از هزینه های پیمانکاری را حذف کنند.

بسته به تجربه و تمایل خود، ممکن است بتوانید کارهای پیچیده تری انجام دهید: کاشی کاری، کفپوش، نصب توالت، نصب دیوار خشک، یا نصب کابینت و سینک روشویی.

شما می توانید پروژه را تقسیم کنید: برخی از پروژه ها برای شما و برخی پروژه های دیگری برای حرفه ای ها باقی مانده است. پیمانکاران معمولاً توافق می کنند که کار را با صاحبان خانه تقسیم کنند. اما مهم این است که از دور نظارت کنید و اجازه دهید که تاجران کار خود را انجام دهند. هنگامی که مشارکت می کنید، این کار را فقط در آخر هفته ها یا پس از اتمام کار پیمانکار انجام دهید.

نکته

استخدام یک طراح حمام خبره راه دیگری برای کارآمدتر کردن پروژه شما است. طراحان اغلب با پیمانکارانی کار می‌ کنند که در چندین پروژه از آنها استفاده کرده ‌اند و با آنها رابطه کاری خوبی دارند، بنابراین شما یک برنامه روشن خواهید داشت که توسط طراح و یک پیمانکار قابل اعتماد ایجاد شده است.

A comprehensive guide to remodeling a small bathroom

چگونه یک حمام کوچک مدل سازی مجدد می شود

 1. حمام قدیمی را خراب کنید

تمام کارهای مدل سازی مجدد با از بین بردن و حذف عناصری که جایگزین خواهید کرد شروع می شود. بسیاری از صاحبان خانه این کار را برای صرفه جویی در هزینه انجام می دهند. برخی فقط وسایل یا کفپوش را حذف می کنند.

برخی دیگر از شر همه چیز تا گل میخ های دیوار و تیرچه های کف خلاص می شوند. ممکن است کار سختی باشد اما سخت نیست. شما می توانید بیشترین تخریب را در آخر هفته انجام دهید. برای اجاره یک ماشین زباله برنامه ریزی کنید یا ترتیبی دهید که یک شرکت دفع، زباله ها را از بین ببرد.

 1. قاب بندی را انجام دهید

بیشتر کارهای مدل سازی مجدد شامل باز کردن برخی از دیوارها و سقف ها می شود. اگر به کار قاب ‌بندی سازه ‌ای نیاز دارید، مانند قاب ‌بندی دوش جدید، داشتن تجربه پیشین یا مهارت‌ های اصلی نجاری برای درست کردن این کار کمک می‌ کند. کار قاب بندی ممکن است نیاز به بازرسی داشته باشد تا مطمئن شود کار به درستی انجام شده است.

 1. کار برق

یک برقکار دارای مجوز مدارهای جدید را در صورت لزوم اجرا می کند، فن های روشنایی و هواکش را نصب می کند و ترتیبی می دهد که کار بازرسی شود. پس از اتمام بازرسی و اتمام دیوارها و سقف ها، برقکار برای برقراری اتصالات نهایی کلیدهای برق، پریزها، وسایل روشنایی و فن ها باز می گردد.

 1. لوله کشی را انجام دهید

هنگام مدل سازی مجدد یک حمام کوچک، استخدام لوله کش با تجربه بسیار مهم است. لوله کش ها خطوط تامین آب وان یا دوش، خطوط تخلیه، خطوط تامین سینک حمام و زهکشی سینک را لوله کشی می کنند. لوله کش ها می توانند توالت ها را جدا کرده و نصب کنند. اگر کفپوش جدید نصب شده باشد، ممکن است نیاز به نصب یک فلنج برای توالت باشد.

نکته

لوله کشی و سیم کشی برق ممکن است به کمک حرفه ای نیاز داشته باشد. بسیاری از افرادی که مدل سازی مجدد‌ انجام می دهند متخصصان لوله ‌کشی و برق ماهر را استخدام می ‌کنند، زیرا سیم ‌کشی معیوب یا لوله ‌کشی که مطابق کد نباشد، می ‌تواند خطرناک باشد. بازرسی در شروع لوله کشی و سیم کشی برق و در پایان پس از نصب نهایی لازم است.

