چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه و ویلا

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه: تعداد کمی از ما داوطلب می شویم تا یک روز جمعه را روی نردبانی بگذرانیم و برگ ها را از ناودان بیرون بیاوریم. اما زمانی که خانه بزرگترین سرمایه گذاری باشد، همانطور که برای اکثر افراد چنین است، نگهداری از آن ضروری است. تعمیر و نگهداری خانه و ویلا می تواند یک کار دلهره آور به نظر برسد، به خصوص برای صاحب خانه جدید که هرگز شومینه و دودکش را از نزدیک ندیده است، چه برسد به تخلیه آن. اما لزومی ندارد که این کار طاقت فرسا باشد.

یک خانه با فصول سال خود را تنظیم می کند. در بهار و به دنبال زمستان زنده می ‌شود. در تمام طول سال از این قوس طبیعی پیروی می شود و از چیزهای کوچک نگهداری کنید تا خانه مانند یک دستگاه روغن کاری شده کار کند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

بهار

در فصل بهار، بیشتر مشتاقیم که پنجره ها را باز کنیم و کمدها را تمیز کنیم. همچنین زمان آن فرا رسیده است که خانه خود را، در داخل و خارج، یک بار یک بار دیگر تمیز کنید.

زمینه های کاری

پاکسازی بهاره را از بیرون شروع کنید، برگ ‌های باقی ‌مانده را که در زمستان باقی مانده‌ اند جمع‌ آوری کنید و مالچ را در تخت‌ های گل خود و زیر پرچین‌ ها قرار دهید. یک لایه نازک مالچ از گیاهان در برابر خشکسالی از خانه محافظت می کند و علف های هرز را دور نگه می دارد. شیرهای بیرونی خود را دوباره باز کنید و آسیب دیدگی را بررسی کنید. اگر قصد دارید یک سرویس مراقبت از چمن را برای نگهداری اموال خود و چمن زنی به کار گیرید، اکنون زمان تمدید قرارداد سالانه است.

درختان

اگر ملک شما دارای درخت است، آن ها را توسط یک درخت کار معتبر بازرسی کنید. او می ‌تواند نشانه ‌های بیماری یا هر شاخه ‌های مرده ‌ای را بررسی کند و مشکلات را پیش از بزرگ شدن و از بین بردن درخت بررسی کند. چشمی که آموزش ندیده ممکن است علائم آسیب را نبیند و درخت مرده یا در حال مرگ خطری برای شما، خانه و املاک همسایه شما ایجاد می کند.

چمن ها و پرچین ها

پیش از گرمای تابستان، چمن ‌های خود را دوباره بکارید، لکه ‌های طاس را پر کنید. گیاهان چند ساله خود را بکارید و به آنها آب فراوان بدهید. بعداً در بهار، هنگامی که چمن ها دوباره سبز روشن می شوند و یاس بنفش شکوفا می شود، زمان کود دادن به چمن است، اگرچه ممکن است آنقدر که فکر می کنید نیازی به کود دادن نداشته باشید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

خداحافظ برف کوب، سلام چمن زن

با پشت سر گذاشتن آخرین طوفان های برف زمستانی، اوایل بهار زمان ذخیره برف برای تابستان است. شما باید سوخت را تخلیه کنید یا یک تثبیت کننده اضافه کنید، موتور و قطعات را بررسی و تمیز کنید. بعداً، ماشین چمن زنی را بیرون بیاورید و پیش از بلند شدن چمن، آن را بررسی کنید. ماشین چمن زنی کاربرد زیادی دارد، اما علاقه زیادی به آن وجود ندارد. سالانه آن را برای تنظیم بفرستید، جایی که یک شرکت تعمیر موتور کوچک می تواند تیغه ها را تیز کند، شمع را عوض کند و هر گونه تعمیر و نگهداری لازم دیگر را انجام دهد.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

بیرون از خانه

بازرسی کنید. در بیرون از خانه قدم بزنید: آیا در بتن ترک هایی وجود دارد؟ آیا راهرو در وضعیت خوبی است؟ سقف را برای بررسی علائم شل بودن یا شکستگی زونا بررسی کنید. برای نشانه های سایش به دودکش نگاه کنید. نما و فونداسیون را از نظر وجود ترک یا علائم تجمع آب بررسی کنید.

