هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

هفت نکته مهم در تعمیر و نگهداری سیستم گرمایش خانه که می تواند از سیستم شما محافظت کند. در تعمیر و نگهداری اولیه کوتاهی نکنید، در غیر این صورت ممکن است برای تعمیر سیستم هزینه زیادی پرداخت کنید.

با کمی دقت و دانش می توانید سیستم گرمایشی خود را بررسی کرده و ببینید که به خوبی کار کند. برای مراقبت از چیزهای کوچک نیازی به حرفه ای بودن ندارید.

تعویض سیستم HVAC ممکن است هزینه زیادی داشته باشد. انجام بازرسی های منظم و برخی تعمیرات ساده به شما کمک می کند تا از این شوک به موجودی بانک خود جلوگیری کنید.

هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

برای جلوگیری از برنامه ریزی برای تعمیرات اساسی یا تعویض کامل، ما 7 نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه را گردآوری کرده ایم. ادامه مقاله را بخوانید تا ببینید چه کاری باید انجام دهید تا سیستم خود را به درستی نگه دارید.

  1. ترموستات خود را بررسی کنید

بررسی ترموستات راه خوبی برای بررسی این است که ببینید آیا کارها آنطور که باید پیش می روند یا خیر. این یکی از ساده ترین راه ها برای انجام تعمیر و نگهداری سیستم گرمایشی است.

دو بار در سال، در بهار و پاییز، ترموستات را بالا ببرید. شما باید صدای لگد زدن سیستم گرمایش را بشنوید.

بگذارید کوره برای مدتی کار کند. اگر همچنان به کار خود ادامه دهد، سیستم شما کار می کند.

اگر کوره در کمتر از چند دقیقه خاموش شود ممکن است مشکلی داشته باشد. این مشکل احتمالا چیزی به نام سایکلینگ کوتاه است. برای بررسی باید با یک متخصص تماس بگیرید.

کار دیگری که باید هنگام بررسی ترموستات خود انجام دهید این است که مطمئن شوید تنظیم درستی دارد. مطمئن شوید که در حالت سرد یا گرم است. یک ترموستات به درستی تنظیم شده نیز کارآمدتر است و در هزینه شما صرفه جویی می کند.

هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

  1. فیلترها را بررسی و جایگزین کنید

فیلترهای خود را به طور منظم بررسی کنید. این یک کار تعمیر و نگهداری سیستم گرمایش ساده و موثر است. باید ماهی یکبار فیلتر هوا را چک کنید. هر سه ماه یکبار آنها را تعویض کنید. اگر کوره یا دیگ بخار گازوئیلی دارید، سالی یک بار فیلتر روغن را تعویض کنید.

تعویض فیلترها کیفیت هوای خانه شما را بهبود می بخشد. همچنین سیستم گرمایشی شما را کارآمدتر می کند. در نهایت، احتمال زیادی وجود دارد که یک فیلتر هوای تمیز به جلوگیری از مشکلات جدی ‌تر سیستم گرمایشی شما کمک کند.

هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

  1. پمپ حرارتی را تنظیم کنید

این جنبه ای از تعمیر و نگهداری سیستم گرمایشی نیست که باید آن را به عهده بگیرید. با این حال، این یک کار مهم است که به طور منظم انجام شود. برای تنظیم پمپ حرارتی دو بار در سال برنامه ریزی کنید.

کوک کردن باید قبل از این باشد که هوا خیلی سرد می شود و البته قبل از اینکه خیلی گرم شود انجام شود. قبل از اینکه پمپ حرارتی سختتر شروع به کار کند، باید مطمئن شوید که مشکلی را برطرف کرده ‌اید. نگه داشتن پمپ حرارتی خود در شرایط کار خوب باعث می شود از سایش بیش از حد آن جلوگیری کنید. در نتیجه، یک پمپ حرارتی کارآمد خواهید داشت. همچنین از ایجاد مشکلات بزرگتر سیستم گرمایش جلوگیری می کنید.

هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

  1. واحد بیرونی خود را تمیز نگه دارید

هنگامی که مشغول تعمیر و نگهداری سیستم گرمایش منزل هستید، واحد بیرونی را فراموش نکنید. در پاییز، مراقب برگ هایی باشید که ممکن است فن دستگاه را مسدود کنند. برگ ها و سایر زباله ها را از اطراف فن جدا کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. در زمستان، برف انباشته شده را از یونیت بیرونی پاک کنید.

  1. دریچه های داخلی را تمیز نگه دارید

در داخل خانه، دریچه های هر اتاق را بررسی کنید. دریچه ها ممکن است با موهای حیوان خانگی یا سایر گرد و غبار و کثیفی مسدود شوند. اگر دریچه های داخلی شما مسدود باشد، کوره شما آنطور که باید کار نمی کند. هوا به خوبی در خانه شما گردش نمی کند. اگر هوا به درستی جریان نداشته باشد، فشار بیشتری به کوره وارد خواهید کرد. این استرس بر عملکرد آن تأثیر می گذارد. همچنین باعث کاهش کارایی و طول عمر آن می شود.

هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

  1. از سیستم بیش از حد کار نکشید

یک راه موثر برای حفظ عملکرد خوب سیستم گرمایش، کاهش میزان گرمایش و سرمایش است. خانه خود را برای نشتی پنجره ها و درها بررسی کنید. شما باید مطمئن شوید که هوای سرد یا گرم تا حد امکان وارد خانه نمی شود. هرچه هوای بیرون بیشتر وارد شود، کوره باید بیشتر کار کند. این امر باعث وارد آمدن فشار نامناسب به سیستم گرمایشی می شود. سیستم شما عمر کوتاهتری خواهد داشت و در نتیجه مشکلات جدی تری ایجاد می کند.

خانه خود را بازرسی کنید. لبه های پنجره و چارچوب درها را بررسی کنید. می توانید یک شمع را نزدیک قاب پنجره نگه دارید تا ببینید آیا هوا وارد می شود یا خیر. قاب درها و لبه های پنجره را با یک نوار فوم ساده ببندید و از سیستم گرمایشی خود محافظت کنید. همچنین در درازمدت پول زیادی را پس انداز خواهید کرد.

همچنین ممکن است بخواهید استخدام یک متخصص HVAC را برای انجام ممیزی انرژی در خانه خود در نظر بگیرید. متخصص به شما می گوید که آیا مناطق دیگری وجود دارد که ممکن است برای کاهش تأثیر بر کوره شما مورد توجه قرار گیرد یا خیر.

7.برای تعمیر و نگهداری سیستم گرمایشی یک متخصص حرفه ای را به کار بگیرید

مهم نیست که چقدر تعمیر و نگهداری سیستم گرمایشی را خودتان انجام می دهید، این کار ارزش برنامه ریزی برای چکاپ های منظم با یک متخصص HVAC را دارد. اگر می خواهید سیستم گرمایشی خود را به صورت حرفه ای بررسی کنید، حداقل سالی یک بار برای آنها برنامه ریزی کنید. یک چکاپ حرفه ای یک بار در سال، مشکلات احتمالی را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ پیدا می کند. نگهداری پیشگیرانه ای مانند این می تواند شما را از تعمیرات گران قیمت سیستم گرمایشی نجات دهد.

هفت نکته مهم برای نگهداری سیستم گرمایش خانه

برای اینکه سیستم شما کار کند، کمی کار تعمیر و نگهداری سیستم گرمایشی را انجام دهید

برای انجام تعمیر و نگهداری سیستم گرمایش خانه، نیازی نیست که یک متخصص DIY باشید. کمی کار دستی و توجه به سیستم گرمایشی شما کمک می کند تا در طول سال همانطور که باید عمل کند. فیلترها، واحد بیرونی و دریچه های داخلی خود را بررسی کنید. انجام این مراحل ساده آسان است و باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. مراقب ترموستات خود باشید. ترموستات به نوعی مانند یک سیستم هشدار اولیه است. و برای بررسی منظم از یک متخصص کمک بخواهید.

برای پروژه های شهرک سازی، ویلا سازی و طراحی داخلی به وب سایت آذرپادتیسفون مراجعه کنید.