10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

سقف خانه مهمترین قسمت خانه است. تمام اجزای دیگر خانه با توجه به یکپارچگی سقف، ایمن و خشک نگه داشته می شوند. هنگامی که نوبت به سرمایه گذاری در مهمترین بخش خانه می رسد، می بایست از تصمیم گیری صحیح مطمئن باشید. انجام برخی تحقیقات در مورد انواع مختلف سقف و شرکت های بازسازی سقف ارزشش را دارد.

برخی از شرکت ‌های بازسازی سقف ممکن است بر اساس مواد و خدمات مختلف به شما پیشنهادهای متفاوتی ارائه دهند، بنابراین مهم است که در مورد آنچه دقیقاً خریداری می ‌کنید، اطمینان و دانش داشته باشید.

از این گذشته، بازسازی سقف می تواند از نظر هزینه سرمایه گذاری قابل توجهی باشد، اما در صورت انجام صحیح می تواند ارزش بلند مدت زیادی نیز به همراه داشته باشد.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

  1. ترمیم سقف چیست؟

ترمیم سقف واقعاً یک اصطلاح کاملاً کم استفاده است. هنگامی که به بازسازی سقف اشاره می شود، بیشتر مردم به فرآیند تمیز کردن، تعمیر، اصلاح، نوسازی و پوشش مجدد سقف و در برخی موارد سقف فلزی اشاره می کنند.

این کار به معنی فرآیند تعویض یک سقف قدیمی است که نیاز به تعمیر و بازیابی آن به شکوه سابق خود دارد. هم ظاهر زیبا و هم عملکرد سقف پس از ترمیم سقف بازسازی می شود. در برخی موارد مانند طراحی داخلی و باز سازی ، افراد ممکن است به تعویض سقف، سقف مجدد یا تعویض تایل های خانه ویلایی خود در هنگام صحبت از بازسازی سقف اشاره کنند.

  1. آیا به ترمیم سقف یا تعویض سقف نیاز دارید؟

هنگامی که می دانید سقف شما نیاز به کار دارد، ارزش دریافت مشاوره از یک متخصص با تجربه را دارد. یک شرکت سقف سازی خوب باید مشاوره ای بی طرفانه و رایگان در مورد اینکه آیا ترمیم سقف، تعویض سقف یا صرفا تعمیر سقف برای خانه شما مناسب است ارائه دهد.

به طور کلی، اگر سقف کاشی کاری شده یا فلزی شما به مرز 50 سال نزدیک شده باشد و هرگز در طول عمر خود هیچ گونه تعمیر و نگهداری نداشته است، ممکن است بهتر باشد به جای بازسازی سقف، در تعویض سقف هزینه کنید. مزایای این نوع خدمات بسیار زیاد است. امکان عایق کاری آهن سقف جدید به ویژه با کاهش صدا و مصرف انرژی در خانه بسیار خوب است.

یکی دیگر از مزایای ساختار خانه کاهش وزن بسیار زیاد در برداشتن سقف کاشی شده و جایگزینی آن با آهن است. کاهش وزن با ضریب 10 به 1 است. این بدان معناست که به ازای هر 10 تن سقف کاشی برداشته شده، 1 تن سقف فلزی برای جایگزین کردن وجود دارد. کاهش وزن معمولاً منجر به افتادگی بیشتر در ساختار چوبی نمی شود و ممکن است منجر به ترک کمتر دیوار در خانه های قدیمی آجری شود.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

  1. مزایای بازسازی سقف چیست؟

مزایای بازسازی سقف در زمان مناسب بسیار زیاد است. بزرگترین از همه افزایش طول عمر سقف اصلی است. در هر دو نوع سقف کاشی و فلز، اگر در حدود سن 20 سالگی بازسازی شود و پس از آن هر 15 سال یکبار، سقف کاشی یا فلزی اصلی تقریباً برای همیشه دوام می آورد. در مورد سقف کاشی باید گفت اگر یک سیل خوب روی کاشی حفظ شود،

کاشی ها ممکن است هرگز متخلخل نشوند و این بدان معنی است که کاشی شکننده و گچی نمی شود. در مورد سقف فلزی تنها چیزی که باعث کاهش طول عمر ورق می شود زنگ زدگی است. باز هم باید تاکید کرد که با حفظ یک پوشش خوب روی ورق سقف، فلز پایه هرگز در معرض عناصر قرار نمی گیرد و بنابراین به طور بالقوه برای همیشه دوام می آورد.

