ساخت ویلای کلاسیک

طراحی ویلای کلاسیک

طراحی ویلای کلاسیک همانند دیگر پروژه‌های طراحی، پیچیده است و چند مرحله اساسی را در خود جای ‌داده است. انجام این مراحل به‌صورت حرفه‌ای و به ترتیب صحیح برای رسیدن به کیفیت ضروری است؛ بنابراین، تمام فرایندهای ساخت‌وساز نیازمند آگاهی از مراحل مختلف آن و اهمیت آنها هستند. این دانش به شما در نظارت کامل بر پروژه ویلاسازی کمک می‌کند.

ویلای کلاسیک

ویلا‌های کلاسیک جزو سبک‌هایی می‌باشند که از زمان‌های قدیم به خاطر ویژگی‌هایی که دارد توسط عموم مردم مورد توجه قرار گرفته است. ستونهایی با ارتفاع زیاد، مجسمه‌هایی تزئینی، سرستون، طاق‌های بلند، قوس‌های زیبا و تزئینات از ویژگیهای بارز ویلاهای کلاسیک است.

در طراحی این سبک از ویلا، طراحی نما نسبت به طراحی ویلا‌های دیگر کمتر می‌باشد؛ و بیشتر از سنگ که برای نمای‌های کلاسیک مناسب‎تر است استفاده می‌شود. نورپردازی نمای ویلا‌های کلاسیک خیلی مهم می‌باشد و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک می‌کند.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

ویلاسازی پروژه دقیقی است. برای دستیابی به طراحی و ساخت باکیفیت بالا، یک معمار باید مراحل زیر را دنبال کند. همچنین در هر مرحله باید همکاری کاملی بین معمار و کارفرما وجود داشته باشد.

شناسایی نیازها و انتظارات

نکته قابل‌توجه قبل از اجرای کلیه فعالیت‌‌های ساختمانی این است که نیازها و انتظارات کارفرما را دریابید. می‌توانید آن را به‌عنوان یک خلاصه طراحی در نظر بگیرید. خلاصه طراحی باید هم ترجیحات منطقی و هم ترجیحات احساسی صاحبان ویلا را در بر بگیرد. این خلاصه به ‌عنوان یک دستورالعمل برای تیم‌ها عمل می‌کند تا پروژه را با موفقیت اجرا کنند. اهداف اصلی فرایند ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی وجود داشته باشد.

مکان مناسب را پیدا کنید

هنگام ساخت ویلا، انتخاب بهترین مکان، هدفی بسیار ضروری است. به‌عنوان صاحب ویلا، انتخاب یک زمین در منطقه مناسب بینهایت رضایت‎بخش است. شما حتی می‌توانید فاکتور محیطی را هنگام انتخاب مکان خود در نظر بگیرید. ساخت ویلا یک انتخاب شخصی و سلیقه‎ای است. با این ‌وجود، معماران باید مشاوره درستی را در مورد مساله محل ساخت به مشتریان خود ارائه دهند. باید نظر خود را به صاحبان ویلا بدهند تا از هرگونه پشیمانی و تأثیر منفی جلوگیری شود.

تنظیم بودجه

ساخت ویلا با مدیریت هزینه و زمان کار سختی است؛ بنابراین، تعیین بودجه دقیق و تصمیم‌گیری در مورد جریان نقدی قبل از آن ضروری است.

طراحی معماری ویلای کلاسیک

در طراحی ویلا کلاسیک همه چیز در تقارن و نظم است و تعادل را در همه قسمت‌های آن می‌توان مشاهده کرد. فرشها، مبلمان، تابلوهایی که بر روی دیوار قرار دارند، نقش و نگار‌های سقف و دیوار، همه و همه در توازن و تعادلند. طراحی با تجزیه‌ و تحلیل طرح‌ها، الگوها و جنبه‌های بصری مختلف آغاز می‌شود. ارجاعات انجام شده در این مرحله به الزامات تبدیل می‌شوند. سپس معمار شما ضمن تقسیم پروژه اصلی به فرایندهای مختلف، این الزامات را به‌دقت ارزیابی خواهد کرد. شما باید هر تصمیمی از جمله برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی، طراحی داخلی را به طور کامل در نظر بگیرید. برای رسیدن به موفقیت در این مرحله باید معماری و طراحی داخلی را به طور هم‌زمان انجام دهید.

طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک

با استفاده از سنگ‌های زیبا، دیوارهایی با ارتفاع بلند، ستون‌های بلند، پنجره‌های متقارن، مبلمان با شکوه و استیل، اشیاء تزیینی از جمله آینه‌های قدی، کاغذ دیواری، مجسمه‌ها همچنین استفاده از رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم در ویلای کلاسیک نشان داده می‌شود.

ساخت ویلای کلاسیک

رنگها محافظه کارانه اند

در طراحی ویلاهایی که به شیوه کلاسیک انجام می‌شوند، بر خلاف ویلا‌های مدرن بیشتر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود؛ که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، قابل اعتماد بودن و قدرت را بر انگیخته خواهد کرد. رنگهایی از قبیل مشکی، سفید، قهوه ای شیری، برنزی و طلایی از جمله رنگ‌های خنثی می‌باشند که در طراحی‌های کلاسیک به کار می‌روند.

استفاده از چوب و ظاهر آن

در طراحی ویلای کلاسیک از چوب و مظاهر چوب، نظیر رنگ قهوه ای استفاده می‌شود؛ و ممکن است که نرده‌ها، سقف، و به طور کلی نمای ساختمان از چوب درختان مختلفی استفاده شود؛ که سبب می‌شود روحی گرم و جذاب بر فضا حکم‎رانی کند و به فضا حالت دنج و راحتی ببخشد.

ساخت ماکت یا سازه

این مرحله تجزیه ‌و تحلیل پلان و سپس شروع ساخت سازه است. این عملیات ساختار اساسی مانند فونداسیون ساختمان، دیوارهای جداکننده، دیوارهای حائل، ساخت سقف، ساخت باغ، ساخت استخر و غیره را در بر می‌گیرد. سازندگان می‌توانند بتن مسلح را برای ساخت سازه‌های ناهموار در نظر بگیرند. گزینه‌هایی مانند چوب، سنگ یا فولاد در پروژه‌های ساخت ویلا می‌توانند نتایج زیبایی را ارائه دهند.

پایان مرحله معماری

مرحله تکمیل معماری درست پس از مرحله ساخت‌وساز سازه می‌آید. همان‌طور که از نام آن پیداست، این مرحله شامل عناصر زیبایی‌شناختی و جزئیات است. تکمیل معماری می‌تواند منجر به تفاوت هزینه‌های بالا در مقایسه با مصالح انتخاب شده شود. در طول مراحل ساخت ویلا، طرح معماری با کمک مصالح و تکنولوژی‌های مختلف به واقعیت تبدیل خواهد شد.

ویژگی‌ها و امکانات رفاهی در طراحی ویلا کلاسیک

یک ویلای کلاسیک با حداقل‎‎‎های ممکن باید دارای استخر شنا، فضای نشیمن به ‌اندازه کافی، سالن غذاخوری مبله شیک، آشپزخانه کاملاً مجهز و مدرن باشد. اتاق‌ها باید با توجه دقیق به جزئیات طراحی و مبله شوند و مجهز به تمام امکانات رفاهی و لوکس موردنیاز زندگی، باشند.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید!

مشاوره نیاز دارید؟