چک لیست تعمیر و نگهداری خانه: 10 کار آسان ماهانه

10 کار آسان ماهانه برای تعمیر و نگهداری خانه: مالکیت خانه یک مسئولیت بزرگ است و انجام وظایف متعدد برای نگهداری از خانه می تواند چالش برانگیز باشد. اما اغلب توجه پیشگیرانه به برخی از حوزه های کلیدی اطراف خانه می تواند به شما کمک کند تا از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کنید. برای کمک به شما در انجام برخی از کارهای رایج، در اینجا چک لیستی از کارهایی که باید هر ماه انجام دهید، آورده شده است:

  1. تجهیزات امنیتی و آتش نشانی را بررسی کنید و مقررات را بخوانید

اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا مطمئن شوید که خانه شما ایمن است و در صورت وقوع طوفان یا رویداد دیگری که منجر به قطع برق می شود، وسایل لازم را در دسترس دارید.

سیستم امنیتی خود را تست کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. باتری ها را در آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن تست و تعویض کنید و تاریخ انقضا را در کپسول های آتش نشانی خود بررسی کنید تا در مواقع اضطراری کارکرد آنها را تأیید کنید.

10 کار آسان ماهانه برای تعمیر و نگهداری خانه

  1. کار محوطه سازی خود را ادامه دهید

علاوه بر مراقبت هفتگی از چمن، سعی کنید حداقل یک بار در ماه به عنوان بخشی از روال نگهداری از خانه خود در فصول گرمتر به باغچه خود رسیدگی کنید. در برخی شرایط، اجازه رشد آزادانه علف ‌های هرز، یا جمع ‌آوری برگ‌ های خشک و زباله‌ ها مانند چوب های خشک، واقعاً می ‌تواند برای ملک شما خطر ایجاد کند.

می تواند آفات را جذب کند و حتی خطر آتش سوزی باشد. هر ماه زمانی را برای اصلاح و نگهداری محوطه خود برای مرتب نگه داشتن وسایل و جلوگیری از آفات ناخواسته در نظر بگیرید.

  1. از آشپزخانه و لوازم خود نگهداری کنید

برای بسیاری از مردم، آشپزخانه فضایی در خانه است که افراد بیشترین زمان را در آن سپری می کنند. ریختن غذاها و مایعات مرتبط با پخت، آماده سازی و سرو غذا در نهایت می تواند به کف و میز شما آسیب برساند.

هر ماه، زمانی را برای پاک کردن کابینت ها و جداسازی اقلام تاریخ مصرف گذشته خود اختصاص دهید. برای جلوگیری از گرفتگی یا نشتی، ماشین ظرفشویی خود را طبق توصیه های سازنده تمیز کنید و در صورت نیاز فیلترهای آب را در یخچال خود تعویض کنید.

اگر یخچال شما دارای دستگاه یخ‌ ساز یا آب‌ پاش است، شیلنگ بین دیوار و یخچال را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا گیر کرده یا تحت فشار است. همچنین به دنبال علائم نشت یا ساییدگی باشید.

10 کار آسان ماهانه برای تعمیر و نگهداری خانه

  1. مناطق مرطوب را تمیز کنید

دوش ‌ها، حمام ‌ها و سایر قسمت ‌هایی از خانه که ممکن است مرطوب باشند، کپک یا قارچ بزنند، به‌ خصوص اگر تهویه مناسب نداشته باشید را بررسی کنید. برای جلوگیری از ایجاد کپک یا قارچ، کاشی و دوغاب حمام را با محصول تمیز کننده دلخواه خود حداقل یک بار در ماه بشویید.

هنگام تمیز کردن، حتماً دستورالعمل های محصول را دنبال کنید و تهویه مناسب داشته باشید. اتصالات و لوله ها را برای هر گونه نشانه ای از نشتی، تغییر رنگ یا سایر تغییرات که می تواند نشان دهنده سایش یا خوردگی باشد، بررسی کنید. درزبندی اطراف دوش ها، وان ها، سینک ها و پایه های توالت را بررسی کنید و در صورت نیاز تعمیر کنید.

10 کار آسان ماهانه برای تعمیر و نگهداری خانه

  1. سیستم های اصلی خانه را بازرسی کنید

حتی اگر نیازی به تمیز کردن یا سرویس دهی ماهانه بزرگترین سیستم های خانه خود ندارید، بهتر است آنها را از نظر مشکلات احتمالی بررسی کنید. در ماه های سردتر، توجه ویژه ای به نگهداری سیستم تهویه مطبوع خود داشته باشید.

