نحوه تعمیر پنجره خانه 

شیشه های ترک خورده یا شکسته در پنجره ها یا درها می تواند بسیار خطرناک باشد، به خصوص اگر در خانه بچه های کوچک یا حیوانات خانگی دارید. ممکن است امنیت خانه خود را به خطر بیندازید و شیشه دیگر در برابر آب و هوا مقاوم نباشد. اگر نمی توانید بلافاصله تعمیرات کاملی را انجام دهید، حداقل سعی کنید تعمیر موقتی انجام دهید و از ایمن بودن پنجره اطمینان حاصل کنید. پنجره و شیشه ی سالم آن برای زیباتر شدن نمای خارج و داخل خانه یا ویلای شما ضروری است.

اگر نیاز به تعویض شیشه در پنجره طبقه بالا دارید، به جای نردبان از روی یک داربست کار را پیش ببرید و از کار در روزهای بادخیز خودداری کنید. همچنین بهتر است شیشه ها را روی لبه حمل کنید تا از خم شدن آنها جلوگیری کنید و در حین انجام کار از دستکش های محافظ استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای نگهداری ایمن قطعات بزرگ شیشه، به کسی نیاز دارید که به شما کمک کند.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

چگونه یک تعمیر موقتی و ایمن پنجره انجام دهیم

اگر از نظر ایمنی مشکلی نیست، می توانید از ورق های پلی اتیلن را برای مقاوم سازی موقت پنجره خود در برابر تغییرات آب و هوا استفاده کنید. شیشه شکسته را بردارید، پلی اتیلن را روی شکاف پنجره قرار دهید و آن را با چوب های نازک چوبی که به لبه های چارچوب میخ شده اند محکم کنید.

اگر شیشه به جای شکستگی دارای ترک خوردگی است، می توانید به جای پلی اتیلن، آن را با نوار لعاب ضد آب ببندید. اما اگر شیشه بیرونی پنجره چارچوبل دسترسی است و آسیب دیده است، قطعاً به تعمیر مطمئن تری نیاز خواهید داشت.

نکته مهم: تعمیر برای مچارچوبله با آب و هوای بد

اگر آب و هوای بدی در پیش دارید و نمی توانید فوراً پنجره خود را به طور کامل تعمیر کنید، از درزگیر سیلیکونی استفاده کنید تا تعمیر موقت خود را آببندی کنید. شیشه شکسته را در جای خود بگذارید و درزگیر سیلیکونی را در اطراف لبه شیشه قرار دهید.

یک تکه از تخته را برش دهید تا جا بیفتد و آن را روی سیلیکون فشار دهید. سپس یک دانه سیلیکون دیگر را در اطراف شکاف بین تخته و چارچوب قرار دهید.

گام 1

یک جفت دستکش محافظ بپوشید و تکه های شل شیشه را بردارید.

گام 2

فضا را اندازه بگیرید و یک تکه تخته نازک یا تخته سه لا را برش دهید تا جا بیفتد.

گام 3

تخته برش را در چارچوب قرار دهید و پین های پنل را به چوب اطراف متصل کنید.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

نحوه خرید شیشه جایگزین

یک لعاب ‌کار می ‌تواند شیشه را برای شما برش دهد و بهترین نوع شیشه ای را که می خواهید تعویض کنید، به شما پیشنهاد کند. اگر یک پنجره بزرگ تصویری یا پنجره ای است که در فاصله 800 میلی متری از کف قرار دارد، بهتر است از یک شیشه ایمن استفاده کنید.

اول ایمنی

بسیار مهم است که شیشه های شکسته را با خیال راحت دور بیندازید. بنابراین آن را در روزنامه قدیمی بپیچید، آن را محکم بپیچید و به طور واضح روی آن علامت هشدار قرار دهید.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

اندازه گیری اندازه و ضخامت شیشه

تکه ای از شیشه شکسته را که با دقت در روزنامه پیچیده شده با خود ببرید، مطمئن شوید که ضخامت مناسب را خریداری می کنید. اگر این امکان وجود ندارد، ضخامت شیشه را با نزدیکترین میلی متر ممکن اندازه بگیرید. اگر شیشه قدیمی باشد، ممکن است نتوانید مطابقت دقیقی پیدا کنید. به جای آن شیشه ای کمی ضخیم تر بخرید، زیرا ایمن تر خواهد بود.

به عنوان یک راهنمای تقریبی، باید از شیشه 3 میلی متر برای شیشه های بسیار کوچک، 4 میلی متر برای پنجره های تا 1 متر مربع و 6 میلی متر برای مناطق بزرگتر استفاده کنید. ارتفاع و عرض منطقه را با اندازه گیری در چارچوب در هر طرف بیابید و شیشه جدید خود را 3 میلی متر کمتر از اندازه گیری طول و عرض برش دهید. با اندازه گیری طول و عرض می توانید بررسی کنید که پنجره مربعی شکل است یا خیر.

اگر بیش از چند میلی متر با هم تفاوت دارند، یک الگوی مقوایی از شیشه پنجره بسازید و آن را به شیشه گیر ارائه دهید تا به عنوان راهنما از آن استفاده کنید.