البته به غیر از افزایش عملکرد و طول عمر در سقف، بزرگترین مزیت پس از بازسازی سقف، بهبود زیبایی در سقف و خانه است. اگر ملک به بازار عرضه شود تقریباً همیشه ارزش ملک افزایش می یابد و به طور بالقوه فروش سریع تری دارد. رنگ سقف نیز قابل تغییر است و به رنگ اصلی کاشی یا سقف فلزی بستگی ندارد.

  1. بدانید که به چه نوع بازسازی سقف نیاز دارید

انواع مختلفی از مواد و محصولات سقفی در سراسر جهان استفاده می شود، اما در استرالیا تنها چهار نوع سقف وجود دارد که احتمالاً با آن ها روبرو خواهید شد. متداول ‌ترین آن ها به ترتیب، سقف ‌های بتنی، سقف‌ های فلزی یا رنگی، سقف ‌های کاشی سفالی و سقف ‌های آزبست هستند. هر نوع سقف در مورد بازسازی سقف یا تعویض سقف به ملاحظات مختلفی نیاز دارد.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

ترمیم سقف کاشی بتنی

سقف‌ های بتنی تایل‌ کاری رایجترین سقف و همچنین مناسبترین سقف در بازسازی هستند. در بیشتر موارد سقف کاشی بتنی را می توان با موفقیت بزرگ به شکوه سابق خود بازگرداند و ارزش زیادی ارائه خواهد داد. این نوع سقف در صورت بازسازی در حدود 20 سالگی بهترین ارزش را دارد و طول عمر خود را بیشتر حفظ می کند.

در این مرحله کاشی‌ های اصلی احتمالاً برای سال ‌ها متخلخل نمی شوند و بنابراین یکپارچگی کاشی ‌های بتنی حفظ می شود. در این سن، پوشش کاشی تازه روکش شده پس از بازسازی، اغلب بهتر از کاشی اصلی کارخانه عمل می کند. اگر سقف بتنی شما بیشتر از 40 تا 50 سال سن داشته باشد و هرگز در طول عمر خود بازسازی یا نگهداری نشده باشد، برای تعیین اینکه آیا مرمت بهترین راه پیش رو است یا خیر، نیاز به بازرسی دقیق دارد.

برای سقفی در این سن و وضعیت تعویض کاملاً معمول است چرا که صدها کاشی شکسته به دلیل اینکه چندین دهه در حالت متخلخل باقی مانده اند. اگر چنین باشد، یک مشاور حرفه ای سقف ممکن است جایگزینی سقف یا سقف مجدد را به عنوان گزینه ای با ارزش تر در مقابل بازسازی سقف توصیه کند.

بازسازی سقف فلزی

ترمیم سقف فلزی یک جایگزین عالی برای سقف مجدد است. تا زمانی که سطح اصلی زنگ ‌زدگی قابل توجهی ایجاد نکرده باشد، معمولاً می ‌توان آن را بازسازی کرد و به ظاهر قبلی خود بازگرداند. این فرآیند تقریباً مانند تمیز کردن سقف کاشی با فشار بالا است که به دنبال آن یک لایه پرایمر و 2 لایه رنگ انجام می شود. اما روکش به صورت استاندارد روی سقف فلزی ساتن است که با پرداخت اصلی ورق کارخانه مطابقت دارد. غالباً اتصالات اصلی نیز با اتصالات رنگی جدید با سیل های نئوپرن جدید جایگزین می شوند.

