15 اشتباهی که در هنگام ساخت ویلا باید از آنها اجتناب کرد

اشتباهات در ساخت و ساز حتما رخ می دهد. با این حال، اگر در یک خانه که به تازگی ساخته شده رخ دهد، ممکن است پرهزینه باشند. این امکان وجود دارد که در نهایت خیلی بیشتر از آنچه پیش بینی می کردید خرج کنید. همچنین ممکن است منجر به این شود که شما تنها چند سال پس از نقل مکان به ملک جدید خود نیاز به پرداخت پول داشته باشید. ممکن است با آماده سازی استراتژیک و اطلاع از نگرانی های بالقوه در پول، زمان و دیگر هزینه ها صرفه جویی کنید. در اینجا 15 اشتباهی که هنگام ساخت ویلا باید از آنها اجتناب کنید آورده شده است:

Fifteen mistakes to avoid when building a villa

انتخاب قطعه زمین

مردم معمولاً ساختمان هایی با گوشه های زیاد یا قطعه های L یا T شکل را بدون در نظر گرفتن تأثیر روی دیوارها و سقف خانه انتخاب می کنند.

سیستم HVAC (تهویه) خود را در نظر بگیرید

طراحی ضعیف ممکن است منجر به مشکلات رطوبت و ایجاد فرمی خطرناک شود. این می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. علاوه بر این، اندازه واحدهای شما باید به دقت در نظر گرفته شود. مدل هایی که خیلی ریز هستند عملکرد ضعیفی دارند و به درستی خانه شما را سرد و گرم نمی کنند.

موقعیت اتاق خواب

اتاق خواب باید تا حد امکان دور از ترافیک و سر و صدا قرار گیرد. اگر اعضای خانواده شما احتمالاً هنگام خواب یا استراحت رفت و آمد می کنند، اتاق خواب اصلی نباید نزدیک یا بالای پارکینگ باشد. همچنین ایده خوبی است که اتاق خواب اصلی را از اتاق های نشیمن اصلی جدا نگه دارید.

Fifteen mistakes to avoid when building a villa

برنامه ریزی فضایی ضعیف

داشتن ویلای بزرگ همیشه به معنای مفید بودن آن نیست و داشتن ویلای کوچک همیشه به معنای شلوغ بودن آن نیست. همه چیز به این بستگی دارد که چقدر کارآمد از فضای موجود بدون به خطر انداختن فضای زندگی واقعی استفاده می کنید. همه چیز باید در فضای ذخیره سازی شما قرار گیرد، خواه در اتاق خواب کاملا ایزوله باشد، یک واحد نمایشگر در اتاق نشیمن باشد، یا یک کابینت ظروف در اتاق غذاخوری باشد.

بودجه بندی بد

شما برآوردهایی از پیمانکاران، سازندگان و معماران برای هزینه ساخت خانه ای که تمام نیازهای شما را برآورده می کند، دریافت کرده اید. این بسیار عالی است، اما آیا به دلیل شرایط پیش بینی نشده برای شرایط بد مالی آماده هستید؟ در صورت هزینه بیش از حد به دلیل تأخیر زمانی، افزایش پرداخت یا سایر هزینه‌ های پیش ‌بینی نشده، بودجه شما باید حاوی مبالغی انعطاف پذیر باشد.

قرار دادن ماشین لباسشویی

وقتی به دنبال ویلا می گردید، در نظر داشته باشید که آیا ماشین لباسشویی خواهید داشت یا خیر. اگر اینطور است آن را در پلان قرار دهید و مشخص کنید که در زیرزمین باشد یا جای دیگری. ماشین لباسشویی یکی از ماشین های خانگی است که می توانید آن را تهیه کنید، اما اگر فضای کافی نداشته باشید، دچار دردسر می شوید.

نبود سیستم تهویه

اگر در حال ساخت ویلا هستید، مطمئن شوید که پنجره های زیادی را برای تهویه طبیعی در نظر بگیرید. همچنین این کار در هزینه برق صرفه جویی خواهید کرد زیرا برای خنک نگه داشتن اتاق ها نیازی به نصب کولر ندارید.

