چطور محیط آشپزخانه ویلا را طراحی کنیم

در حال حاضر زندگی های بهتری، با درآمد بیشتر و بالاتر، ماشین راحت تر، خانه ویلایی بزرگتر و محیط زندگی بهتر داریم. و هنگامی که خانه جدیدی داریم، مهمترین چیز این است که یاد بگیریم چگونه یک محیط را متفاوت طراحی کنیم. به طور معمول، آشپزخانه بیشترین بخش زندگی روزمره ما را تشکیل می دهد.

شاید اکنون فضای اتاق بزرگتری داشته باشید، اما کار بعدی ممکن است این باشد که چگونه اتاق خود را بهینه کنید. به یاد داشته باشید که هر چه مساحت خانه شما بزرگتر باشد، طراحی آن دشوارتر است.

ایجاد فضای پیش آشپزخانه

همانطور که منطقه سبز در شکل زیر را مشاهده می کنید، فقط یک منطقه کوچک برای پخت و پز در نظر گرفته شده است. دارای یک در کشویی بین آشپزخانه اصلی و پیش آشپزخانه است که به راحتی این دو منطقه را به هم متصل می کند.

 

چطور محیط آشپزخانه ویلا را طراحی کنیم

در هنگام به کارگیری متریال پیش آشپزخانه، به همراه کمد درب کشویی کوچک، آن را همچون آشپزخانه اصلی طراحی می کنیم. این منطقه بزرگ نیست، اما فضای کافی برای پخت و پز، شستشو و ذخیره سازی را در اختیار قرار می دهد.

چطور محیط آشپزخانه ویلا را طراحی کنیم

این طرح در نیویورک پیاده سازی شده است.

یک آشپزخانه اصلی U شکل با طراحی جزیره ای باز رو به نشیمن طراحی کنید.

همانطور که می دانیم فضای اصلی آشپزخانه نه تنها برای آشپزی و غذاخوری بلکه برای استراحت و محل اجتماع است، به خصوص زمانی که فضای کافی در خانه ویلایی داشته باشیم اینطور خواهد بود. بسیاری از مشتریان ما طراحی ساده مدرن کابینت آشپزخانه را ترجیح می دهند، بنابراین ما نیز می توانیم در این زمینه کمک کنیم.

در چنین آشپزخانه اصلی، ما 5 منطقه کاربردی داریم:

  • ناحیه پخت و پز در سمت راست دیوار
  • لوازم خانگی چسبیده به دیوار پشتی و ناحیه پخش تلویزیون: فریزر، یخچال، فر، مایکروویو و غیره.
  • ناحیه ذخیره سازی دیوار سمت چپ؛
  • جزیره مناسب برای مجموعه ظروف شستشو و آشپزی؛
  • جزیره سمت چپ برای محل نشستن.

چطور محیط آشپزخانه ویلا را طراحی کنیم

 

چطور محیط آشپزخانه ویلا را طراحی کنیم

 

در مورد استفاده از مواد و رنگ، آن را با 2 قسمت تقسیم می کنیم:

(1) در سمت چپ و راست دیوار: ما آنها را با درب شیشه ای خاکستری پوشاندیم. اما اگر از کابینت آشپزخانه با چوب بژ خوشتان می آید می توان طرح را تغییر داد.

(2) در دیوار میانی و جزیره: پانل روکش چوب بلوط طبیعی و درهای شیشه ای شفاف است.

برای چنین خانه ای در کنار دریاچه، نمی توانید با دیوارهای محکم برای چشمان خود مانع ایجاد کنید و طبیعت دریاچه را نبینید، بلکه آنها را با پنجره های شیشه ای باز بپوشانید.

چطور محیط آشپزخانه ویلا را طراحی کنیم

در نهایت هرگز فراموش نکنید که از نور کابینت، نور اتاق، چینی، گیاهان و سایر لوازم جانبی برای تزئین خانه خود استفاده کنید.