مرمت سقف کاشی تراکوتا

ترمیم های سقف کاشی تراکوتا نسبت به نمونه های بتنی خود به بررسی کمی بیشتری نیاز دارند. دلیل آن این است که کاشی ‌های تراکوتا اغلب به شرایطی مبتلا می‌ شوند که به نام فرتینگ شناخته می‌ شود. سنی که در سقف تراکوتا شروع می شود می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، در سنی بین 40 تا 80 سالگی، شرایط شروع به آشکار شدن می کند. فرتینگ اساساً صرفا فرآیندی است که کاشی شروع به خرد شدن می کند و به آرامی به خاک رس تراکوتا اولیه ای که از آن ساخته شده است تبدیل می شود. در سقف ‌های تراکوتا بدون هیچ نشانه ‌ای از فرسودگی، روش معمول این است که تمام خزه ‌ها و زباله‌ ها را با فشار تمیز کنید،

سپس تمام کاشی‌ های سیل را دوباره نصب کنید و کاشی ‌های ترک خورده را جایگزین کنید. ما این را به عنوان یک ترمیم سقف تراکوتا در نظر می گیریم. برای سقف ‌هایی که نشانه‌ هایی از فرسودگی را نشان می‌ دهند، توصیه معمول این است که دیگر روی سقف اصلی سرمایه ‌گذاری نکنید و احتمالاً یک سقف مجدد یا تعویض سقف انجام دهید.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

بازسازی سقف آزبست

احتمالاً گرانترین آن ها سقف آزبست است. نیازی به گفتن نیست که این نوع سقف ها واقعاً قابل ترمیم نیستند، بلکه با سقف فلزی یا رنگی جایگزین می شوند. این فرآیند کمی بیشتر درگیری می طلبد زیرا اغلب به یک پیمانکار متخصص نیاز است تا ورق آزبست اصلی را جدا کند و سپس یک پیمانکار سقف معمولی برای نصب ورق سقف جدید مورد نیاز است.

  1. فرآیند مرمت سقف چگونه است؟

برخی از سوالات رایج مردم در هنگام بازسازی سقف عبارتند از: بازسازی سقف چقدر طول می کشد؟ و آیا می توانم در حین ترمیم سقف در خانه بمانم؟

فرآیند بازسازی سقف معمولاً برای یک خانه متوسط حدود 1 هفته طول می کشد. این مدت مطمئناً تابع شرایط آب و هوا است. در طول ماه های گرمتر و خشک تر، ترمیم سقف را می توان در کمتر از 3 روز تکمیل کرد، برعکس در مناطقی با زمستان های مرطوب طولانی، یافتن چندین روز متوالی بدون ریسک باران برای رنگ آمیزی پوشش با اسپری ممکن است خسته کننده باشد.

مطمئناً صاحبان خانه می توانند در تمام مراحل بازسازی سقف در خانه بمانند. به غیر از سر و صدایی که از قسمت پشت بام می آید، تأثیرات کمی بر ساکنان خانه دارد. کارگران برای انجام کارهای خود فقط به منبع برق و آب نیاز دارند و نیازی به دسترسی به داخل خانه نخواهند داشت.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

  1. هزینه بازسازی سقف چقدر است؟

هیچ دو سقفی به یک شکل ساخته نمی شود. اکثر مردم تصور می کنند که اندازه سقف بزرگترین عامل تأثیرگذار در هزینه است، اما این همیشه درست نیست. هنگامی که یک شرکت حرفه ای مرمت سقف قیمتی برای سقف شما ارائه می کند، به مواردی مانند شیب سقف و تعداد مناطق دقیق مانند شیروانی های هلندی یا سقف های پنجره خلیجی با دقت

  1. آیا شرکت سقف سازی گزینه های مالی ارائه می دهد؟

بسیاری از شرکت های مرمت سقف به مشتریان خود این امکان را می دهند که هزینه بازسازی سقف خود را تامین کنند. هنگام در نظر گرفتن این گزینه، ارزش دارد که به پیشنهاد آن ها نگاه کنید تا مطمئن شوید که مناسب شماست.

شرکت های مرمت سقف معمولاً منابع مالی خود را از طریق یک شرکت شخص تأمین می کنند. شرکت مرمت سقف معمولاً برای تأمین مالی مشتری خود باید حق بیمه یا هزینه زیادی را به شرکت مالی بپردازد. بدیهی است که هزینه در نهایت به مشتری منتقل می شود و بنابراین معمولاً هزینه کلی بالاتری دارد.

این می تواند ایده بسیار خوبی باشد که با بانک خود در مورد تامین مالی مجدد وام خانه و استفاده از مقداری سرمایه خود برای تامین مالی بازسازی سقف مشورت کنید.