ناودان ها

ناودان شما جریان آب باران در خانه شما کنترل می کند و از سقف، دیوارپوش و فونداسیون محافظت می کند. گرفتگی ناودان ها می تواند باعث نشتی سقف یا نفوذ آب به خانه شود. آنها را حداقل دو بار در سال تمیز کنید (یا بیشتر، بسته به تعداد درختانی که اطراف ملک شما را احاطه کرده اند و بالای سقف شما آویزان شده اند). همچنین آسیب دیدگی را بررسی کنید.

اگر خودتان آنها را تمیز می‌ کنید، در هنگام بالا رفتن از نردبان مراقب باشید، زیرا بر اساس گزارش کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده، بیش از 630000 آمریکایی در سال 2015 به دلیل آسیب‌ های ناشی از نردبان به درمان پزشکی نیاز داشتند. همچنین می ‌توانید یک پاک ‌کن حرفه ‌ای ناودان ‌استخدام کنید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

رنگ بزنید

رنگ بیرونی زیبا به نظر می رسد و از زونا شما در برابر آسیب آب و پوسیدگی محافظت می کند. به دنبال علائم پوسته شدن یا خرد شدن رنگ باشید. ممکن است نیاز به یک پوشش جدید داشته باشید. اگر قصد دارید یک متخصص استخدام کنید، کار را در بهار برنامه ریزی کنید تا کار تا پایان تابستان انجام شود.

خانه تکانی کنید

بهار زمان خوبی برای دادن یک اسکراب خوب به خانه است و تمام آلودگی زمستان را شستشو می دهد. پنجره های طوفان زده را بررسی کنید و پنجره ها را از داخل و خارج بشویید. خانه نیز ممکن است کثیف شود. شن چسبیده به نما می تواند به مرور زمان به رنگ و سنگ آسیب برساند. منتظر یک روز گرم و خشک باشید و دست به کار شوید.

در زیر نحوه تمیز کردن نمای بیرونی خانه آورده شده است:

 1. تمام پنجره ها و درها را ببندید و زمین و پرچین ها را با ورقه های پلاستیکی بپوشانید.
 2. از اجاره یک واشر برقی خودداری کنید، زیرا ممکن است لازم نباشد و بسته به مصالح ساختمانی شما، ممکن است به دیوارپوش یا بنایی آسیب برساند. در بیشتر موارد، یک شلنگ معمولی باغبانی جوابگو است.
 3. یک کیت تمیزکننده سایدینگ را به شلنگ وصل کنید و دست به کار شوید.
 4. نقاط به شدت آلوده را تمیز کنید. از مواد شوینده کم استفاده کنید، زیرا می تواند به گیاهان شما آسیب برساند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

پاسیو یا تراس

شما نمی توانید از پاسیو خود در تمام زمستان استفاده کنید. به احتمال زیاد لایه ای از کثیفی زمستانی در سراسر آن وجود دارد. آن را تمیز کنید. پاسیو خود را بررسی کنید و به دنبال نشانه هایی از چوب ترک خورده و میخ های شل باشید. هر گونه برگ یا زباله را از بین تخته ها بیرون بیاورید. سپس آن را به طور کامل تمیز کنید:

 1. پاسیو را با شلنگ باغچه خیس کنید.
 2. آن را با آب و محلول تمیز کننده با استفاده از اسپری پمپ اسپری کنید و 10 دقیقه صبر کنید.
 3. آن را با جارو بشویید و دوباره با شلنگ باغچه آن را اسپری کنید.
 4. یک پاسیو چوبی را با بورات برای پاک کردن جلبک ها به کار ببرید تا از پوسیدگی چوب محافظت کنید.
 5. اجازه دهید چوب برای چند روز خشک شود و سپس آن را لکه دار کرده و آب بندی کنید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

استخر

اگر صاحب استخر هستید، وقت آن است که آن را دوباره برای تابستان بررسی کنید. پیش از اینکه بخواهید در استخر شنا کنید، باید آب را تصفیه کنید، دریچه ها و فیلترها را بررسی و تعویض کنید، و تمام تجهیزات را بررسی کنید. می توانید یک سرویس استخر برای انجام کارهای کثیف استخدام کنید. به گفته Home Advisor، آمریکایی ها به طور متوسط سالانه 242 دلار برای نگهداری استخر خرج می کنند.