انواع بتونه

شما به حدود 500 گرم بتونه برای پر کردن یک شکاف به طول حدود 4 متر نیاز دارید. اگر چارچوب های چوبی رنگ شده را لعاب می کنید، از روغن بتونه، بتونه همه منظوره یا اکریلیک استفاده کنید. بتونه قهوه ای در چارچوب های چوبی لکه دار و لاک شده به خوبی کار می کند. و برای فریم های فلزی از بتونه همه منظوره، اکریلیک یا بوتیل لاستیک استفاده کنید.

نحوه جدا کردن شیشه شکسته پنجره

آماده سازی

مقداری روزنامه روی زمین در اطراف پنجره قرار دهید تا بعد از آن راحت تر کار کنید و یک کفش ایمنی بپوشید. اگر شیشه شما صرفا ترک خورده است، آن را با یک کاتر شیشه ای در فاصله 25 میلی متری از لبه تمام طول بکشید. نوارهایی از چسب را در سراسر شکاف ها و خطوط ترک خورده بچسبانید، سپس با یک چکش کوچک به هر تکه شیشه ای ضربه بزنید. نوار قطعات را به طور ایمن در کنار هم نگه می دارد.

گام 1

اگر شیشه شکسته است، قطعات دندانه دار که هنوز در بتونه گیر کرده اند را با گرفتن هر کدام به نوبه خود و شل کردن آن جدا کنید. هنگام انجام این کار حتما از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید. از بالا به پایین کار کنید و با ضربه زدن به آرامی به وسیله چکش، شیشه باقی مانده را از جدا کنید.

گام 2

برای جدا کردن بتونه قدیمی از چاقو و چکش اسکنه یا لعاب استفاده کنید. در حین حرکت، با استفاده از یک جفت گیره، پین های پنل را بیرون بیاورید.

گام 3

گرد و غبار را پاک کرده و چوب را با رنگ پرایمر بپوشانید.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

نحوه نصب شیشه

از بیرون کار کنید و با یک برس یا یک پیچ گوشتی قدیمی، زباله های موجود در چارچوب را تمیز کنید. شیشه را روی یک صفحه روزنامه دور از محل کار خود قرار دهید اما آن را روی سطح سختی مانند بتن قرار ندهید، زیرا ممکن است ترک بخورد. استفاده از بتونه و روغن بتونه کتان ممکن است چندان مرتب به نظر نرسد، بنابراین دستان خود را خیس کنید تا از چسبیدن بیش از حد آن جلوگیری کنید. و در صورت نیاز، بتونه را روی روزنامه یا کارت بغلتانید تا مقداری از روغن آن گرفته شود.

گام 1

بتونه را ورز دهید تا نرم و لطیف شود. سپس یک توپ به اندازه کف دست بردارید و یک باند پیوسته را ورز دهید و با استفاده از انگشت شست آن را در جای خود فشار دهید. دور پنجره باید حدود 3 میلی متر ضخامت داشته باشد.

گام 2

یک جفت دستکش بپوشید، شیشه جدید را در لبه پایینی چارچوب قرار دهید و به آرامی آن را در جای خود فشار دهید. به لبه های شیشه فشار ملایمی وارد کنید. قسمت وسط را فشار ندهید به خصوص اگر با یک شیشه بزرگ کار می کنید، زیرا ممکن است بشکند. اجازه دهید شیشه بتونه را فشار دهد تا جایی که یک بستر 2 میلی متری بتونه در پشت آن داشته باشید.

گام 3

با ضربه زدن به پین های پنل لعاب در فواصل 200 میلی متری با یک چکش کوچک، شیشه را در جای خود ثابت نگه دارید. پین ها باید صاف روی سطح شیشه قرار بگیرند و 5 میلی متر از چارچوب بیرون بیایند. بتونه اضافی را از طرف دیگر شیشه با چاقوی بتونه بردارید.

گام 4

بتونه بیشتری را در شکاف دور پنجره قرار دهید، با استفاده از انگشت شست آن را به خوبی به لبه فشار دهید. سپس یک چاقوی بتونه بردارید و بتونه را در یک فیله تمیز و با زاویه 45 درجه صاف کنید. مطمئن شوید که سر پین های پنل را بپوشانید و با بتونه در داخل پنجره ردیف کنید.

در گام بعد، چاقوی بتونه خود را خیس کنید تا ظاهری صاف و یک زاویه تمیز در گوشه ها داشته باشید. عاقلانه است که اجازه دهید بتونه حدود دو هفته قبل از رنگ آمیزی سفت شود. و وقتی شروع به رنگ آمیزی چارچوب می کنید، رنگ را از بتونه جدید روی شیشه حدود 3 میلی متر همپوشانی کنید تا آب از داخل آن عبور نکند.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

نحوه تعویض شیشه در پنجره تاشو

برای ترمیم یک شیشه شکسته در یک پنجره تاشو، باید مهره‌ های چوبی را بیرون آورده و جایگزین کنید. این کمی پیچیده است، اما خیلی سخت نیست.

