پنج ملاحظه محیط زیستی در ساخت و ساز

جامعه جهانی به طور فزاینده ای نسبت به محیط زیست در هر جنبه ای از زندگی آگاه تر شده است. مصرف کنندگان بیشتر و بیشتری در حال انتخاب متریال دوستدار محیط زیست هستند و کسب و کارها نیز در حال تلاش برای کاهش میزان کربن خود هستند. احساسات عمومی و مقررات فزاینده این امر را در برنامه ریزی و اجرای ساخت و ساز نیز سرلوحه خود قرار داده است. خبر خوب این است که متریال دوستدار محیط زیست می تواند به افزایش بهره وری، کارایی و نتیجه نهایی ساخت و ساز نیز کمک کند.

ملاحظات زیست محیطی در ساخت و ساز که باید بدانید

در نهایت، ساخت و ساز نخاله های زیادی تولید می کند. این واقعیتی است که دور زدن آن سخت است. در حالی که ممکن است حذف کامل اثرات زیست محیطی پروژه های ساختمانی غیرممکن باشد اما می توانید آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

بهره وری انرژی

مهم است که در طول فرآیند ساخت و ساز، بهره وری انرژی خود را تا حد امکان افزایش دهید. استفاده از ابزار و تجهیزات قدیمی و منقضی شده بهره وری را کاهش می دهد و برای تکمیل کار به مصرف انرژی بیشتری نیاز خواهد بود. یکی از راه‌ های عالی برای کارآمد نگه داشتن فعالیت ‌هایتان در مصرف انرژی، تعمیر و به ‌روز رسانی ماشین ‌ها، تجهیزات و ابزارهایتان است. هرچه بهره وری بیشتری داشته باشید و پروژه های شما سریعتر تکمیل شوند، انرژی کمتری مصرف خواهید کرد.

متریال دوستدار محیط زیست

تعدادی از متریال دوستدار محیط زیست در تحقیق و تولید وجود دارد که می توان از آن ها به جای مواد سنتی استفاده کرد. اغلب، از سایر پروژه های ساختمانی بازیافت یا بازیابی می شوند که بخشی از هزینه های اولیه ساخت و ساز را کاهش می دهد یا حذف می کند. بسیاری از این مواد در حال افزایش و مقرون به صرفه شدن هستند در حالی که هزینه مواد سنتی در حال افزایش است. علاوه بر این، آن ها معمولاً مطابقت با قوانین و مقررات ساختمانی سخت‌ گیرانه ‌تر و متعدد را تسهیل می ‌کنند.

کاهش ضایعات

کاهش ضایعات تولید شده در پروژه های ساختمانی با برنامه ریزی پروژه آغاز می شود. اهداف کاهش زباله خود را ایجاد، پیگیری و مستند سازی کنید. تحقیق و شناسایی موادی که می توانند دوباره استفاده شوند یا بازیافت شوند، امری بسیار مهم است. استفاده از متریال ساختمانی خود را به حداکثر برسانید و تا حد امکان از مواد اضافی خودداری کنید. تا جایی که می توانید محصولات قابل استفاده مجدد را انتخاب کنید مانند ماسه بادی به جای ماسه های سنتی یا کیسه های شن.

ابزار و تجهیزات بهتر

هنگام انتخاب ابزار و تجهیزات خود، به دنبال ابزارهایی باشید که برای افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی و کاهش ساعات کار طراحی شده اند. محصولات جدیدتر معمولا به منظور بهره وری بیشتر و کاهش اثرات زیست محیطی طراحی می شوند. ممکن است برای این ابزارها هزینه بیشتری پرداخت کنید، اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

پایداری در بلند مدت

علاوه بر نگرانی های زیست محیطی در طول ساخت و ساز، سازندگان همچنین باید برنامه ای برای پایداری در طولانی مدت داشته باشند. به عبارت دیگر، چگونه این تسهیلات در دراز مدت به سازگاری با محیط زیست منجر خواهد شد؟ این شامل به حداکثر رساندن بهره وری کلی با طراحی یکپارچه، مدیریت آب، بهره وری انرژی و مکان ساختمان است.

خلق آینده

ما به عنوان یک جامعه سخت کار می کنیم تا آینده ای بهتر با تأثیر کلی کمتر بر محیط زیست ایجاد کنیم. با هر پروژه ساخت و ساز جدید، سازندگان بیشتر و بیشتری از محیط زیست آگاه می شوند. خبر خوب این است که در حالی که قبلاً استفاده از متریال دوستدار محیط زیست گران بود اما پیشرفت ‌های فناوری و در دسترس بودن محصول اکنون در بسیاری از موارد آن را مقرون به صرفه‌ تر کرده است. به ایجاد فردایی بهتر کمک کنید. از این راهنمای ملاحظات زیست محیطی در ساخت و ساز برای گام برداشتن در مسیری سبز در شرکت خود استفاده کنید.