مزایای دریافت مالی از این طریق این است که می توانید به جای قیمت متورم «تامین مالی» از شرکت بازسازی سقف خود، قیمت «نقدی» درخواست کنید. همچنین، در بسیاری از موارد ممکن است متوجه شوید که جزء سود واقعی وام زمانی که از طریق وام مسکن گرفته می شود بسیار کمتر است تا زمانی که از یک شرکت مالی دریافت شود.

اگر برنامه های بازپرداخت وام مسکن محدودتر است یا اگر فقط برای مدت کوتاهی به بودجه نیاز دارید چون ممکن است خانه را بفروشید، گرفتن وام شخصی برای تامین هزینه بازسازی سقف نیز می تواند سودمند باشد. این نوع تامین مالی کوتاه مدت هنوز به مراتب ارزان تر از گزینه های بهره بالاتر مانند کارت اعتباری یا تامین مالی بدون بهره است و می تواند پس از فروش احتمالی ملک به سرعت بازپرداخت شود.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

  1. مهم است که حین مرمت سقف خود سؤال بپرسید

هنگامی که برای بازسازی سقف در بازار هستید، پرسیدن سؤالات زیادی از شرکت ارائه دهنده قیمت سودمند است. شرکت ‌های مختلف زیادی در بازار وجود دارند، از عملیات ‌های کوچک «تک ‌نفره» گرفته تا کسب ‌و کارهای خصوصی متوسط تا شرکت‌ های بزرگ بین ‌دولتی و امتیازات ملی. هر کدام ارزش و هزینه متفاوتی را ارائه می دهند.

  1. هنگام انتخاب شرکت سقف سازی به چه نکاتی توجه کنیم

هنگام انتخاب یک شرکت سقف ‌سازی، چند راه آسان برای فهرست کردن چند راه وجود دارد. اکثر مردم این روزها از جستجوی آنلاین برای «ترمیم سقف» یا «نقاشی سقف» شروع می کنند. در این مرحله نتایج زیادی ارائه می شود، که وقت نمی شود همه آن ها را خواند. یک راه عالی برای فهرست کردن چند مورد در اینجا، بررسی نظرات گوگل است.

اگر شرکت بزرگی باشند، باید انتظار داشته باشید که حداقل 20 بررسی گوگل پیدا کنید و همه آن ها باید 4 تا 5 ستاره باشند. بدیهی است که هرچه تعداد ستاره بالاتر و تعداد نظرات بیشتر باشد، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. همچنین ارزش خواندن کامل نظرات و دیدن آنچه دیگران در مورد تجربه خود با این شرکت داشتند را دارد. پس از خواندن چند بررسی، تشخیص یکپارچگی شرکت و مدت زمان فعالیت آن بسیار آسان است.

نمونه کارهای قبلی را ببینید. اگر خانه ای مشابه خانه خود را دیدید که پیش از این شرکت کار آن را انجام داده است، آدرس را از آن ها بپرسید تا بتوانید آن را بررسی کنید. این همچنین می تواند بهترین راه برای انتخاب رنگ بازسازی سقف جدید شما نیز باشد.

تاریخچه کسب و کار بازسازی سقف را بیابید

آیا کسب و کار مرمت سقف دارای مجوز و ثبت است؟ در تمام ایالت های استرالیا، هر نهادی، که یک فرد، یک شرکت یا یک تراست تجاری باشد که کار ساختمانی را برای عموم انجام می دهد، باید دارای مجوز باشد. هر ایالت مربوطه دارای اداره یا اداره دولتی خود است که ثبتی از سازندگان دارای مجوز را نگهداری می کند.

به عنوان مثال، در کوئینزلند این مجوز QBCC است در حالی که در استرالیای جنوبی این مجوز OCBA است. اگر متوجه شدید که کسب‌ و کاری که به شما پیشنهاد می ‌دهد دارای مجوز از نهاد مناسب نیست، بیشتر از این کار را ادامه ندهید. در صورتی که مشکلی پیش بیاید و مجوز نداشته باشند، بسیار محتمل است که بیمه آن ها (در صورت داشتن بیمه) باطل شود.

