بازسازی خانه یا مدل سازی مجدد

اگر مالک خانه ای هستید که کمی قدیمی شده است، ممکن است فراتر از اصلاحات جزئی نیاز باشد. همچون یک وسیله نقلیه قدیمی، تعمیرات جزئی برای روشن نگه داشتن خودرو خوب است، اما در نهایت بازسازی کامل، یا حتی یک ماشین نو، ممکن است مورد نیاز باشد.

در مورد خانه نیز به همین صورت است. پس از سال‌ ها تعمیر پنجره، تعمیر دیوارها و تعویض کفپوش، ممکن است زمان آن رسیده باشد که خانه را به طور کامل بازسازی کنید یا یک نو سازی جدی و کلی انجام دهید.

Home remodeling or remodeling

این یک تصمیم بزرگ است که نیاز به بررسی دقیق دارد. برای انتخاب درست در راستای بودجه و نیازهای خود، با چند سوال شروع کنید، سپس به آنچه که امیدوارید به دست آورید، وضعیت خانه فعلی خود و قوانین محلی که ممکن است بر پروژه تأثیر بگذارد نگاهی دقیق بیندازید.

باز سازی مدل سازی مجدد
اقامت مورد انتظار بهترین انتخاب برای اقامت طولانی مدت مورد انتظار (بیش از 5-10 سال) مناسب برای کوتاه مدت (کمتر از 10 سال)
بودجه نیاز به هزینه بیشتر در مدت زمان کوتاه تری دارد نیاز به پول کمتری دارد که بتوان آن را در طول زمان صرف کرد
ترتیبات محل زندگی جایگزین امکان زندگی در خانه وجود ندارد، بنابراین ترتیبات دیگری ضروری است در حالی که احساس ناراحتی می کنید، ممکن است بتوانید به زندگی در خانه ادامه دهید
وضعیت فعلی خانه فونداسیون و ساختار ضعیف غیرقابل تعمیر فونداسیون و ساختار می تواند باقی بماند
منطقه و مجوزها منطقه بندی و مجوزهای منطقه بندی بیشتر منطقه بندی و مجوز کمتر

چه مدت در خانه خود خواهید ماند؟

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در خانه باشید و سپس آن را بفروشید، معمولاً عاقلانه تر این است که خانه را خراب کنید و دوباره بسازید چرا که حداقل صرفاً از منظر مالی بهتر است.

عناصر فیزیکی خانه روی یک تایمر قرار دارند. لحظه ای که چکش برای آخرین بار به خانه شما کوبیده می شود، آن تایمر شروع به تیک تاک می کند. رنگ بیرونی ممکن است تا هفت سال دوام بیاورد، اما در آب و هوای نامساعد بیش از پنج سال دوام نمی آورد. عمر ماشین ظرفشویی کمتر از یک دهه، سیستم تهویه مطبوع مرکزی حدود 10 تا 15 سال، و زونا کامپوزیت سه زبانه برای حدود 20 سال مفید خواهند بود.

علاوه بر این، در حالی که طول عمر برخی از عناصر پشت به پشت تمام می شود، بسیاری دیگر تقریباً در همان زمان منقضی می شوند. از نظر هزینه، تعویض ماشین ظرفشویی برای هیچ کس سرگرم کننده نیست، اما فقط تصور کنید که مجبور باشید این کار را در همان سال تقویمی انجام دهید که سقف، ناودان و تهویه مرکزی خود را تعویض می کنید.

با بازسازی، ساعت را از نظر ماهیت فیزیکی خانه تنظیم مجدد می ‌کنید: همه چیز، از لوازم خانگی گرفته تا پاکت خانه (به عنوان مثال، سقف، دیوارپوش و غیره). وقتی 15 سال بعد نوبت به فروش می رسد، شما یک خانه 15 ساله را به جای خانه 40 ساله می فروشید.

به عنوان یک امتیاز ویژه، شما لذت زندگی در یک خانه جدید را طی آن 15 سال داشتید. خریداران کاملاً با سن خانه ها هماهنگ هستند. اگر اینطور نباشد، مشاور املاک و بازرس خانه آن ها را به خوبی از این واقعیت آگاه می کند.

Home remodeling or remodeling

چقدر می خواهید خرج کنید؟

اگر پول زیادی ندارید، یک مدل سازی بزرگ و طراحی داخلی اگرچه گران است، اما هزینه کمتری نسبت به بازسازی کل خانه خواهد داشت.

قدرت انتخاب از بین بردن و بازسازی همه چیز یا هیچ چیز است. پس از اولین قدم (تخریب) شما می مانید و یک زمین خالی که شما را متعهد به ساخت خانه جدید می کند.