اتاق کم استفاده

در نظر بگیرید که آیا واقعاً از اتاق های خاصی در هنگام ساخت خانه خود استفاده خواهید کرد. بسیاری از اتاق ها اغلب کم استفاده می شوند. در نتیجه آنها تبدیل به محل انبار، خشکشویی و سایر موارد می شوند.

محل قرار دادن لوله ها

لوله ها بخش مهمی از ساختار هر خانه ای هستند و اگر اشتباه نصب شوند، محکوم به فنا هستید! همیشه این پیشنهاد خانه سازی را در ذهن داشته باشید: لوله های آب گرم را در نزدیکی آشپزخانه و حمام خود قرار دهید تا آب گرم بتواند سریع به شیر آب برسید. اطمینان حاصل کنید که لوله فاضلاب شما، به جای عبور از قسمت سالن از بیرون وارد خانه می شود.

خانه هایی با نور ضعیف

باید تعداد وسایل برقی و پریز زیاد باشد. همانطور که باید در مورد پنجره ها اینطور باشد. هر اتاق باید پنجره ای داشته باشد که تا حد امکان بزرگ باشد. در صورت امکان، نور طبیعی باید منبع اصلی روشنایی باشد. نصب نورگیرها را نیز در نظر بگیرید.

برای سبک زندگی خود برنامه ریزی کنید

هنگام ساخت ویلا، سبک زندگی خود را در نظر داشته باشید. اگر انتظار دارید پنج فرزند داشته باشید، ایده خوبی است که آن را در طراحی ویلای خود لحاظ کنید. اگر قصد ازدواج یا تشکیل خانواده ندارید، ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که چرا یک خانه به این همه اتاق نیاز دارد. سوالی که باید از خود بپرسید این است که 5 یا 10 سال دیگر کجا خواهید بود؟ اندازه خانواده شما چقدر خواهد بود؟ همه این سوالات به شما در تصمیم گیری درست در مورد آینده و همچنین خانه کمک می کند.

Fifteen mistakes to avoid when building a villa

نادیده گرفتن ویژگی های سبز

«پایداری» یک پروژه که شامل ویژگی هایی مانند عایق بالا، انرژی های تجدید پذیر و جمع آوری آب باران است، در مجوز برنامه ریزی مدرن بسیار مهم است. در نتیجه، عدم توجه کافی به این جنبه از برنامه یک اشتباه است.

نداشتن فضای ذخیره سازی کافی

مطمئن شوید که فضای کافی برای لباس های زمستانی و لباس های بیرونی دارید. داشتن فضایی برای این وسایل، هنگام ورود به خانه بسیار مهم است و چیزی به سادگی در نظر نگرفتن یک کمد پالتو یکی از بسیاری از اشتباهات خانه سازی است که اغلب نادیده گرفته می شود.

انتخاب شرکت ساخت و ساز مناسب

در انتخاب یک شخص یا شرکت عجله نکنید زیرا ممکن است پس از آن ناراضی باشید. برخی از کسب و کارها یا افراد علاقه ای به ابتکارات متوسط ندارند، در حالی که برخی دیگر فاقد منابع لازم برای مدیریت طرح های بزرگتر هستند. شما باید به دقت در نظر بگیرید که کدام پیمانکار برای پروژه های شما مناسب تر است. شما باید پیمانکاری را استخدام کنید که منابع و زمان لازم را برای تکمیل کار شما داشته باشد.

عدم عقد قرارداد

هنوز قرارداد قانونی امضا نکرده اید؟ شما واقعا باید این کار را بکنید! اگر اشتباهی رخ دهد همه چیز عقب می افتد. همچنین باید با سازنده خود قرارداد رسمی داشته باشید. همچنین ایده خوبی است که قرارداد خود را توسط یک وکیل بررسی کنید.