دوره های گارانتی صادر شده توسط شرکت های بازسازی سقف

انتظار داشته باشید که یک گارانتی قوی خوب از یک کسب و کار معتبر بازسازی سقف پیدا کنید. استاندارد صنعت این روزها حداقل 10 سال است. این باید به صورت کتبی با تمام شرایط و ضوابط برای شما صادر شود. به خصوص خوب است که در ضمانت نامه ذکر شده باشد که در صورت شروع به پوسته پوسته شدن پوشش جدید ترمیم سقف شما در طول دوره گارانتی چه اتفاقی می افتد.

بهترین اپراتورها در صنعت معمولاً با تولید کننده برتری همکاری می کنند و می توانند برای شما ضمانت نامه اپلیکاتور (از تجارت بازسازی سقف) و ضمانت سازنده صادر کنند. برخی از ضمانت ‌های سازنده به تازگی به 15 سال افزایش یافته است، بنابراین اینها ضمانت ‌هایی هستند که به آن ها نیاز دارید.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

  1. ملاحظات پنل خورشیدی

این که آیا قبلاً روی سقف شما پنل های خورشیدی نصب شده است یا قرار است در آینده نزدیک نصب شود، ارزش توجه کردن را دارد و باید در زمان بازسازی سقف به آن فکر کنید.

اگر سقف شما از قبل دارای انرژی خورشیدی است، شرکت مرمت سقف در بیشتر موارد توصیه می کند پنل ها را روی پشت بام بگذارید و بازسازی سقف حول آن ها را انجام دهید. این رایج ترین روش روی سقف هایی است که شکل بدی ندارند.

پنل ها پوشانده می شوند و سطح سقف تمیز و اطراف آن ها پوشانده می شود. یک اپلیکاتور خوب معمولاً می ‌تواند پوشش جدید را حدود 100 میلی‌ متر زیر لبه بیرونی پنل‌ های خورشیدی پخش کند تا هیچگاه سطح بدون پوشش سقف از سطح زمین دیده نشود.

برای سقف ‌هایی که در شرایط بسیار بد قرار دارند، جایی که ریسک وجود کاشی‌ های شکسته و متخلخل در زیر پنل ‌های خورشیدی وجود دارد، شرکت مرمت سقف ممکن است توصیه کند که به طور موقت پنل‌ ها را پیش از ترمیم سقف برداشته و پس از اتمام دوباره نصب کنید.

این یک راه عالی برای انجام کارها است زیرا تمام قسمت‌ های سقف تحت ضمانت نامه قرار می ‌گیرند و مالک می ‌تواند خیالش راحت باشد که هنوز هیچ کاشی ترک خورده یا متخلخلی روی سقف وجود ندارد.

بهترین سناریو در مورد پنل های خورشیدی این است که درست قبل از نصب پنل های خورشیدی، بازسازی سقف را انجام دهید. به این ترتیب هیچ قسمتی از ضمانت سقف حذف نمی شود و هزینه ای برای برداشتن موقت پانل ها به وجود نمی آید.

هنگام انجام این کار، فقط از شرکت بازسازی سقف بخواهید تا در هنگام اعمال پوشش جدید، 20 کاشی یدکی خوب برای شما نصب کند. به این ترتیب در صورتی که نصاب های پنل خورشیدی در حین نصب برخی کاشی ها را بشکنند، انبوهی از قطعات یدکی هم رنگ آماده تعویض خواهد بود.

یک شرکت حرفه ای ترمیم سقف معمولا ترتیبی می دهد که پنل های خورشیدی از طرف شما توسط یک برقکار خورشیدی مجاز برداشته و نصب شود.

10 نکته ای که باید قبل از انجام بازسازی سقف بدانید

سخن پایانی

اگر صاحب خانه هستید یا قصد دارید برای مدت طولانی صاحب خانه شوید، به احتمال زیاد در برخی مواقع به بازسازی سقف نیاز خواهید داشت. این می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده برای خانه شما باشد و در دراز مدت ارزش زیادی به شما بدهد.

توصیه ما از نظر قیمت و شرایط این است که اگر به نظر بسیار ارزان به نظر می رسد احتمالاً مشکوک است. جزئیات و شرایط گارانتی را بررسی کنید. برعکس، هزینه یک بازسازی سقف خوب نباید به اندازه هزینه یک ماشین جدید باشد. از طریق مبلغ ذکر شده و اندازه تجاری اغلب بهترین کیفیت و ارزش ارائه می شود.