داخل خانه شما

سیستم های HVAC

در خانه‌ هایی که سیستم تهویه مرکزی دارند، نیاز است تا با تکنسین تهویه مطبوع خود تماس بگیرند تا چکاپ و سرویس ‌دهی دوسالانه سیستم را برنامه ‌ریزی کنند. یک تکنسین باید کانال را برای علائم آسیب بررسی کند و کوره و کمپرسور تهویه مطبوع را تمیز و سرویس کند. دریچه های حمام را نیز تمیز کنید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

سونا

کسانی از شما که از سونا استفاده می کنند، باید ظرف آن را تخلیه کنند تا رسوبات انباشته شده پاک شود.

لوله کشی

لوله های خود را یک بار به خوبی باز کنید و زیر سینک ها را چک کنید تا مطمئن شوید که هیچ نشانه ای از نشتی وجود ندارد. به سقف ‌های خود نیز نگاه کنید تا لکه ‌های آب آشکار که نشانه‌ ای از نشتی در دیوار باشد را بررسی کنید. شیرهای آب و فلپر مخزن توالت خود را چک کنید تا مطمئن شوید که فرسوده نشده است (زمانی که فلپر شروع به کار کرد، می توانید انتظار داشته باشید که توالت شما بیشتر کار کند.) آنچه را که می توانید خودتان برطرف کنید. با یک لوله کش تماس بگیرید تا در مورد آن چه به کمک نیاز دارید شما را راهنمایی کند.

پمپ سامپ

در بهار اغلب باران می بارد. پمپ سامپ خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تخلیه می شود. شما نباید منتظر بمانید تا در یک بارش برف طولانی یا طوفان دریابید که موتور پمپ خراب شده است.

دودکش

حتی اگر به طور مرتب از شومینه استفاده نکنید، دودکش هنوز نیاز به بررسی منظم دارد. دودکش گازهای خطرناک را از شومینه، اجاق هیزمی یا کوره شما به بیرون از خانه می برد و به تنفس هوای داخل کمک می کند. طبق گفته مؤسسه ایمنی دودکش آمریکا، دودکش باید سالیانه بازرسی شود، و بسته به تعداد دفعات استفاده از آن، به صورت دوره ای تمیز شود.

سنسور هشدار دود و آشکارسازهای مونوکسید کربن خود را بررسی کنید. طبق گزارش انجمن ملی حفاظت در برابر آتش، بین سال‌ های 2007 و 2011، تقریباً دو سوم مرگ‌ و میرهای ناشی از آتش ‌سوزی خانگی در خانه‌ هایی رخ داد که آشکارسازهای دود کار نمی ‌کردند.

باتری های آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن خود را سالی یک بار تعویض کنید. روشنایی روز، موقعیت خوبی برای انجام کار است. همچنین ممکن است بخواهید به اصطلاح آشکارسازهای هوشمند را در نظر بگیرید که در سرتاسر خانه به هم متصل هستند و هشدارهای صوتی و نه فقط آلارم را ارائه می دهند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

تابستان

تابستان فصلی برای لذت بردن از خانه و نه تعمیر آن است. اما با این حال، برخی از کارهای روزمره باید انجام شود.

زمینه های کاری

باغ تا تابستان، شما و ماشین چمن زنی باید دوستان صمیمی باشید. ماشین چمن زنی را روی بالاترین درجه تنظیم کنید تا چمن را خیلی کوتاه نکنید و آن را در معرض خشکی و علف های هرز قرار ندهید. علف های هرز را از بین ببرید (این باید یک کار هفتگی باشد). به گیاهان و گل های مرده ای که زمان شکوفه هایشان گذشته است، آبیاری کنید. انجام این مراحل باغ شما را مرتب نگه می دارد و همسایگان شما را راضی نگه می دارند. اگر یک منظره ساز حرفه ای استخدام می کنید، قوانین محلی را بررسی کنید، زیرا برخی جوامع استفاده از برخی تجهیزات را در تابستان محدود می کنند.

