چگونه از پوسیدگی چوب در ساختمان جلوگیری کنیم

هنگامی که چوب مرطوب است شروع به پوسیدگی می‌کند. اگر ترمیم نشود، پوسیدگی موریانه‌ها و قارچ‌ها را به خود جذب می‌کند و چوب ضعیف و شکستنی می‌شود. برای جلوگیری از پوسیدگی چوب، مهم است که خانه یا ساختمان خود را به طور منظم برای برطرف کردن مشکل احتمالی بازرسی کنید، نقاطی که مشکل دارند را تعمیر کنید و یک لایه رنگ جدید اعمال کنید.

مناطقی که برای برطرف کردن مشکلی باید جستجو کنید عبارتند از:

  • پشت بام، شومینه‌ها و سقف‌های داخلی: لکه‌ها، تورم، آسیب‌دیدگی و تغییر رنگ، علائم خطر در این سه مکان هستند. بنابراین، اگر چنین تغییراتی را مشاهده کردید، به آن ناحیه ضربه بزنید تا مطمئن شوید که چوب هنوز سفت و محکم است. برای جلوگیری از پوسیدگی بیشتر چوب و تعمیر آن، فورا با یک متخصص تماس بگیرید.
  • سایدینگ و پشت‌بام: سایدینگ و سقف اغلب به دلیل درختچه‌ها و شاخه‌های درخت نزدیک به آن‌ها پوسیده می‌شوند. در صورت امکان، حداقل دو فوت فاصله بین سایدینگ خود و هر گیاهی قرار دهید. علاوه بر این، قرار گرفتن چوب در اطراف پنجره‌ها، درها، دریچه‌های خشک‌کن و سایر منافذ مستعد ترک، شکاف و سایش هستند که ممکن است به راحتی پوسیده شوند.
  • ناودان‌ها: نشتی، ترک‌خوردگی و افتادگی ناودان‌ها، آب زیادی را وارد چوب می‌کند و باعث پوسیدگی آن می‌شود. از آنجایی که ناودان‌ها مکان‌های طبیعی برای خروج آب هستند، باید آن‌ها را به دقت بررسی کنید.
  • سطوح را رنگ کنید: رنگ به راحتی می‌تواند پوسیدگی را کاهش دهد. به این ترتیب، باید مراقب تغییر رنگ، تورم، ترک‌خوردگی و بریدگی در رنگ باشید.
  • دریچه‌های زیرزمین: حتی اگر دریچه‌های زیرزمین مهر و موم شده باشند، زباله‌های ناخواسته مانند برگ‌ها و کاغذها می‌توانند ناحیه را به دلیل رطوبت زیاد در معرض پوسیدگی قرار دهند. هر دریچه‌ای را برای انسداد بررسی کنید.
  • تخته‌های کف خانه: برای جلوگیری از پوسیدگی چوب، تخته‌های کف خانه باید عاری از ضایعات، برگ‌ها، خاک، شاخه‌ها و سایر قلوه سنگ‌های ناخواسته باشند. 

اگر نیاز به ویلاسازی شخصی دارید؛ چرا با متخصصین شرکت مهندسی آذرپاد تیسفون تماس نمی‌گیرید؟!