گام 1

همانطور که مهره ها را جدا می کنید، آنها را با دقت روی زمین قرار دهید تا بتوانید آنها را در همان موقعیت ها قرار دهید.

گام 2

شیشه شکسته را بیرون بیاورید (به یاد داشته باشید که هنگام انجام این کار از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید).

گام 3

هنگامی که با خیال راحت شیشه را پاک کردید، بتونه قدیمی را با یک چاقوی هک یا اسکنه قدیمی از روی شکاف ها جدا کنید. گرد و غبار را پاک کنید و با استفاده از پرایمر چوب یا آستر/زیر رویه را رنگ کنید. سپس بگذارید کاملا خشک شود.

گام 4

شیشه جدید را اندازه گیری کنید. می توانید این کار را با گرفتن ابعاد افقی و عمودی به داخل شکاف ها و کاهش اندازه ها به میزان 3 میلی متر انجام دهید تا در هنگام نصب مقداری تلورانس ایجاد شود.

گام 5

یک توپ بتونه به اندازه کف دست را ورز دهید تا نرم و لطیف شود. آن را با انگشت شست خود به داخل شکاف فشار دهید (ضخامت آن باید حدود 3 میلی متر باشد). سپس چارچوب جدید خود را در آن قرار دهید. باید آن را در قسمت پایین قرار دهید و ابتدا آن را در شکاف قرار دهید. شیشه را به آرامی در اطراف لبه ها (نه در وسط) فشار دهید تا زمانی که یک بستر 2 میلی متری بتونه در پشت آن داشته باشید.

گام 6

یک نوار دیگر از بتونه نرم شده را در اطراف شیشه قرار دهید. مطمئن شوید که آن را به خوبی در لبه ها فشار دهید.

گام 7

سپس مهره های محفظه را در همان موقعیت هایی که قبلا قرار داشتند به داخل بتونه فشار دهید. ابتدا مهره بالایی را قرار دهید و سپس قسمت پایینی و سپس کناره ها را قرار دهید. سپس، روی پین ‌های پنل در سوراخ ‌های موجود ضربه بزنید.

گام 8

کار را با تمیز کردن بتونه اضافی در دو طرف شیشه با یک چاقوی بتونه انجام دهید و روی چوب را دوباره رنگ بزنید.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

چگونه یک پنجره پوسیده را تعمیر کنیم

بسیاری از ترکیبات ترمیم چوب در بازار وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک پنجره پوسیده را به خوبی تعمیر کنید. به یاد داشته باشید که اگر پنجره به جای رنگ آمیزی لکه دار یا لاک شده باشد، تعمیر چارچوب قابل مشاهده خواهد بود مگر اینکه پرکننده همرنگ چوب باشد.

گام 1

با جدا کردن تمام چوب های پوسیده با استفاده از یک اسکنه قدیمی یا سوهان با تیغه باریک شروع کنید. داخل چارچوب را سوراخ کنید تا به چوب محکم و سالم برسید.

گام 2

ترکیب ترمیم کننده را ورز دهید تا مخلوط شود. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های سازنده را دنبال می کنید و از دستکش های محافظ استفاده می کنید.

گام 3

ترکیب را با یک چاقوی تیغه ای باریک به ناحیه آسیب دیده فشار دهید و سطح را صاف کنید تا هم شکل پنجره شود.

گام 4

در صورت وجود شکاف بین چارچوب پنجره و دیوار، آنها را با درزگیر چارچوب ضد آب ببندید. سپس با رنگ آمیزی مجدد یا لاک زدن پنجره و چارچوب کار را تمام کنید.

نحوه تعمیر پنجره خانه 

نحوه تعمیر چارچوب پنجره زنگ زده

چارچوب پنجره های فلزی گالوانیزه دیر یا زود زنگ زده می شود. و در حالی که بیشتر رنگ ها سرعت خوردگی را کاهش می دهند، نمی توانند به طور کامل آن را متوقف کنند. هنگامی که چارچوب را دوباره رنگ می کنید، از یک آستر با کیفیت خوب استفاده کنید و مطمئن شوید که در شکاف ها و قسمت های نامناسب قرار می گیرد. به گوشه ها و لبه های بیرونی توجه ویژه ای داشته باشید.

گام 1

برای از بین بردن رنگ شل و پوسته پوسته شده از یک سوهان استفاده کنید.

گام 2

سپس با یک برس سیمی سراغ فلزکاری بروید تا زمانی که رنگ شل یا زنگ زدگی را از بین ببرید.

گام 3

تمام سطح را با کاغذ سوهان زبری متوسط، با تمرکز روی لبه های ناهموار صاف کنید. گرد و غبار را پاک کنید.

گام 4

چارچوب را با یک ضد زنگ رنگ کنید و اجازه دهید تا مدت زمانی که روی قلع توصیه شده خشک شود. در گام بعد، چارچوب را با استفاده از پرایمر فلزی رنگ کنید.

گام 5

چارچوب را دوباره رنگ کنید. ابتدا لایه زیرین و سپس یک لایه روی آن بزنید.