آبیاری گیاهان و درختان

مطمئن شوید که درختان در روزهای گرم تابستان آب زیادی دریافت می کند. اوایل روز، اما نه لزوما هر روز آبیاری کنید. گیاهان چند بار در هفته آبیاری خوب را به نم نم آب سبک و روزانه ترجیح می دهند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

آبپاش

پس از پایان دوش های بهاری، گیاهان شما به آب اضافی از آبپاش های شما نیاز خواهند داشت. سیستم خود را بررسی کنید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، یک طراح منظره استخدام کنید:

 1. آبپاش ها را به صورت دستی و هر بار یک ایستگاه روشن کنید.
 2. در اطراف حیاط قدم بزنید و بررسی کنید که سرهای آبپاش قائم باشند.
 3. به دنبال گرفتگی باشید و شیرها را با آب شلنگ یا برس تمیز کنید. شیرهای دارای نشتی احتمالاً باید تعویض شوند.
 4. مطمئن شوید که اسپری به اندازه کافی پهن باشد و توسط هیچ شاخ و برگ مسدود نشده باشد. ممکن است لازم باشد گیاهان را هرس کنید یا جریان روی دریچه را تنظیم کنید.
 5. تایمرها را بررسی کنید.
 6. اگر متوجه نشتی، جمع شدن آب یا فشار کم شدید، می تواند نشانه ترک خوردگی لوله های زیرزمینی باشد، مشکلی که معمولاً به این معنی است که زمان تماس با یک لوله کش است.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

استخر

تمام تلاش خود را برای تمیز نگه داشتن آن انجام دهید. سطح را مرتباً بشویید تا برگها و زباله ها از آب خارج نشوند. دیواره ها را یک یا دو بار در ماه بشویید تا رشد جلبک تحت کنترل باشد. سبد فیلتر و سطوح مواد شیمیایی را هر هفته چک کنید و مراقب سطح آب باشید.

تعمیرات بیرونی

اگر قصد دارید نمای خود را رنگ آمیزی کنید یا ایوان خود را تعمیر کنید، تابستان زمان بسیار خوبی برای انجام این کار است.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

طراحی داخل خانه

پنکه های سقفی

تنظیمات پنکه های سقفی خود را در خلاف جهت عقربه های ساعت و به صورت معکوس انجام دهید. این کار هوا را به سمت پایین هل می دهد و نسیم خوبی ایجاد می کند.

تهویه مطبوع

چه تهویه مطبوع مرکزی داشته باشید و چه واحدهای پنجره ای، باید فیلترهای خود را حداقل یک بار در ماه تمیز کنید، به خصوص اگر زیاد از سیستم تهویه مطبوع استفاده می کنید.

برای گرمای شدید برنامه ریزی کنید

امواج گرما در تابستان اجتناب ناپذیر است، بنابراین پیش از رسیدن هوای گرم خانه خود را آماده کنید. جریان هوای اطراف درها و پنجره‌ ها را بررسی کنید تا هوای خنک به بیرون نرود. پنجره‌ هایی را که صبح یا بعد از ظهر آفتاب دریافت می ‌کنند با پرده بپوشانید. امواج گرما می تواند شبکه های برق را تحت فشار قرار دهد و باعث خاموشی شود. کیت تامین بلایای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور کامل با اقلامی مانند باتری چراغ قوه، غذاهای کنسرو شده، آب بطری، داروها، رادیو باتری دار و کیت کمک های اولیه موجود است.

برنامه اضطراری خانواده را تنظیم کنید

اگر نیاز به تخلیه سریع داشته باشید و همه در خانه نباشند، کجا ملاقات خواهید کرد؟ بهترین راه های فرار از خانه کدامند؟ طرح را با همه اعضای خانواده در میان بگذارید. یک فرد تماس خارج از خانواده را انتخاب کنید که همه بتوانند با او تماس بگیرند و مطمئن شوید که همه شماره آن شخص را دارند. سالانه این طرح را با خانواده خود مرور کنید.

