ساخت ویلا فلت

ساخت ویلا فلت

ویلای فلت مدلی از ویلا است که تمامی فضاهای اصلی مورد نیاز در همکف تامین میشود که میتواند با طراحی مناسب کارایی بالایی داشته باشد. زمانی که شما یک قطعه زمین بزرگ دارید و یا می‌خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید، ویلای فلت می‌تواند یک گزینه ایده‌آل باشد.

ویلای فلت به ویلایی گفته می‌شود که در یک سطح ساخته شده و ممکن است یک یا دو ‎پله در خود داشته باشد که اصطلاحاً به آن ویلای یک طبقه نیز گفته می‌شود.

طراحی و ساخت ویلای فلت

پارامترهایی که باید در طراحی و ساخت ویلای فلت در نظر گرفته شوند عبارت‌اند از:

  • فضا
  • بودجه
  • سلیقه شخصی

در ابتدا وسعت زمین در نحوه طراحی یک ویلای فلت بسیار موثر است چرا که باید تمامی طرح در یک طبقه پیاده شود. معمار یا طراح داخلی می‌تواند شما را به سمت انتخاب هایی درست راهنمایی کند. بودجه در نظر گرفته شده برای ساخت آن نیز عاملی موثر در طراحی و اجرای هر چه بهتر یک ویلای فلت می‎باشد. همچنین در مرحله طراحی، سلیقه شخصی کارفرما بسیار اهمیت دارد، زیرا انواع مصالح ساختمانی مورد نیاز برای دیوارها، کاشی‌ها یا پوشش‌های دیوار و کف باید با توجه به سلیقه کارفرما انتخاب شوند؛ بنابراین، انتخاب مناسب‌ترین آن، بر عهده مشتری خواهد بود که با مشاوره یک معمار متخصص به شیوه ای اصولی‎ و بهتر صورت می‎پذیرد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

مزایای ساخت ویلای فلت

یکی از دلایلی که باعث شده است تا افراد زیادی به سمت ویلای فلت سوق پیدا کنند، مزیت‌های ویژه‌ای است که این سبک از طراحی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ایده‌آل برای افراد مسن و کم‌توان

بسیاری از افراد مسن برای تحرک به واکر یا ویلچر متکی هستند. برای این افراد، بالا و پایین رفتن از پله‌ها در بهترین حالت یک مبارزه و در بدترین حالت یک مانع غیرقابل‌عبور است. طرح‌های ویلا تک طبقه برای افراد مسن مناسب هستند زیرا آزادی حرکت را امکان‌پذیر می‌کنند. همچنین افراد مسن تنها کسانی نیستند که پله‌ها می‌توانند برایشان چالش‌برانگیز باشند. کودکان خردسال نیز با طراحی یک طبقه بهتر عمل می‌کنند. علاوه بر این، تعمیر و نگهداری یک طرح ویلای تک طبقه آسان‌تر است.

افزایش بهره‌وری انرژی در طرح‌های ویلاهای تک طبقه

گرمایش و همینطور سرمایش ویلا فلت آسان‌تر است. اکثر پلان‌های یک ویلا فلت مدرن دارای یک منطقه نشیمن مشترک مرکزی هستند که با اتاق‌های خصوصی بیشتری مانند اتاق‌خواب و دفتر کار احاطه شده است. هوای مطبوع گرم و سرد شده به طور طبیعی از میان این چنین طرحی جریان می‌یابد. در مقابل، پلان ویلاهای چندطبقه به سیستم‌های تهویه مطبوع پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر نیاز دارند.

 

ساخت ویلا فلت

مقرون ‌به‌ صرفه بودن

اغلب اوقات، ساخت و نگهداری ویلاهای تک طبقه نسبت به همتایان چندطبقه خود هزینه کمتری برای ساخت و نگهداری دارند. در واقع، بدون نیازهای ساختاری طبقات بالایی، طراحان اغلب آزادی بیشتری در انتخاب سقف‌های بلندتر و نورگیرها و پنجره‌های بیشتر دارند. اگر طراحی مناسبی را انتخاب کنید، ویلا تک طبقه معاصر می‌تواند دلباز و جادار باشد.

در سطح زیبایی و عملکردی، مزایا متناسب با چیدمان داخلی ویلا است و یک معمار ماهر قادر خواهد بود که نیازها و دستورالعمل های شما را با دقت انجام دهد. به‌طورکلی، با ساخت یک ویلای فلت می‎توانید با زمین و بافت اطراف حس ارتباط بیشتری دریافت نموده به گونه‎ای که موجب رضایت خاطر و آرامش شما گردد.

مکان ساخت ویلای فلت

همانطور که اشاره شد، زمینی که ویلا فلت شما در آن ساخته می شود نیز بسیار مهم است. این امر با دقت زیاد و همچنین فکر کردن به سال‎های آینده دنبال خواهد شد. به‌عنوان‌مثال، لازم است ارزیابی کنید که آیا ساختمان های دیگری در اطراف شما احداث خواهد شد یا خیر. این اتفاق می‌تواند بر منظره ویلا شما، روشنایی و نورگیری طبیعی و حتی سکوت و آرامش خانه تأثیر بگذارد.

همه این متغیرها و همچنین نوع بافت طبیعی یا شهری اطراف، کیفیت و شیب زمین، آب و هوا همگی عناصری هستند که یک معمار ماهر برای شما ارزیابی خواهد کرد تا بهترین نتیجه را از طراحی و ساخت یک ویلای فلت برای شما حاصل شود.

طراحی داخلی ویلا فلت

ویلاهای فلت می‌توانند شامل انواع متنوعی از سبک‎ها باشند. امروزه، بیش از هر چیز به لطف فناوری‌های جدید، ساختن یک ویلا فلت به معنای داشتن خانه‌ای پایدار و سازگار با محیط‌زیست است که تمایل به استفاده از مواد و مصالح طبیعی مانند چوب در ساخت آن‌ها زیاد است. به طور خلاصه، هیچ محدودیتی وجود ندارد و حتی این جنبه را می‌توان با معمار که مسئولیت طراحی ویلا را بر عهده خواهد داشت، به‌تفصیل ارزیابی کرد.

به‌عنوان‌مثال، ساختار داخلی ممکن است برای همه بخش‌ها یک فضای باز و با دیوارهای کم در نظر گرفته شود و تنها حمام و سرویس بهداشتی مجزا وجود داشته باشد. همچنین می‌تواند بر اساس مدل‌های معمولی سنتی، یعنی با راهروی مرکزی اصلی و اتاق‌هایی که در کناره‌ها چیده شده‌اند، تقسیم شوند.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

مشاوره نیاز دارید؟