 1. نصب دیوار خشک

هنگامی که لوله کشی و سیم کشی های نامناسب بازرسی شده و عبور داده شدند، یک متخصص دیوار خشک یا توسط خودتان می تواند دیوار خشک را نصب و تکمیل کند. دیوار خشک هرگز نباید در یونیت دوش کاشی نصب شود. دیوار خشک ممکن است چند روز طول بکشد زیرا ترکیب دیوار خشک باید قبل از سنباده زدن کاملاً سفت شود.

 1. کاشی دوش یا کف را نصب کنید

کاشی کاری حمام هم از نظر زمان و هم از نظر هزینه مواد می تواند یکی از هزینه های بالاتر در حمام باشد. بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند نصب را به افراد حرفه ای بسپارند زیرا کار فشرده است و به دقت نیاز دارد.

کاشی کاری دوش می تواند برای افرادی که این کار را خودتان انجام می دهند دشوار باشد. اما اگر می‌ خواهید در نصب کاشی در حمام کوچک تلاش کنید، کاشی کاری کف حمام آسانتر است زیرا نیازی به ضد آب بودن آن مانند تشتک دوش نیست.

 1. کفپوش را نصب کنید

کفپوش حمام باید ضد آب، قابل تمیز کردن آسان، نصب ساده (اگر خودتان آن را نصب می کنید) و جذاب باشد. مواد معروف کفپوش حمام شامل کاشی سرامیک، کاشی چینی، کفپوش ورق وینیل و کفپوش وینیل کاشی یا چوب است.

از استفاده از چوب سخت، چوب مهندسی شده یا کفپوش لمینت در حمام، به خصوص در حمام های اصلی خودداری کنید. این مواد معمولاً در حمام های بدون امکانات حمام قابل قبول هستند.

 1. کابینت ها را نصب کنید و نکات تکمیلی را اضافه کنید

روشویی حمام، کابینت دیواری، وسایل روشنایی، میله حوله و آینه آخرین مواردی هستند که پس از اتمام کار برق و لوله کشی، آب بندی دیوار خشک و رنگ آمیزی اتاق نصب می شوند. برای صرفه جویی در هزینه، بسیاری از صاحبان خانه انتخاب می کنند که این کار را خودشان انجام دهند یا آن را به دیگری بسپرند.

A comprehensive guide to remodeling a small bathroom

 

نکاتی برای مدل سازی مجدد یک حمام کوچک

شما ممکن است محدودیت فضا داشته باشید اما با خلاقیت می توانید از پس آن بر بیایید. این نکات برای یک حمام کوچک می تواند باعث شود که حمام کوچک خود را دوست داشته باشید.

فضای مد نظر را تصور کنید

چشم را فریب دهید و اتاق را بلندتر نشان دهید. هر زمان که بتوانید مرز بین سقف و دیوار را محو کنید، اتاق را بالا می برید و چشم را فریب می دهید که فکر کند در فضایی بزرگتر از آنچه هستید قرار دارید.

قالب تاج ضخیم را با نوارهای باریک، متناسب با سقف جایگزین کنید. چراغ های آویز را با نورهای توکار یا دیوارکوب هایی که مستقیماً روشن می شوند، جایگزین کنید و این توهم را ایجاد کنید که دیوار کشیده شده است.

حمام را روشن کنید

یک فضای کوچک را روشن کنید. از رنگ های تیره و رنگ های متضاد در یک منطقه کوچک اجتناب کنید. سایه های روشن در یک خانواده تک رنگ به اتاق کوچک کمک می کند بزرگتر به نظر برسد. کاشی کف را با دیوار تطبیق دهید، که باعث طولانی شدن اتاق و حس فضای بیشتر می شود. از قرار دادن رنگ در سقف خودداری کنید، رنگ سفید بهترین کار را انجام می دهد. در صورت امکان اتاق را با نور طبیعی اشباع کنید.