حشرات و سایر آفات

شما تنها کسی نیستید که خانه خود را دوست دارید. موریانه ها، مورچه ها، زنبورهای نجار و موش ها نیز آن را دوست دارند. برخی از هجوم ها، مانند یک دنباله از مورچه ها، ممکن است با یک قوطی اسپری و تمیز کردن کامل منطقه برطرف شوند. دیگران، مانند موریانه ها، کمک حرفه ای را طلب می کنند. جزئیات قرارداد را با دقت مورد بحث قرار دهید، زیرا همه خدمات در یک قرارداد استاندارد گنجانده نشده است.

اما شما همچنین باید کوشا باشید و اقداماتی را برای کاهش خطر آلودگی انجام دهید. سوراخ‌ هایی را ببندید که موش ‌ها و سوسک‌ ها می ‌توانند وارد آن شوند. از تشک ‌ها در برابر مهاجمانی مانند ساس ‌ها محافظت کنید. اگر به مسافرت می ‌روید و فکر می ‌کنید ممکن است مسافران ناخواسته را در چمدان خود به خانه آورده باشید، چمدان را در گاراژ باز کنید و بلافاصله تمام لباس ‌های خود را بشویید. به طور مرتب اتاق زیر شیروانی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خانواده ای از مثلا راکون ها ساکن نشده اند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

پروژه های بهبود خانه را در نظر بگیرید

بسیاری از پیمانکاران در ماه های تابستان بر روی پروژه های فضای باز متمرکز هستند. اکنون زمان آن است که آنها را برای پاییز و زمستان خود در داخل خانه قفل کنید. اگر قصد دارید چند اتاق را رنگ آمیزی کنید یا یک سرویس بهداشتی را به روز کنید، اکنون پیشنهادات را دریافت کنید تا بتوانید کارها را برای ماه های سردتر برنامه ریزی کنید.

پاییز

همانطور که برگ ها شروع به ریختن می کنند و روزها سرد می شوند، وقت آن است که خانه خود را برای فصل سرد آماده کنید. برای کسانی از شما که در آب و هوای گرم زندگی می کنید، پاییز لزوماً فهرست کارهای بزرگی را ارائه نمی دهد.

زمینه های کاری

باغ

ممکن است تا اوایل پاییز از باغبانی خسته شده باشید، اما فصل بسیار خوبی برای کاشت گیاهان چند ساله مانند گل صد تومانی، کلمبین یا ادریسی است. پاییز همچنین زمان مناسبی برای کاشت درختان و درختچه ها و کاشت مجدد چمنزار است. مطمئن شوید که قبل از خواب به گیاهان جدید آب زیادی بدهید و تا بهار بسته به نوع آنها ممکن است اولین شکوفه را ببینید. پیش از یخ زدن زمین، پیازهایی مانند لاله، نرگس و سنبل بکارید. آن ساعت‌ هایی که صرف حفر چاله ‌های کوچک و دفن پیازها می ‌کنید، وقتی در اوایل بهار با شکوه تمام شکوفا شوند، ارزش زانو درد شما را دارد.

کندن برگ ها

اگر بتوان پاییز را در یک کلمه خلاصه کرد، آن کلمه برگ بود. زمانی که برگ ها شروع به ریزش کردند، فصل جمع کردن برگ شروع می شود. جدای از آزار همسایگانتان، یک بستر ضخیم از برگ در بالای چمن می تواند چمن را خفه کند و منجر به رشد کپک شود. اما آیا شما نیاز دارید که زمین را از بقایای برگ ها پاک کنید؟

خیر. لایه ای از برگ های سبک در زیر درختچه ها و درختان شما مالچ طبیعی ایجاد می کند و از ریشه ها در زمستان محافظت می کند و پناهگاهی برای حشرات و حیات وحش می سازد. جایگزین هایی برای شن کش وجود دارد. محققان دانشگاه ایالتی میشیگان دریافته ‌اند که چمن ‌زنی روی برگ ‌ها یک بار در هفته باعث شکسته شدن برگ ‌ها، تامین مواد مغذی و انجام این کار یعنی جمع شدن برگ ها می ‌شود. اکنون برخی جوامع به جای جمع کردن برگ ‌ها، چمن ‌زنی را تشویق می‌ کنند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

