ساخت ویلا مدرن

ساخت ویلا مدرن

روند ساخت ویلا مدرن دارای بخش‎هایی است که آن را از سایر سازه‌ها متمایز می‌کند. یک‌خانه مدرن با روش‌های پیشرفته، فنی و سازگار با محیط‌زیست ساخته می‌شود. البته این اشتباه را نکنید که تصور کنید ویلاهای مدرن همه یکسان هستند. اگرچه اغلب با پنجره‌های بزرگ، سقف‌های مسطح، فضاهای باز، رنگ‌های روشن و ورودی‌های دیدنی مشخص می‌شوند، اما اساساً ازاین‌جهت متفاوت هستند که می‌توان آنها را با استفاده از مواد مختلف (روکش سنگ، آجرنما، چوب و غیره) ساخت.

مراحل ساخت ویلای مدرن

چیدمان هوشمندانه فضاهای داخلی و خارجی خانه‌ها و انتخاب متریال برتر برای آن‌ها، آنجا را به فضاهای مسکونی خصوصی منحصر به فرد تبدیل می‌کند. طراحی ویلا در واقع طراحی چنین اقامتگاهی با ویژگی‌های ذکر شده است، همچنین باید بگوییم که ویلا‌ها مرز میان محل سکونت انسان را با طبیعت کم رنگ و مختصر می‌کند و در واقع موجب پیوند میان انسان با طبیعت می‌شود از این رو اکثرا ویلا‌ها در طبیعت و خارج از معابر  شهری و در مناطق خوش آب و هوا ساخته می‌شوند.

طراحی ویلای کامل شامل اتاق نشیمن، اتاق خواب‌های متعدد، باغ و استخر با محوطه ای اختصاصی می‌باشد. اما برای اینکه یک ویلا به‌ عنوان مدرن تعریف شود، مهم است که سیستم‌ها و تکنولوژی‌های به‌کاررفته در ساخت آن نیز از آخرین نسل خود و به روز باشند. در مرحله ساخت‌وساز، باید بیشترین توجه را به سیستم‌های برق و لوله‌کشی کرد که امروزه با قوانین خاصی تنظیم می‌شود. هم‌زمان با ساخت ویلا بهتر است با یک طراح داخلی مشورت کنید که می‌داند چگونه هر گوشه از خانه جدید را با مبلمان مدرن و مد روز زیباتر کند.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

محوطه سازی در ساخت ویلا

محوطه یا حیاط (landscape) ویلای شما می‌تواند بر جذابیت ویلایتان تاثیر ویژه‌ای داشته باشد پس هرگز از آن غافل نشوید. در بحث محوطه سازی مواردی مانند گل کاری در طرحها و روش‌های مختلف، نصب آلاچیق، نصب و اجرای باربیکیو، ساخت استخر و نورپردازی محوطه و همچنین قرار دادن مجسمه‌ها و نمادهای مختلف انجام می‌پذیرد.

خانه‌های سنگی مدرن

ویلاهای مدرن ساخته شده از سنگ یا با روکش سنگ جذابیت ماندگاری دارند. سنگ طبیعی شاید قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی شناخته شده باشد که از دوران ماقبل تاریخ هم به‌عنوان یک عنصر سازنده و هم به‌عنوان عنصر تزئینی استفاده می‌شود. اساساً سنگ یک ماده طبیعی با پتانسیل بالا هم از نظر کیفیت و هم زیبایی است.

گزینه‌های مختلفی برای شکل‌دادن به خانه سنگی شما وجود دارد، همچنین به‌عنوان روکش خارجی، سنگ را می‌توان به‌عنوان روکش داخلی نیز برای تکمیل بهتر برخی از جزئیات داخلی خانه استفاده کرد.

ساخت ویلا مدرن

خانه‌های چوبی مدرن

برخلاف آنچه که چند سال پیش در مورد استفاده از چوب تصور می‌شد که بسیار با کلاسیک گره‌خورده است، امروزه برای ایجاد آپارتمان‌ها و ویلاها به سبک مدرن تقریباً ضروری شده است. زیرا استفاده اصولی از این عنصر باعث شده است که حس گرما را به ساختمان‌های مدرن ببخشد.

درهرصورت، باید در نظر داشته باشیم که چوب یک عنصر طبیعی است و برای ساخت خانه‌های سازگار با محیط‌زیست و طبیعی مورد توجه قرار می‌گیرد. علاوه بر این که یک عایق حرارتی خوبی است که به شما امکان می‌دهد گرما را در زمستان و خنکی را در تابستان حفظ کنید، مطابق با درخواست‌های مختلف کار می‌کند و می‌تواند برای اهداف مختلف استفاده شود.

اگرچه خانه‌های چوبی جزء جدایی‌ناپذیر مناظر کوهستانی یا روستایی هستند، اما هدف اصلی آنها این است که بتوانند دمای داخلی را تاحد امکان حفظ کنند. خانه چوبی یک‌ خانه اکولوژیک است، به محیط‌زیست احترام می‌گذارد و مکانی سالم برای زندگی است، با صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه‌های مدیریت و نگهداری، به‌ویژه در هزینه‌های گرمایش و سرمایش.

فضای داخلی

در طراحی داخلی مدرن، سعی می‌شود با ایجاد پنجره‌های قدی بزرگ به سمت باغ و ایجاد یک دید مرکزی به عنوان قلب خانه بیشترین دید به سمت باغ ایجاد شود. معمولا اتاق مهمان در کنار آشپزخانه در همکف قرار می‌گیرد و آشپزخانه با یک در به فضای مجاور حیاط و استخر اتصال پیدا می‌کند. برای یک طراحی جذاب امروزی، استفاده از معماری دوبلکس و سقف‌های بلند اولین پیشنهاد است. در این مدل از طراحی فضا‌های عمومی‌و خصوصی برای استفاده راحت تر کاربران از یکدیگر جدا شده است.

فضاهای باز و روشن، در اکثر ویلاهای مدرن رایج هستند. بدیهی است که هنگام طراحی یک ویلای مدرن، خود را به زیبایی نمای خارجی محدود نمی‌کنیم بلکه فضاهای داخلی را نیز با جزئیات طراحی می‌کنیم. طبیعتاً در یک ویلای مدرن فضاهای باز و روشن را ترجیح می‌دهند تا حس فضایی بیشتری به شما بدهد. یکی از عناصر نمادین مفهوم مدرنیته، آشپزخانه جزیره‌ای است. علاوه بر این، چیز دیگری که اغلب در ویلاهای مدرن دیده می‌شود، وجود یک شومینه است.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

مشاوره نیاز دارید؟