12 نشانه خاموش که نشان می دهد خانه شما مشکلات فوندانسیون دارد

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه: ترک ها، شکاف ها و موارد دیگر می توانند نشانه هایی جدی از مشکلات فونداسیون خانه هستند.

ترک های خارجی دیوار

از ترک های موجود در امتداد دیوارهای بیرونی خانه و ویلای خود غافل نشوید. آیا می دانستید جهت ترک می تواند چیزهای زیادی در مورد فونداسیون به شما بگوید؟ این مقاله تفاوت ‌های بین ترک ‌های عمودی، ترک ‌های افقی، ترک‌ های مورب و ترک ‌های پله ‌ای را توضیح می ‌دهد. بسته به اینکه ترک ها چگونه ایجاد شده اند، فونداسیون ممکن است سالم باشد یا مشکلات قابل توجهی داشته باشد.

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

سایدینگ تاب دار

سایدینگ می تواند در اثر رطوبت یا مسائل دیگر، از جمله مشکلات ساختاری اساسی در فونداسیون خانه، کمانش، ترک خورده یا دچار انحراف شود.

دانیل موریس، مالک Fire and Saw می‌ گوید: «اگر دیوارها تاب خوردگی یا شکاف ‌های بین تخته‌ داشته باشند، نشان می ‌دهد که مشکلی در فونداسیون وجود دارد. معمولاً شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد در یک خانه با روکش چوبی مشکلی وجود داشته باشد. بین محل اتصال طول سایدینگ و جایی که سایدینگ در بالا و پایین همپوشانی دارد، فاصله ‌هایی وجود خواهد داشت.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

زمین اطراف خانه در حال فرو نشست است

اگر شک دارید که ممکن است مشکلی در فونداسیون وجود داشته باشد، اطراف خانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا زمین اطراف دچار فرو نشست شده است یا خیر. اگر یک منطقه در حال فرو نشست را مشاهده کنید، ممکن است یک مشکل جدی وجود داشته باشد.

اسکات کم، بنیانگذار Blueprint Homes می گوید: «(فرو نشست اطراف خانه) ممکن است به دلیل نشت جدی آب یا مشکلات زهکشی اتفاق بیفتد.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

بالا و پایین شدن کف خانه

خانه شما نباید دارای کفی باشد که بالا و پایین می رود. بالا بودن کف ها احتمالاً به این معنی است که یک مشکل در زیر کف وجود دارد.

ایمانی فرانسیس، کارشناس فونداسیون خانه در مصاحبه با Clearsurance.com می گوید: «تخته های نرم کف و اسفنجی نشان دهنده این است که تیرهای ساختاری کف توسط موریانه ها به شدت آسیب دیده اند. همچنین می ‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند طراحی ساختاری ضعیف، نشست فونداسیون یا نگرانی ‌های مربوط به رطوبت در فضای زیرین باشد.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

علف های هرز نزدیک فوندانسیون

هیچ کس علف های هرز را دوست ندارد و صاحبان خانه اگر در نزدیکی فونداسیون خانه این علف های هرز را ببینند، علت آن را دوست نخواهند داشت.

دن بیلی، مدیر عامل WikiLawn می‌ گوید: «اگر این علف های هرز در اطراف پراکنده باشند، ممکن است یک تصادف باشد. اما اگر این علف ها به صورت خوشه ای و بسیار نزدیک به خط فونداسیون باشند، می تواند به معنای رطوبت بیش از حد در آن ناحیه باشد که به طور بالقوه باعث ایجاد مشکلاتی در فونداسیون می شود. همچنین ناگفته نماند که اگر علف های هرز را در فونداسیون خود مشاهده کردید، این یک مشکل بزرگ است. یعنی شکاف هایی در آن وجود دارد.»

فضای خزش مرطوب

رطوبت در فضای خزش یک فوندانسیون و تیر خانه نشانگر این است که شما در حال حاضر یا ممکن است به زودی با مشکلات فونداسیون روبرو باشید.

به گفته Basement Systems: «وجود گودال های آب در فضای خزش خوب نیست، اما خود آب خانه شما را خراب نمی کند. این بخار آب (یا رطوبت) است که باعث پوسیدگی، کپک زدن، از دست دادن انرژی و جذب آفات می شود.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

ترک های دیوار خشک

دیوارها برای دوام داشتن ساخته شده اند، بنابراین هر گونه ترک ناگهانی و غیرعادی در دیوار خشک باید توجه را جلب کند.