بیرون از خانه

ناودان

هنگامی که برگ ها می ریزند، با شرکت ناودانی خود تماس بگیرید تا ناودان ها را تمیز کرده و بازرسی کند. هر گونه تعمیراتی که باید روی ناودان ها یا آبراهه ها انجام شود باید قبل از شروع زمستان انجام شود. کارگران شما همچنین باید سقف را برای یافتن هرگونه کاشی شل یا شکسته بررسی کنند. پیش از بارش برف سنگین، که می تواند برگ ها و زباله های یخ زده در ناودان ها باقی بگذارد، کار را برنامه ریزی کنید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

شیرها و شیلنگ ها

قبل از اولین انجماد، شیرهای آب را در فضای باز خود تخلیه کرده و ببندید تا یخ نزنند. شیلنگ های خود را جمع کنید و آنها را در زمستان نگهداری کنید.

آبپاش

اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، باید سیستم آبپاش خود را برای زمستان ببندید تا از آنها در برابر آب و هوای سرد محافظت کنید. اگر اکنون از این مرحله بگذرید، در فصل بهار ممکن است یک صورت حساب تعمیر سنگین داشته باشید.

 1. آب سیستم آبیاری خود را قبل از رسیدن هوای سرد قطع کنید.
 2. شیر قطع کننده اصلی و لوله های بالای زمین را عایق بندی کنید.
 3. اگر سیستم خودکار دارید تایمر را خاموش کنید.
 4. آب باقیمانده را از سیستم تخلیه کنید.

هیزم

اگر قصد دارید در زمستان امسال از شومینه خود استفاده کنید، هیزم را در پاییز تهیه کنید. آن را روی پالت ها قرار دهید تا روی زمین مرطوب ننشیند. چوب را محکم بسته بندی نکنید، زیرا ممکن است قارچ رشد کند. آن را با ورقه پلاستیکی بپوشانید و مطمئن شوید که با زمین تماس نداشته باشد و می توان در یک گاراژ گرم نشده نگهداری کرد، اما طبق گفته توسعه دانشگاه ایالتی میشیگان، کنده ها را بیش از یک هفته در خانه خود نگه ندارید، زیرا می توانند حشرات را جذب کنند.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

استخر

هنگامی که ژاکت ها از کمد بیرون آمدند، زمان آن است که این واقعیت را بپذیرید که فصل استخر به پایان رسیده است. استخر خود را بپوشانید یا با شرکت تعمیر و نگهداری استخر تماس بگیرید تا کار را برای شما انجام دهد.

تهویه مطبوع

اگر سیستم هوای مرکزی دارید، سیستم را سرویس کنید (همزمان با سرویس شومینه می توانید این کار را انجام دهید). واحدهای پنجره اگر بدون شکاف آب بندی شوند، می توانند در تمام طول سال در پنجره بمانند. داخل و خارج دستگاه را بپوشانید تا از ورود و خروج هوا جلوگیری کنید، عایق بندی کنید و از تجهیزات در برابر عوامل مختلف محافظت کنید.

حتی برخی از گزینه های تزئینی نیز وجود دارد. اما اگر می خواهید پنجره خود را به عقب برگردانید، یا نگرانی در مورد ورود و خروج هوا دارید، دستگاه را بردارید و آن را برای زمستان ذخیره کنید. یک واحد پنجره سنگین و غیر قابل حمل است، بنابراین آن را به آرامی بردارید. آن را به صورت عمودی نگهداری کنید، نه در کنار آن.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

گرمایش و تهویه مطبوع

سرویس گرمایش و کانال کشی خود را انجام دهید. یک سیستم تمیز انرژی کارآمدتر خواهد بود و یک بازرسی به شما در مورد مشکلات هشدار می دهد. در صورت لزوم فیلترهای هوا را بررسی و تعویض کنید. ترموستات خود را تست کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند. مطمئن شوید که دریچه های گرمایش باز هستند و هیچ چیز آنها را مسدود نمی کند.