از رنگ های روشن استفاده کنید

با رنگ آزمایش کنید. شما می ‌توانید حمام خود را روشن و مطبوع نگه دارید و در عین حال رنگی به اتاق اضافه کنید تا زندگی یا شخصیت را به اتاق ببخشید. به دنبال رنگ حوله ‌ای سرگرم‌ کننده و تشک حمامی با بافت پشمی باشید تا منطقه راحتی خود را جذاب کنید.

از الگوهای بزرگ استفاده کنید

از الگوهای در مقیاس بزرگ مانند مربع های بزرگ، خطوط راه راه پهن و سایر اشکال بزرگ برای فریب دادن چشم و بزرگتر به نظر رسیدن فضا استفاده کنید.

درهای دوش کشویی باعث صرفه جویی در فضا می شود

برای حفظ فضا از پرده دوش یا درب دوش کشویی استفاده کنید. درهای دوش که روی لولا می چرخند ممکن است برای حمام های کوچک جوابگو نباشند. به جای آن، از یک درب شیشه ای دوش که روی مسیر کشویی است یا از پرده دوش استفاده کنید.

میله های پرده دوش منحنی

اگر پرده دوش دارید، میل پرده منحنی را در نظر بگیرید. میله از چسبیدن پرده حمام به بدن شما جلوگیری می کند. اکثر پرده های دوش خمیده می توانند تا 33 درصد فضای بیشتری را در حمام ایجاد کنند.

از سینک پایه دار یا روشویی کوچک استفاده کنید

روشویی های بزرگ حمام فضای زیادی را در حمام های کوچک اشغال می کنند. نصب سینک پایه ای به جای روشویی را در نظر بگیرید. اگر می خواهید از کابینت روشویی استفاده کنید، روشویی با گوشه های گرد انتخاب کنید. در فضاهای تنگ، روشویی هایی با گوشه های تیز می توانند باسن را کبود کنند. روشویی گرد نیز چند اینچ اضافی را برای مانور دادن در اطراف حمام آزاد می کند.

از کابینت با فضای باز استفاده کنید

کابینت با فضای ذخیره ‌سازی را بدون درهای چرخان ارائه می ‌دهند که می ‌تواند در یک حمام کوچک مانع ایجاد کند. فقط موارد ضروری را برای روتین حمام صبح و عصر خود نگه دارید. حوله های یدکی، لوازم نظافت، دستمال توالت اضافی و جعبه های دستمال کاغذی اضافی را به محل نگهداری یا کمد دیگری منتقل کنید.

از آینه استفاده کنید

یک آینه در امتداد تمام دیوار می تواند به دو نفر کمک کند تا در یک مکان در فضاهای تنگ آماده شوند. آینه ها همچنین با انعکاس نور، روشن کردن دیوارها و بزرگتر نشان دادن آن، اتاق را روشن می کنند. وسایل براق و وان ‌ها، سینک‌ ها و دوش ‌های سفید براق نیز نور را منعکس می ‌کنند.

با حوله ها خلاقانه رفتار کنید

میله حوله را روی در نصب کنید. هنگامی که فضا محدود است، نصب حوله بر روی درب دوش یا پشت در ورودی، حوله ها را در دسترس قرار می دهد.

جایگزین های سینک/شیر آب را در نظر بگیرید

در مواجهه با سینک و شیر آب خلاق باشید. هنگامی که بر روی دیوار نصب می شوند، ابعاد کوچک سینک ظرفشویی فضای کف را برای ذخیره سازی آزاد می کند. همچنین، می توانید از یک شیر آب دیواری استفاده کنید که به طور قابل توجهی عمق روشویی شما را کاهش می دهد و فضای یک حمام کوچک را آزاد می کند. یکی دیگر از ایده های صرفه جویی در فضا برای یک حمام کوچک، نصب سینک گوشه ای است.