فیلترهای کثیف را تعویض کنید تا به بهبود کیفیت هوای داخل خانه کمک کنید و به کارآمدتر کردن بخاری کمک کنید. وقتی پاییز فرا رسید، شیرآلات بیرونی خود را ببندید و سیستم آب خود را زمستانی کنید.

  1. به لوله کشی خود توجه کنید

بازرسی منظم سیستم لوله کشی باید بخش مهمی از نگهداری خانه شما باشد. یک بازرسی بصری انجام دهید و به دنبال علائم آسیب باشید. این موارد می تواند شامل مواردی مانند تغییر رنگ در لوله های فلزی باشد.

ترک خوردگی یا چین خوردگی قطعات پلاستیکی، PEX یا پلیمری، رسوبات یا تجمع زنگ مانند فرسوده شدن فلز یا تغییر رنگ در شیلنگ های بافته شده تامین از این موارد است. اگر هر یک از این مشکلات را مشاهده کردید، به طور فعال قطعه را تعویض کنید یا با یک متخصص برای دریافت کمک تماس بگیرید.

در صورت نیاز، زهکشی های کند را تمیز کنید تا از خرابی های بزرگ جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که توالت ها به طور مداوم کار می کنند، زیرا ممکن است هزینه بیشتری برای شما و هدر رفتن آب داشته باشد.

10 کار آسان ماهانه برای تعمیر و نگهداری خانه

  1. ناودان ها را بررسی کنید

ناودان ها و سرریزها باران و ذوب برف را از خانه شما دور می کنند تا از نفوذ آب جلوگیری کنند. ناودان خود را برای وجود برگ یا سایر موانع بررسی کنید و هرگونه گرفتگی یا زهکشی نامناسب را برطرف کنید.

برای کمک به پاکسازی ناودان ها یا تعمیر هر گونه آسیب با یک متخصص تماس بگیرید. این ممکن است به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری خانه پاییزی شما، زمانی که برگ های در حال ریزش می توانند در ناودان های شما جمع شوند، اهمیت داشته باشد.

  1. لوازم تمیز کردن مجدد

این هوشمندانه است که فهرستی از لوازم نگهداری خانه را نگه دارید و موجودی خود را مرتباً بررسی کنید. هنگامی که یک طوفان جدی پیش ‌بینی می‌ شود، یافتن لوازم اولیه ای که ممکن است برای تمیز نگه داشتن خانه و سلامت خانواده به آن نیاز داشته باشید، می ‌تواند چالش برانگیز باشد.

مقدار مناسبی از مواد پاک کننده و اقلامی مانند محصولات کاغذی، اسفنج، دستمال مرطوب تمیز کننده و صابون مایع یا نوار را در نظر بگیرید. تمام شدن این لوازم در طول یک بحران می تواند روال تعمیر و نگهداری خانه شما را متوقف کند.

  1. در کل ملک خود قدم بزنید

هر ماه، فضاهایی که به ندرت استفاده می شود یا دیده می شود، مانند اتاق زیر شیروانی را بررسی کنید. به دنبال شواهدی از حشرات، جوندگان، پوسیدگی، نشت یا کپک باشید تا مشکلات در حال توسعه را زود تشخیص دهید.

اگر درختان بزرگی در ملک خود دارید، مراقب علائم شکستگی یا پوسیدگی باشید. همچنین ممکن است مایل باشید درب بازکن گاراژ خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

10 کار آسان ماهانه برای تعمیر و نگهداری خانه

  1. موجودی خانه خود را به روز کنید

اگر فضای زندگی خود را بازسازی می کنید یا سرمایه گذاری قابل توجهی در اثاثیه یا لوازم خانگی انجام می دهید، می بایست موجودی خانه خود را برای بیمه به روز کنید. رسیدها را بایگانی کنید و از خریدهای جدید عکس بگیرید و با نماینده بیمه خود تماس بگیرید تا در مورد به روز رسانی پوشش مالکان خانه خود صحبت کنید.

انجام وظایف ماهانه و سالانه تعمیر و نگهداری خانه یکی از راه هایی است که به شما کمک می کند از مشکلات پرهزینه ای که ممکن است به دلیل عدم توجه رخ دهد جلوگیری کنید. بیمه صاحبان خانه شما می تواند به ارائه پوشش در برابر حوادث غیر منتظره یا سایر رویدادهای پیش بینی نشده کمک کند.

اگر تصمیم دارید خانه خود را بازسازی کرده و طراحی داخلی انجام دهید، یا برای پروژه های شهرک سازی و ویلا سازی به کارشناسان حرفه ای نیاز دارید به وب سایت مهندسی آذرپاد تیسفون مراجعه کنید.