پکیج و رادیاتور

در خانه هایی که با گرمای بخار گرم می شوند، دیگ بخار مخزنی است که آب را نگه می دارد و گرم می کند. برای چکاپ سالانه با لوله کش تماس بگیرید. همچنین باید آب را از دیگ تخلیه کنید تا رسوبی که در مخزن جمع شده و ته نشین شده است خارج شود. قبل از روشن کردن مخزن از پر شدن مجدد آن مطمئن شوید. یک متخصص لوله کش یا گرمایش نیز می تواند رادیاتورهای شما را بررسی کند تا مطمئن شود که شیرها به درستی کار می کنند و فرسوده نشده اند. ترموستات خود را نیز چک کنید.

دودکش

اگر دودکش خود را در بهار تمیز و بازرسی نکردید، همین الان با یک دودکش ‌روب تماس بگیرید و قبل از شروع استفاده از شومینه یا کوره، این کار را انجام دهید.

پنجره ها و درها

در اطراف خانه قدم بزنید و پنجره‌ ها و درها را از نظر وجود آب ‌ریزش بررسی کنید. قاب در و پنجره را در صورت لزوم درزبندی کنید. در اواخر پاییز، پنجره های طوفانی و پنل شیشه ای را روی درهای در معرض طوفان نصب کنید تا گرما را از داخل و سرما را خارج وارد نکند.

دریچه خشک کن

به گفته سازمان آتش نشانی ایالات متحده، خشک کن های لباس باعث 2900 آتش سوزی در سال می شوند که بسیاری از آتش سوزی ها در پاییز و زمستان اتفاق می افتد. پرز یکی از مقصران اصلی است، بنابراین سالانه دریچه خشک کن خود را توسط یک متخصص HVAC که متخصص در کانال کشی یا دریچه های خشک کن است، بازرسی و تمیز کنید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن

دو بار در سال چک کردن آشکارسازها ضرری ندارد، بنابراین وقتی ساعت خود را به زمان استاندارد بر می ‌گردانید، آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن خود را نیز بررسی کنید. در صورت نیاز باتری ها را عوض کنید.

قصد دارید حمام را به روز کنید یا اتاق نشیمن را رنگ کنید؟ پاییز زمان خوبی برای حرکت در این پروژه ها است: دما معمولاً معتدل است و بسیاری از پیمانکاران پروژه های خود را در فضای باز برای سال به پایان رسانده اند.

زمستان

در بیشتر موارد، ما در زمستان در خانه می مانیم، زیرا هوا اغلب سرد و غیرقابل پیش ‌بینی است که نمی‌ توان پروژه ‌های بزرگ بهسازی خانه را انجام داد. مطمئن شوید که خانه شما برای آب و هوای سخت آماده است.

زمینه های کاری

برف کوب را بیرون بیاورید

قبل از اینکه برف ببارد مطمئن شوید که دستگاه برف‌ کوب شما در وضعیت خوبی کار می‌ کند. شما دوست ندارید در اولین طوفان بزرگ تنها با یک بیل نارنجی که شما را بیرون می کشد گرفتار شوید، برف کوب را برای یک شرکت تعمیر موتور کوچک برای تنظیم بفرستید. برخی از شرکت ها تجهیزات شما را برای شما تحویل می گیرند.

منابع را ذخیره کنید

قبل از اینکه کانال آب و هوا به شما بگوید طوفانی در راه است، یخ ذوب کنید. صاحبان حیوانات خانگی و والدین باید با احتیاط خرید کنند، زیرا مواد شیمیایی موجود در ذوب یخ می تواند به حیوانات خانگی و مردم آسیب برساند. به دنبال مارک های بدون نمک یا کلرید باشید. اما حتی محصولاتی که به عنوان «ایمن برای حیوانات خانگی» نامگذاری می شوند هنوز می توانند به حیوان خانگی شما آسیب برسانند،

بنابراین پنجه های آنها را پاک کنید و به آنها اجازه ندهید برف های درمان شده را لیس بزنند. محصولات ذوب یخ نیز می توانند به شاخ و برگ شما آسیب برسانند، بنابراین در مصرف آن به مقدار کم دقت کنید. مطمئن شوید که بیل شما از زمستان گذشته زنده مانده است زیرا باید از پله ها و مسیرهای باریک بیرون بیایید، حتی اگر برف کوب داشته باشید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

قندیل

هنگامی که یخ در امتداد لبه بام جمع می شود، می تواند باعث ایجاد سدی شود که می تواند به ناودان ها، زونا و سایدینگ آسیب برساند. همانطور که آب به خانه شما نشت می کند، می تواند رنگ، کف و عایق شما را خراب کند. در طول زمستان، نمای بیرونی خانه خود را به طور منظم برای بررسی علائم قندیل بررسی کنید.