چاک نیش، مالک City Residential Foundation Repair، می گوید: «اگر خانه شما فوندانسیون محکمی داشته باشد، در طول سال ها نباید هیچ تغییری در دیوارها ایجاد شود. اگر متوجه چروک شدن کاغذ دیواری یا ترک خوردن و فرو ریختن دیوار خشک شده اید، این نشانه این است که فونداسیون محکم نیست.»

مسائل مربوط به زهکشی

سام دولبل، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل SINC Workforce می گوید: «زهکشی آب یکی از قسمت های اصلی خانه است که معمولاً به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارد. اما یک مسئله جزئی مشاهده شده ممکن است بخشی از یک مشکل بزرگتر باشد. مشکلات زهکشی ممکن است ناشی از گرفتگی خطوط اصلی فاضلاب یا نشت لوله ها باشد. این مسائل زهکشی ممکن است به عدم تعادل زمین به دلیل انقباض یا انبساط خاک منجر شود و به طور قابل توجهی بر فوندانسیون خانه تأثیر بگذارد. از یک لوله کش حرفه ای بخواهید که فورا اقدام کند.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

چسبیدن یا چفت شدن درها و پنجره ها به هم

تعمیر درب یا پنجره گیر کرده معمولاً یک کار آسان است، اما این بدان معنا نیست که همیشه یک مشکل جزئی است.

ریک ابیاتی، مالک Colony Property Investments، می گوید: «اگر همه درهای خانه هنگام باز و بسته کردنشان به هم می چسبند، ممکن است نشان دهنده مشکلاتی در فوندانسیون باشد. همین مورد برای پنجره ها نیز صادق است. دلیل این اتفاق این است که وقتی فوندانسیون شروع شل شدن کند، خانه دیگر امن نیست.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

کف های ناهموار

کفپوش ناهموار یکی از علائم دیگر وجود مشکل در فونداسیون است. در خانه های قدیمی نیز نسبتاً رایج است. با این حال، این بدان معنا نیست که این موضوع قابل چشم پوشی است.

دانیل آدامز، مدیرعامل Cosier می ‌گوید: «کف ‌های ناهموار می‌ توانند نشانه ‌ای از کیفیت ضعیف چوب، رطوبت زیر کف که به چوب آسیب می‌ زند، آسیب موریانه ای یا مشکلات در فونداسیون باشد. پیش ‌بینی دلیل دقیق ناهمواری‌ های یک خانه دشوار است، بنابراین باید با یک متخصص تماس بگیرید. می ‌توانید شیب را با ریختن آب روی زمین و مشاهده اینکه آیا همه آب در یک جهت حرکت می کند، بررسی کنید.»

دور شدن درها یا پنجره ها از دیوارها

دور شدن درها یا پنجره ها از دیوار نشانه خاموش دیگری از مشکلات در فونداسیون است که می تواند منجر به ترک ها و آسیب های عمده شود.

به گفته URETEK، که یک شرکت تعمیر فونداسیون مستقر در هیوستون است: «درب ها تراز ساخته شده اند. هنگامی که یک فونداسیون از تراز خارج می شود، چارچوب در از میزان بودن خارج می شود که می تواند باعث تاب برداشتن چارچوب و چسبیدن درب به هم شود. هیچ راه حل سطحی پایداری برای این مشکل وجود ندارد.»

فهرست نشانه‌های مشکلات فوندانسیون خانه

ترک های کاشی کف

الکس برزوفسکی، مالک و مدیر کل The Foundation Experts Inc می ‌گوید: «کاشی های کف‌ مواد عالی برای خانه هستند و نشان می ‌دهند که آیا فونداسیون خانه شما با مشکل مواجه است یا خیر. اگر بدون توضیح بیشتر در مورد آسیب دیدگی کاشی های ترک خورده را مشاهده کردید، احتمال زیادی وجود دارد که علت اصلی مشکل در فونداسیون باشد و باید یک متخصص برای بررسی بیشتر مشکل تماس حاصل شود.»

اگر قصد انجام پروزه های شهرک سازی و شهرک های مسکونی دارید به وب سایت آذرپاد تیسفون مراجعه کرده و با کارشناسان ما مشورت کنید.