بلوک های هوادهی برای چه مواردی استفاده می‌شوند

بلوک های هوادهی نوعی از بلوک‌های بتنی نوآورانه هستند که بیش از 80 درصد هوا دارند. به آن ها بتن هوادهی اتوکلاو شده (AAC) نیز گفته می‌شود. بتن هوادهی گروهی از مواد است که آنها را به عنوان بتن سبک توصیف می‌کنند. پیش از این، بتن سبک یک متریال دلخواه بود. با این حال، بلوک های بتنی هوادهی دارای مزایای متعددی مانند وزن کم، عایق بهتر (صوت و نور) و قوی تر از بلوک های معمولی هستند.

نکات مهم درباره‌ی کاردبرد بلوک های هوادهی

تولید بلوک AAC

برای ساخت یک بلوک هوادهی، هوا به ترکیب آن وارد می‌شود. علاوه بر این، سه راه برای وارد کردن هوا در ترکیبات آن وجود دارد:

  • با استفاده از یک سنگدانه متخلخل، که هوا را در خود سنگدانه حفظ می‌کند
  • از طریق یک سنگدانه تک اندازه، در نتیجه حفره های هوای بینابینی باقی می‌ماند
  • با وارد کردن مستقیم هوا یا گازهای دیگر به دوغاب سیمان به نحوی که هر زمان که سیمان گیر می‌کند، بتن سلولی یکنواخت را تشکیل دهد.

نکات مهم درباره‌ی کاردبرد بلوک های هوادهی

معروف است که AAC به عنوان یک خمیر سیمانی توصیف می‌شود که دارای حباب‌های گازی در داخل است. با این حال، بتن هوادهی حاوی مقدار قابل توجهی مواد سیلیسی به شکل آرد سیلیس، شیل سوخته آسیاب شده و خاکستر سوخت پودر شده است.

قیمت بلوک AAC

هزینه یک موضوع مهم در مورد بلوک های هوادهی است. اغلب اوقات، مردم علاوه بر بررسی قیمت بلوک AAC، چیزهای زیادی را در نظر می‌گیرند. آن ها بر تدارکات، هزینه های حمل و نقل و وسایل حمل و نقل آسان تر تمرکز می‌کنند. با این حال، اگر ساختمان شما نزدیک به یک تأسیسات باشد، به دلیل کاهش هزینه، سود خواهید برد.

خواص بلوک های بتنی هوادهی شده

تراکم

بلوک های هوادهی چگالی کمی دارند که بین 25 تا 50 پوند متغیر است. بلوک‌های بتنی هوادهی سبک تر برای مقاصد عایق استفاده می‌شوند اما دارای مقاومت خنثی هستند. با این وجود، درجه سنگین‌ تر بلوک ‌های AAC سبک تر دارای ارزش عایق پایین است. محدوده چگالی برای گرید سنگین تر از 40 تا 50 پوند بر فوت مکعب است.

مقاومت فشاری

ارزیابی مقادیر استحکام اعلام شده از چندین منبع به دلیل روش‌ها، شکل ‌ها و نمونه‌ های مختلف آزمایش دشوار در نظر گرفته می‌‌شود. اندازه و شکل بسیار مهم هستند زیرا می‌توانند 30 درصد بر نتیجه نهایی بلوک تأثیر بگذارند.

ضریب الاستیسیته

بلوک های هوادهی نسبت به بتن معمولی ضریب الاستیسیته کمی دارند.

مزایای استفاده از بلوک های هوادهی

آیا همچنان مزایای استفاده از بتن های هوادهی اتوکلاو را متوجه نشده‌اید؟ بلوک های AAC ابزارهای ساختمانی مهمی هستند که از سال 1920 وجود داشته‌اند. اگر فکر می‌کنید امروزه ارزش استفاده از آن را ندارد، در اینجا چند دلیل برای تغییر درک شما از بلوک های AAC آورده شده است.

  • ساخت سریع تر. بلوک های AAC زمان ساخت را به حداقل می‌رساند زیرا بلوک ها بزرگتر با اتصالات کمتر از بلوک های بتنی هوادهی غیر اتوکلاو شده هستند. به همین دلیل، مانور دادن آن ها آسانتر است، که منجر به تکمیل سریعتر هنگام کار می‌شود.
  • دوام. این بلوک های بتنی قوی هستند و از بلوک های معمولی دوام بیشتری دارند. مواد آن ها از منابع زیست تخریب ناپذیر ساخته شده و کپک را دفع می کند.
  • مقاومت در برابر آتش در واقع، بهترین گزینه برای محافظت از اموال شماست. تقریباً سه ساعت طول می‌کشد تا آتش از میان آنها نفوذ کند. با این حال، به اندازه بلوک بستگی دارد.
  • مقرون به صرفه بودن. قیمت بلوک AAC مانند سایر انواع بلوک ها بالا نیست. مهمتر از همه، لازم نیست هنگام استفاده از بلوک های AAC از بتن و فولاد زیادی استفاده کنید.
  • بهره وری انرژی. بلوک های هوادهی عایق های خوبی هستند و به ارائه دمای بهتر در ساختمان کمک می‌کنند.

نکات مهم درباره‌ی کاردبرد بلوک های هوادهی

سخن پایانی

با فکر استفاده از بلوک های هوادهی برای پروژه ساختمان بعدی خود، شرکت های ساختمانی طیف وسیعی از بلوک های هوادهی را با قیمتی رقابتی ارائه می‌دهند. از این بلوک ها در بسیاری از ساختمان ها از جمله ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی، هتل ها و بیمارستان ها استفاده می‌شود. مواد سبک وزن بلوک های AAC بهترین عایق حرارتی و صوتی مورد نیاز خانه شما را امروز فراهم می کند.

https://ukconstructionblog.co.uk/2021/03/24/what-are-aerated-blocks-used-for/

نکات ذکر شده برای ساخت شهرک مسکونی نیز بسیار اهمیت دارند.