در مقابل، مدل سازی مجدد خانه را می توان به صورت چرخشی انجام داد. لازم نیست همه پروژه ها به طور همزمان انجام شوند. شما می توانید با مدل سازی مجدد حمام شروع کنید و سپس با توجه به بودجه و زمان سراغ اتاق های دیگر بروید. در حالی که فاصله گذاری زمانی یک مدل سازی مجدد در درازمدت ممکن است عقلانی نباشد، به شما این امکان را می دهد که پول کمتری خرج کنید و در طول زمان این پرداخت ها را کاهش دهید.

با بازسازی کل خانه (مگر اینکه بخواهید مالک یک زمین خالی باشید) باید به حرکت رو به جلو ادامه دهید. بدترین چیز این است که خانه ای داشته باشید که تا حدی کامل باشد زیرا سازه هایی که در معرض عناصر مختلف قرار می گیرند به سرعت مستهلک می شوند.

ترتیبات خانه جایگزین

اکثر پروژه های مدل سازی مجدد را می توان در زمانی که در خانه مشغول هستید انجام داد. این می تواند هم در صرفه جویی در هزینه و هم در داشتن راحتی مفید واقع شود. همچنین اگر محل اقامت اصلی شما باشد، ممکن است کاری ضروری باشد.

با این حال به خاطر داشته باشید که خانواده شما برای مدتی در یک خانه در حال ساخت و ساز زندگی می کنند. مسائل ایمنی را در مورد کودکان و حیوانات خانگی در حین بازسازی در نظر بگیرید.

در حین تخریب و بازسازی کامل نیاز است تا شما و خانواده تان در طول ساخت و ساز، ترتیبات زندگی موقت دیگری را انجام دهید. اگر تصمیم به بازسازی دارید، هزینه ‌های بیشتری را در نظر بگیرید که مجبور هستید تا چند ماه از خانه خود خارج شوید.

وضعیت فعلی خانه

در حالی که همه خانه ها قابل مدل سازی مجدد هستند، همه خانه ها نباید مورد مدل سازی مجدد قرار گیرند. متخصصان صنعت عموماً می گویند که در شرایط زیر خانه مستحق تخریب/بازسازی است، یا حداقل بحث را بیشتر در آن جهت تغییر دهند:

Home remodeling or remodeling

فضای بیشتری مورد نیاز است

افراد و وسایل مورد نظر را نمی توان در خانه موجود گنجاند. بنابراین، شما فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. نیاز به فضای بیشتر تنها دلیل ساخت مجدد نیست. مسئله این است که این امر در ارتباط با بازسازی گسترده و گران قیمت خانه ‌های موجود اتفاق می ‌افتد که دو برابر بودجه می طلبد.

فوندانسیون و سازه در وضعیت نامناسبی قرار دارد

هنگامی که فونداسیون خراب است و نیاز به کار زیادی دارد، ممکن است حتی لازم باشد پیش از مدل سازی مجدد خانه، آن را به صورت اساسی تغییر دهید. در نهایت، فونداسیون و ساختار اصلی خانه باید در شرایط مناسبی باشد تا امکان پروژه‌ های مدل سازی مجدد را فراهم کند. اگر در این شرایط نیستند، پس خانه باید بازسازی شود.

قیمت های بالای قابل مقایسه املاک و مستغلات

در مورد املاک و مستغلات محلی با یک متخصص بحث کنید تا ببینید آیا خانه های بازسازی شده در مجاورت نزدیک به قیمت بسیار بیشتر از ارزش فعلی خانه شما به فروش می رسند یا خیر. اگر خانه ای 60 ساله دارید و اکثر خانه های اطراف آن به تازگی بازسازی شده اند، ممکن است برای بازسازی خانه شما هزینه ای بیشتر در بر داشته باشد.

از محدودیت های منطقه بندی آگاه باشید

قوانین منطقه بندی بر نوع، اندازه و مکان ساختمان ها بر هر ملک حاکم است. در مناطق شهری و بسیاری از مناطق حومه شهر، بازسازی خانه اغلب به محدوده خانه اصلی محدود می شود. به عبارت دیگر، در بسیاری از جوامع اگر می ‌خواهید یک خانه کوچک را خراب کنید و یک عمارت وسیع ایجاد کنید، محدودیت ‌هایی قائل می ‌شوند.

به طور کلی، منطقه بندی و مجوز معمولاً به نفع مدل سازی اصلی خانه نسبت به بازسازی کل خانه است.

قوانین منطقه بندی همچنین ممکن است ارتفاع یک خانه جدید را محدود کند، بنابراین ممکن است نه تنها به خانه قدیمی بلکه به یک سازه یک یا دو طبقه نیز محدود شوید.

علاوه بر این، قوانین ممکن است اجازه اجاره ملک در بسیاری از مناطق را ندهند. اگر می ‌خواهید یک خانه اجاره کنید، ممکن است این کار مجاز نباشد.

قبل از شروع کار، اعم از مدل سازی مجدد یا بازسازی، حتماً قوانین منطقه بندی و مجوز در شهر یا شهرستان خود را بررسی کنید.