به دنبال یخ ها باشید، زیرا همین نیروها قندیل ایجاد می کنند. خرید چنگک سقفی را در نظر بگیرید. این ابزار کم قیمت در وهله اول با برداشتن برف تازه از پشت بام پس از طوفان به حفظ یخ از روی سقف شما کمک می کند. یخ را به زور نکنید، زیرا ممکن است به شما یا سقف شما آسیب برساند.

داخل خانه

سیستم های گرمایشی

فیلترهای سیستم گرمایشی خود را بررسی و تعویض کنید، زیرا فیلترها از دو بار در سال تا یک بار در ماه نیاز به تعویض دارند. مراقب سطح آب در مخزن خود باشید تا مطمئن شوید که خیلی کم نمی شود.

لوله های یخ زده هنگامی که آب در لوله ها یخ می زند، منبسط می شود و به لوله ها آسیب می رساند یا ترک می خورد. وقتی یخ آب می شود و لوله می ترکد، خانه شما پر از آب می شود. لوله‌ هایی که در نزدیکی بیرون خانه شما قرار دارند، مانند شیرهای آب در فضای باز، لوله‌ های یک گاراژ گرم نشده یا خطوط تامین استخر، در معرض خطر بیشتری قرار دارند. چند نکته:

 • قبل از شروع هوای سرد، شیرهای آب را ببندید و تخلیه کنید.
 • لوله ها را تا جایی که می توانید عایق بندی کنید.
 • در روزها و شب های سرد، کابینت های زیر سینک ها را باز نگه دارید تا هوای گرم وارد شود.
 • همچنین می توانید برای حفظ حرکت آب، شیر آب را به صورت قطره ای باز کنید.
 • ترموستات را در دمای ثابت نگه دارید.
 • اگر بیرون رفتید، طبق گفته صلیب سرخ آمریکا، ترموستات را روی حداقل 55 درجه تنظیم کنید.

چک لیست سالانه تعمیر و نگهداری خانه

ژنراتور

یک ژنراتور قابل حمل می تواند در خاموشی یک راه نجات برای شما فراهم کند. هر سه ماه یکبار آن را روشن کنید و دو بار در سال آن را سرویس کنید (حتی اگر هرگز از آن استفاده نمی کنید). در صورت وقوع طوفان، سوخت و روغن موتور در دسترس داشته باشید. اجازه ندهید سوخت برای مدت طولانی در باک بماند، زیرا ممکن است به آن آسیب برساند. به طور مرتب آن را از نظر خوردگی و سایش بررسی کنید.

آماده سازی برای طوفان زمستانی

یک طوفان شدید زمستانی می ‌تواند شما را برای روزها در خانه‌ های خود رها کند. در صورت قطع برق، چوب برای شومینه، بنزین برای برف کوب، کنسرو و آب بطری ذخیره کنید. کیت تامین اضطراری خود را از نظر باتری، رادیو، کیت کمک های اولیه و هر دارویی که ممکن است نیاز داشته باشید بررسی کنید.

زندگی در خانه شما

خبر خوب این است که همه قسمت های خانه شما نیازی به نگهداری سالانه ندارند. مطالعه ای که در سال 2007 توسط انجمن ملی سازندگان خانه انجام شد، طول عمر بیشتر اقلامی را که معمولاً در یک خانه یافت می شوند، شرح داد. برخی از مواد، مانند کفپوش های چوبی یا تیرهای چوبی، می توانند برای همیشه دوام بیاورند. اما لوازم خانگی شما و بسیاری از اقلام دیگر تاریخ انقضا دارند.

بنابراین برای از بین رفتن آبگرمکن خود خیلی قبل از اینکه اسقاط شود برنامه ریزی کنید. فهرستی از وسایل موجود در خانه خود تهیه کنید و سال نصب آنها را یادداشت کنید و برای جایگزینی نهایی آنها پول کنار بگذارید.