طراحی و ساخت ساختمان (محصولات و مصالح)

معماران، طراحان، پیمانکاران عمومی و سازندگان در پروژه های ساختمانی به انواع فلزات نیاز دارند. برای انتخاب بهترین فلز کارایی، نگهداری و دوام فلزات را برای پروژه های شهرک سازی، شهرک مسکونی خود در نظر می گیرند.

فلزات زیبایی چشمگیر، تطبیق پذیری و ظاهری تمیز را نسبت به سایر مواد ارائه می دهند. برای یک پروژه ساختمانی، باید مزایای اقتصادی، تطبیق پذیری و پایداری فلزات را در نظر بگیرید. در اینجا به چند فلز پرکاربرد در صنعت ساختمان اشاره می کنیم.

بهترین فلزات برای صنعت ساختمان

فولاد

این فلز به طور گسترده استفاده می شود و بیشتر بازیافت می شود. فولاد به دلیل ساختار پایدار آن اغلب در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. اگر این فلز را در پروژه ساختمانی خود استفاده می کنید، باید یک تامین کننده قابل اعتماد برای خرید بهترین منابع فولادی انتخاب کنید.

سازه های فولادی با هزینه کم در دسترس هستند. اینها ممکن است در گارد ساحلی، صفحات دک پل، ساختمان های بلند، ساختمان های آموزشی، ساختمان های کم ارتفاع، حصارهای امنیتی، استادیوم ها، ساختمان های اداری و ساختمان های بیمارستانی موجود باشند.

آلومینیوم

امروزه استفاده از آلومینیوم به دلیل خواص فیزیکی آن در حال افزایش است. آلومینیوم یک ماده ایده آل برای پروژه های مختلف ساختمانی است. این فلز سبک و قوی است. این فلز در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. روان بودن این فلز به طراحان و معماران آزادی عمل می دهد.

آلومینیوم در دیوارها و سقف ها، پوشش های سقف، قاب پنجره ها، سیستم های HVAC و برای ساخت پل ها و استادیوم ها استفاده می شود. به یاد داشته باشید، آلومینیوم چکش خوار و بسیار رسانا است.

در برابر آب و هوای سخت مقاوم است. این فلز اغلب در سیم، در و پنجره استفاده می شود. دستگیره های آلومینیومی، سقف های دیواری و کانال های HVAC اغلب در صنعت ساختمان در دسترس هستند.

بهترین فلزات برای صنعت ساختمان

اهن

فرفورژه و چدن دو محصول متفاوت با اهداف خاص در ساخت و ساز هستند. چدن ریخته گری می شود، قالب گیری می شود و ذوب می شود. فرفورژه را می توان در مراحل پایانی تولید نورد کرد.

در پروژه های مختلف معماری استفاده می شود. به یاد داشته باشید، گنبد کاپیتول ایالات متحده از چدن ساخته شده است. آهن فرفورژه برای ساختن چیزهایی مانند تیر، خرپا و تیرآهن به راحتی پرچ می شود.

بهترین فلزات برای صنعت ساختمان

فلز مس

این فلز قدیمی برای افزودن تطبیق پذیری به پروژه های مهندسی است. مس یک ماده همه کاره با خواص فیزیکی شگفت انگیز است. به یاد داشته باشید که مس دارای استحکام، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر خوردگی و دارای رسانایی است.

در صنعت ساختمان، مس یک فلز عالی است. برای پوشش، سیستم های گرمایش، خطوط گاز و نفت، سیم کشی برق، سقف و سیستم های آب باران مناسب است. با استفاده از مس می توانید استحکام و تطبیق پذیری را به ساختمان خود بیافزایید.

لوله های مسی در دو نوع و معروف به لوله در ساخت و ساز موجود می باشد. از لوله های مسی غیر قابل انعطاف می توان به عنوان لوله های آب سرد و گرم استفاده کرد. علاوه بر این، مس نرم برای ساخت خطوط مبرد در پمپ های حرارتی و سیستم های HVAC مناسب است. مس فلزی انعطاف پذیر و در برابر خوردگی برای خاک و آب مقاوم است.

بهترین فلزات برای صنعت ساختمان

تیتانیوم

تیتانیوم یک فلز فوق ‌العاده مستحکم و سبک وزن است که در صنعت ساختمان‌ سازی استفاده می شود. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی برای سیستم سرمایش استفاده می شود. تیتانیوم به دلیل استفاده در سقف ها، سیستم های امنیتی و لوله ها مشهور است. به یاد داشته باشید که صفحات تیتانیوم تقویت بیشتری را ارائه می دهند.

لوله های مسی، فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی و آلومینیوم همگی فلزات قوی، مقاوم در برابر خوردگی و بادوام هستند. این موارد اغلب در صنعت ساختمان استفاده می شود. استفاده از این فلزات در ساخت چارچوب درب، راه پله و لوله رایج است.